زمان مطالعه : ۳ دقیقه

درست است که برخی افراد ژن خوبی دارند و همین موضوع باعث داشتن پوست صاف و نرم می شود! اما بیا واقع بین باشیم و تأثیر سبک زندگی سالم را در داشتن پوست صاف دست کم نگیریم! اگر می خواهی پوست صاف و سالمی داشته باشی و آن را حفظ کنی، باید برای آن تلاش کنی. خوشبختانه این کار چندان سخت نیست! من رازهای بانوانی که پوست صاف و نرم دارند را با تو در میان می گذارم! خواهی دید این کار چقدر ساده است و تو هم می توانی به پوست دلخواهت دست پیدا کنی! 

– آنها هر شب صورت شان را می شورند:

بین پوست صورت و مواد آرایشی که استفاده می کنی، لایه ای از جرم و آلودگی وجود دارد که اگر می خواهی پوست صورتت تنفس کند و سالم بماند، باید آن را از بین ببری. هر شب پیش از خواب با مواد شوینده مخصوص پوست صورتت را بشور و مطمئن شو تمام بخش های پوست را به خوبی تمیز کرده ای. این کار باعث می شود پوست صاف و سالمی داشته باشی.

– آنها به طور مرتب پوست را  پاکسازی می کنند:

هفته ای یک بار، از یک اسکراب دانه درشت در حمام استفاده کن و وقتی می خواهی اسکراب را روی صورتت ماساژ دهی، بر قسمت های خشک پوست، سلول های مرده و جوش های سر سیاه تمرکز کن تا بتوانی آنها را از بین ببری. سر آرنج ها و زانوها و کف پایت را فراموش نکن و همه قسمت های بدنت را به خوبی با اسکراب ماساژ بده. برای پاکسازی صورت می توانی از اسکراب های خانگی و طبیعی استفاده کنی. محصولات پاکسازی کننده شیمیایی خوبی هم در بازار وجود دارند که می توانی با آن ها صورتت را تمیز کنی. این اسکراب ها سلول های مرده پوست را از بین می برند و به داشتن پوست صاف و نرم کمک می کنند.

– آنها به طور مرتب از محصولات مراقبت از پوست استفاده می کنند:

 اگر می خواهی پوست صاف و نرمی داشته باشی باید به طور منظم و روزمره از محصولات مراقبت از پوست مثل پاک کننده ها، سرم ها، کرم ها یا روغن های مرطوب کننده و… استفاده کنی. این کار باعث جذب بهتر مواد مغذی می شود و کمک می کند پوست مرطوب تر و نرم تر شود.

– آنها به زمان مصرف محصولات مراقبت از پوست اهمیت می دهند:

برای داشتن پوست صاف و سالم، زمان و نحوه استفاده از محصولات مراقبت از پوست اهمیت دارد. بهتر است تا فاصله ۱۰ دقیقه بعد از اینکه از حمام می آیی یا صورتت را می شوری، از نرم کننده ها و مرطوب کننده های پوست استفاده کنی. منافذ پوست تو بعد از شست و شو باز هستند و اگر بلافاصله بعد از خشک کردن آب به صورتت کرم یا سرم بزنی، مواد مغذی آن ها بهتر جذب پوست می شوند.

– آنها به طور منظم ورزش می کنند:

ورزش کردن جریان خون را بهبود می بخشد و اکسیژن بیشتری را به پوست می رساند. احتمالاً متوجه شده ای که بعد از فعالیت بدنی و ورزش کردن پوست تو درخشان تر و خوش رنگ تر می شود! مزایای ورزش کردن برای داشتن پوست صاف و سالم، با دوش گرفتن تکمیل می شود. دوش گرفتن جرم ها و عرقی که در اثر ورزش روی پوست به وجود آمده را از بین می برد. وقتی از حمام آمدی سریع از محصولات مراقبت از پوست استفاده کن تا جذب آنها را بالاتر ببری.

– آنها برای استفاده از ماسک وقت صرف می کنند:

بانوانی که پوست صاف و نرم دارند از ماسک های متفاوت با محتویات متنوع استفاده می کنند. این ماسک ها خشکی پوست را بر طرف می کنند. بهتر است بعد از استفاده از ماسک از انواع سرم های تقویت کننده و کرم های نرم کننده پوست استفاده کنی تا پوستت را مرطوب و هیدراته نگه داری. 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۶ خاصیت شگفت انگیز فندق برای پوست

چند راهکار خانگی برای پر پشت شدن و تقویت ابروها

۸ کار اشتباهی که ناخواسته باعث آسیب موهای تو می شوند