زمان مطالعه : ۳ دقیقه

“اندرو جی ان” (ANDREW GN) یک طراح مد و فشن آسیایی اهل اسنگاپور است که در یک خانواده مدرن سنگاپوری متولد شد. جی ان، تحصیلات خود را در زمینه مد در دانشگاه هنر “Saint Martin’s School of Art” (سن مارتین لندن) و “Domus Academy” (آکادمی دموس میلان) به پایان رساند. از آنجایی که اندرو در دامن خانواده ای پرورش یافت که به طور حرفه ای در زمینه جمع آوری عتیقه جات فعالیت می کردند، او نیز به جمع آوری لوازم عتیقه و پارچه های زیبای قدیمی روی آورد.
فرهنگ آسیایی او تحت تأثیر فرهنگ اروپای کلاسیک قرار گرفته است و در آثار او تلفیقی از همه دوره های هنری و حسی برگرفته از شرق و غرب را می توان دید. در واقع ذهن این هنرمند مربوط به قرن ۲۱ میلادی ولی قلب او به قرن ۱۸ میلادی تعلق دارد.

در سال ۱۹۹۶ میلادی، اندرو جی ان، بعد از تجربه یک سال دستیاری با “Monsieur Emanuel Ungaro” (امانوال اونگارو)، خانه مد خود را در پاریس تأسیس کرد و در زمینه طراحی لباس و اکسسوری شروع به فعالیت گردید. عزم راسخ، انضباط و دقت کاری وی، درک او از زیبایی و کمال گرایی، همه و همه بیانگر تعلیم و تربیت کامل او به شمار می رود که به خوبی در آثار او نیز محسوس است.

تلفیق مفهومی هنر و گرافیک، درک او از رنگ ها و الهام از طبیعت، در تک تک آثار او کاملاً مشهود است. گل ها و شکوفه های گیلاس، فرم ها و خطوط نرم و صاف موجود در طبیعت، همگی از عناصر الهام بخش در آثار “اندرو جی ان” به حساب می آیند. کلکسیون بهار و تابستان ۲۰۱۷ میلادی وی در “رز واتر هوس” تهران ارائه شده است.

آخرین کلکسیون اندرو جی ان که برای بهار و تابستان ۲۰۲۰ آماده شده است. فشن شو این کلکسیون به تازگی در موزه Madame de Pompadour پاریس برگزار شد.
استفاده از اکسسوری های چشمگیری مانند مروارید، گوشواره های آویز چشمگیر و بوت ها، طوق ها و کمربند های چرمی که با تزئینات فلزی زینت داده شده اند، جلوه جذاب و خیره کننده ای به لباس ها و پیراهن های شگفت انگیزی می داد که برای این کلکسیون طراحی شده بودند.
بلوز و دامن های ست جین، پیراهن های پانچو مانند که لبه ای آن با تور دوزی های زیبا و گلدوزی های ماهرانه تزیین شده اند، بلوز و دامن یا کت و دامن های راسته میدی ست هم که لبه آستین و پایین دامن ها با چین، تور یا گلدوزی جذاب تر گردیده است، پیراهن ها، بلوز ها و دامن های تور مشکی با آستر رنگ بدن که جذابیت و زیبایی آن ها را چندین برابر کرده و پیراهن هایی با طرح و نقش های ترکیبی گل و میوه که با رنگ های طبیعی گیاهی به رنگ های جذابی مانند آبی یا صورتی نئونی در آمده اند.

در ادامه برخی از طراحی های این فشن شو را برایت آورده ام:

نظرت در مورد برند اندرو جی ان و به ویژه فشن شو جدید آن چیست؟ کدام یک از طراحی های این فشن شو را برای استایل های شخصی خود می پسندی؟ طراحی کدام برند را می پسندی و چه ویژگی آن را به برند مورد علاقه ات تبدیل کرده است؟ در میان فشن شو های هفته های مد اخیر، کدام فشن شو از نظرت بهتر بوده است؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

شوی منحصر به فرد “گوچی” در هفته مد میلان

۶ طراح اسکاندیناوی که حتما باید بشناسی

کلکسیون بهار و تابستان ۲۰۲۰ برند “نوبی طلایی”

این مقاله نسخه ویرایش شده مقاله اصلی به شمار می رود. مقاله اصلی با ۲۵۱ کلمه توسط سمن یوسفی نوشته شده است.