زمان مطالعه : ۴ دقیقه

سفر ۹ ماهه بارداری به خودی خود دوره مهمی است که از لحاظ تغذیه، سلامت و دیگر موارد مراقبت های ویژه خودش را دارد. حالا در این بین مراقبت از پوست و مو یک بحث است و چگونگی این مراقبت و محصولاتی که استفاده می شود بحثی جداست. بسیار مهم است که در این زمان از محصولات شیمیایی با ترکیبات مضر که به جنین آسیب می رساند استفاده نکنی چون این مواد می توانند از طریق پوست جذب خون بشوند.

مجله ال (ELLE) لیست یک سری از محصولات زیبایی را برای مادران قندک دار منتشر کرده که برای مادر و قندک بی ضرر هستند در عین حال سلامت و زیبایی مادر را تضمین می کند. در ادامه با هم تعدادی از آن ها را می بینیم.

eym. Baby Candle

شمعی با عطر بابونه و پرتقال شیرین که می تواند حین حمام کردن یا در فضای خانه روشن شود تا آرامش اعصاب و ریلکس شدن ذهن مادر را به همراه داشته باشد.

البته بسیاری از شمع های دست ساز و طبیعی دیگر هم هستند که حتماً لزومی نیست این برند باشند.

Rahua Conditioner

نرم کننده ای که غنی شده از کینوا بوده و حاوی ۱۰۰% مواد طبیعی است؛ هیچ گونه مواد شیمیایی مضر در آن به کار نرفته و کاملاً هم جذب پوست می شود.

جایگزین آن می توان از انواع لوسیون های خانگی با استفاده از روغن دانه های مغذی و یا انواع کره شیا استفاده کرد.

Bloom And Blossom Nip & Lip Soothing Balm

زمانی که چند بار در روز شیردهی انجام می شود نوک سینه فرم متفاوتی به خود می گیرد که برای محافظت از آن می توانی از این بالم نرم کننده استفاده کنی. این کرم فاقد هر گونه مواد شیمیایی است.

Manuka Doctor Restoring Night Cream

این کرم شب که بازسازی خوبی برای پوست به حساب می آید باعث می شود تا توسط موادی همچون عسل کلاژن سازی طبیعی برای پوست انجام دهد؛ زیرا زمانی که تو یک انسان دیگر در خودت پروش و رشد می دهی ممکن است احساس خستگی بیشتری کنی. یادت باشد که قندکمان دارد از تو تغذیه می کند. پس باید پوستت از مواد سالم تغذیه کند تا جوان و شاداب بماند.

Mama Mio Pregnancy Boob Tube

این لوسیون که لقب SOS (نجات دهنده فوری) دارد، دوست صمیمی مادران باردار است. این لوسیون حاوی انواع روغن های طبیعی امگا بوده که برای آب رسانی عمیق پوست است؛ همچنین ترک ها و کشیدگی هایی که بر اثر تغییر سایز روی پوست ایجاد شده اند را بهبود می دهد. این لوسیون یکی از محصولات مورد علاقه جسیکا آلبا “Jessica Alba” است که در هر دو بارداری اش از آن استفاده کرده است.

Bio Oil

بایو اویل روغنی بسیار مغزی است که نه تنها خانم های باردار بلکه همه افراد می توانند از آن استفاده کنند. این روغن با اینکه بسیار سریع جذب می شود اما خاصیت مرطوب کنندگی بسیار بالایی دارد که برای ترک های پوستی نیز مؤثر است.

Cowshed Udderly Gorgeous Stretch Mark Balm

این محصول طبیعی حاوی روغن نارگیل، کره شیا (shea butter) و ویتامین E است که به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی باعث کاهش خشکی و خارش های به وجود آمده بر اثر کشیدگی پوست می شود. ضمن آنکه نرمی پوست را تأمین می کند منجر به کاهش علائم ظاهری کشیدگی پوست نیز می شود؛ دقیقاً چیزی که بیشتر خانم ها از آن شکایت دارند.

حتماً لزومی نیست این محصولات را تهیه کنی می توانی با استفاده از تمامی مواد طبیعی که در این محصولات هم نام برده شد، مراقبت های خانگی را انجام بدهی. خوشحالی و سلامت تو در عین آُسیب نرساندن به قندک شیرین، مهم ترین چیز است.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

خوابت نمی برد حتی بعد از این که کودکت خوابید

چطور و هر چند وقت یک بار کلاه، دستکش و لباس های زمستانی را بشوریم

چرا کودک کمتر شیر مادر را می خورد