زمان مطالعه : ۲ دقیقه

“Karl Lagerfeld” (کارل لاگرفیلد )، طراح خلاق برندهای معروف و موفق “Chanel” ,“Fendi” ,”Tommy Hilfiger” و “Karl Legerfrld” بوده است. با اینکه وی هرگز تاریخ تولد دقیق خود را اعلام نکرده است، اما طبق گزارشات اعلام شده، متولد ۱۰ سپتامبر ۱۹۳۳، در شهر “هامبورگ” آلمان است. “کارل” به دلیل نوآوری های منحصر به فرد، همیشه مورد توجه بوده است و یکی از تحسین برانگیز ترین طراحان دنیای مد به حساب می آید.

در دهه ۳۰ میلادی، زمانی که “هیتلر” در آلمان قدرت را در دست داشت، خانواده “لاگرفیلد”، به روستایی دور نقل مکان کردند تا از “نازیها” در امان بمانند. وی از همان کودکی به طراحی لباس علاقه نشان می داد؛ عکس های مجله های مد را می برید و در مدرسه نحوه پوشش دیگران را مورد نقد و بررسی قرار می داد.

در سنین نوجوانی که این خانواده به “هامبورگ” بازگشتند، وی به عرصه مد قدم نهاد و حرفه خود را با همکاری نزد ”Balmain” (بالمین) آغاز کرد. در سال ۱۹۶۱، طراحی آثار برندهایی مانند: “Fendi“ و “Chloe” را بر عهده گرفت. در دهه ۸۰، با پیوستن “کارل” به شرکت “Chanel”، این برند دوباره احیا شد و توانست با ارائه آثاری متفاوت و منحصر به فرد، در زمره بهترین طراحان صنعت مد قرار گیرد.

سمن یوسفی

منودلیار مقاله های زیر را به پیشنهاد می کند:

(گوچی) “GUCCI”

“TOM CRUISE” (تام کروز)