زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هفته پیش Victoire de Castellane، جواهر ساز شناخته شده فرانسوی، بیستمین سالگرد مدیریت خود در بخش جواهرات برند کریستن دیور را در ونیز جشن گرفت. جالب است بدانی که او پیش از همکاری با دیور سابقه کاری چندانی نداشته است؛ در سال ۱۹۹۹ میلادی مدیر عامل هولدینگ LVMH، برنارد ارنو (Bernard Arnault)، این جواهر ساز را استخدام کرد که آن زمان برای برند شنل کار می کرد تا بخش جواهرات یا Joaillerie دیور را رونمایی و ارتقاء دهد.
از آن زمان دو دهه می گذارد و دیور توانسته است ۸۰ بوتیک برای ارائه جواهرات خود افتتاح کند. همچنین، de Castellane کارمندان و طراحان جواهر زیادی را زیر دست دارد.
از همان روز اول Victoire برای شخص کریستن دیور کار می کرد. به پاس بیست سال فعالیت او، مدیر عامل فعلی این برند، پیترو بکرری (Pietro Beccari) تصمیم گرفت در طی یک مراسم دو روزه در شهر ونیز تحت عنوان gem dior از Victoire de Castellane تقدیر کند.

دوست داری بدانی در این مراسم باشکوه چه رخ داده است پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

برند دیور فعالان و مشتریان اوت کوتوغ خود را روز سه شنبه هفته پیش به کاخ Palazzo Labia دعوت کرد که پیش تر نیز مراسم بالماسکه خیریه خود را با تم قرن ۱۸ در آن برگزار کرده بود. در این کاخ شرکت کنندگان می توانستند نقاشی های زنده ای را ببینند که با الهام از وسایل و تم اصلی کاخ و به لطف مدل های دیور خودنمایی می کرد که پیراهن های توری زیبا به رنگ بژ و قهوه ای تیره به تن داشتند و به کمک مبلمان و وسایل عتیقه به زیبایی هر چه تمام جواهرات Victoire de Castellane را به نمایش گذاشتند؛ این جواهرات مربوط به جدید ترین کلکسیونی بوده که de Castellane تحت عنوان gem dior می شد. جالب است بدانی gem از کلمه J’aime گرفته شده که در واقع به فرانسوی به معنی “من دوست دارم” است.
پیراهن های زیبای مدل ها که با تم باله و به رنگ های بژ و قهوه ای تیره طراحی و ساخته شده، هنر دست مدیر خلاقیت دیور، Maria Grazia Chiuri، محسوب می شود که از ترکیب پارچه های تافته و تیل (نوعی ابریشم لطیف) که پلیسه شده اند، خلق شده بودند.

طراحی لباس ها به گونه ای بود که انگار مدل ها از دل نقاشی های کاخ بیرون آمده اند. همچنین انتخاب هوشمندانه پلیسه و رنگ های نود کمک می کرد که جواهرات زیبایی که Victoire de Castellane طراحی کرده است، بهتر خودنمایی کنند.

کلکسیون gem dior ترکیبی از بیش از ۹۹ عدد انگشتر، گوشواره، گردنبند، ساعت و زیورآلات جواهر نشان و گران قیمت بوده که از سنگ های رنگارنگ و با ترکیب رنگین کمانی ترند امسال مانند یاقوت، الماس، زمرد، تورمالین، یاقوت کبود صورتی، تسووریت، تانزنیت، روبلیت و گارنت بنفش برای آراستن آن ها استفاده شده است.

این کلکسیون اولین کلکسیون جواهرات دیور به شمار می رود که برای ارائه آن ها از مدل استفاده شده و در ضمن این ارائه در طی یک مراسم رسمی انجام پذیرفته است.
ابتدا تمامی مدل ها لباس های بژ رنگ خود را به تن داشتند ولی پس از نشستن تمامی شرکت کنندگان سر میز شام، همه مدل ها پیراهن های خود را به قهوه ای تیره تغییر دادند به طوری که اوت کوتوغ Monsieur Dior را در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی را تداعی می کردند.

جالب است بدانی اکثر جواهرات کلکسیون gem dior در همان دو شب به فروش رفته یا پیش فروش شد. طراحی این کلکسیون نسبت به کلکسیون های جواهرات قبلی دیور بسیار متفاوت بود برای مثال بر روی یک انگشتر بیش از ۱۰ سنگ قیمتی متفاوت نظیر الماس، زمرد و گارنت بنفش کار شده بود یا یک جفت گوشواره غیر آویز با سنگ های گران قیمتی مانند انواع تورمالین، یاقوت کبود زرد، روبی و اسپینل صورتی تزیین شده بود.