زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سلام سلام، امروز اومدم تا با هم چند روش راحت برای جینگیلی مستان کردن درب خانه هایمان در فصل پاییز را یاد بگیریم. تزیین درها با حلقه های گل از راحت ترین و پر طرفدار ترین روش هاست. حالا با هم چند روش ساده با وسایلی که در دسترس داریم را مرور می کنیم تا حال و هوایی پاییزی به ورودی خانه مان بدهیم؛ پس بزن برویم.

  • روش اول: استفاده از گیاهان طبیعی و پاییزی

استفاده از برگ ها میوه های پاییزی خشک شده یا مصنوعی و پیچیدن آن ها دور یک حلقه چوبی یا چند دور سیم مفتولی یک ایده راحت است که کاملاً احساس پاییز را زنده نگه می دارد. این روش ثابت می کند که بدون پرداخت هزینه ای گران نیز می توانیم یاقوت های کوچک قرمز رنگ را داشته باشیم.

  • روش دوم: پاییز با گندم

همیشه شاخه های گندم با رنگ های گرمش یادآور پاییز هستند، می توانی یک دسته خوشه گندم را برداری و شبیه خورشید دور تا دور هم ببافی. روش دیگر این است که یک دست خوشه گندم که ارتفاع آن برابر با قطر حلقه مورد نظرت است را از کوتاه به بلند مرتب کن و در نهایت شبیه یک سیم آن را حلقه کن و دو سرش را به یکدیگر بچسبان. می توانی از یک حلقه آماده هم کمک بگیری. یک شاخه طلایی از گندم می تواند خوش آمد گویی خوبی باشد.

به سلیقه خودت می توانی روبان، زنگوله، پوم پوم یا چیزهای تزیینی اضافه کنی.

  • روش سوم: الیاف ذرت

استفاده از غلاف، الیاف یا همان پوسته ذرت که در بسیاری از موارد از جمله صنایع ظرفی و ساخت ظروف طبیعی کاربرد دارد، یک ایده ای است که هم به صورت ساده جذاب است هم می توانی به آن رنگ های دلخواهت را اضافه کنی. خصوصاً الان که نزدیک کریسمس هستیم با برگ و میوه های کاج ترکیب فوق العاده ای می دهد. استفاده از چند شاخه زرشک تازه در لا به لای این حلقه زیبایی اش را تکمیل می کند.

  • روش چهارم: پارچه گونی و میوه های قرمز

استفاده از پارچه های گونی در کنار انواع میوه های قرمز و نارنجی یک ترکیب فوق العاده است؛ همیشه که نباید از تور و مروارید استفاده کنیم.

  • روش پنجم: حلقه با خزه

این حلقه های آماده را می توانی از گل فروشی تهیه کنی یا یک نمونه مصنوعی آن را از بازار گل یا جایی که ابزار ساخت گل مصنوعی دارند تهیه کنی و به راحتی هر فصل با رنگ و درونمایه مطابق همان زمان تزیینش کنی. البته این حلقه سبز رنگ و ترکیبش با پاپیون قرمز و میوه کاج بسیار مناسب الان است.

  • روش ششم: پرهای روی شاخه

برای درست کردن این حلقه می توانی چند عدد شاخه بلند تزیینی از گل فروشی ها تهیه کنی، اگر به اندازه کافی نرم و قابل شکل دادن نبودند آن ها برای یک شبانه روز یا کمتر داخل آب بخیسان تا شکل پذیر شوند بعد هم به صورت نامنظم کنار هم قرار بده، اول یک دور بپیچان (مانند گیس باف تاب بده دور هم) بعد حلقه کن و دو سر آن را توسط نوار گاترین سبز یا قهوه ای به هم وصل کن. روی قسمت چسب را با انواع گل، صدف و… بپوشان و لا به لای آن را با انواع پرهای بلند و کوتاه تزیین کن.

استفاده از المان های براق و طلایی در کنار این پرها می تواند یک حلقه گل شیک را ایجاد کند.

  • روش هفتم: استفاده از خورده پارچه ها

پارچه ها را دست کم نگیر. از این روش برای ساختن حلقه های روش اول تا چهارم هم می توانی استفاده کنی. به این صورت که یک پارچه مستطیل شکل که طول آن برابر قطر حلقه دلخواهت باشد را بردار و دو ضلع طول را به یکدیگر بدوز تا شبیه یک لوله پارچه ای شود که دو سر آن باز است. حالا داخلش را با ابر یا الیاف پشم شیشه پر کن، حلقه کن و دو سر آن را به یکدیگر بدوز. روی محل دوخت را با انواع گل های پارچه ای یا روبانی به سلیقه خودت بپوشان. و این می شود یک حلقه منحصر به فرد دست ساز خودت.

  • روش هشتم: کاج های رنگی

آخرین روش که در این فصل هم می توانی به راحتی آن را تهیه کنی استفاده از کاج های افتاده کنار درختان است. آن ها را رنگ کن و روی یک حلقه بچسبان. بعد هم با یک پاپیون بزرگ پایین یا بالای آن را تزیین کن.

به هر بهانه ای که شده از پاییز لذت ببر؛ الهی روزهایت گرم و حال دلت خوب باشد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۱ قانونی که باید موقع غذا خوردن بدانی

نوبیه طلایی “NOBIEH TALAEI“

راه حلی برای تمیز کردن سر دوش های حمام