زمان مطالعه : ۵ دقیقه

بی شک استایل لباس پوشیدن دختران فرانسوی راز و رمز های خاص خود را دارد که این چنین مورد توجه تمام دختران فشنی سراسر دنیا قرار می گیرد و خیلی ها استایل های خیابانی پاریس را الگو خود قرار می دهند؛ استایل های فوق العاده شیک و ترندی که در عین حال راحت و کاربردی نیز هستند. شاید این جمله ها از دید تو کلیشه ای و تکراری به نظر بیاید ولی جالب است بدانی همین کلیشه ها و تکرار ها نیز به هر حال به دلیلی شکل گرفته اند.
به همین منظور برای سرد ترین فصل سال نیز به سراغ دختران پاریس رفته ایم تا بدانیم آن ها از میان ترند ها و کلکسیون هایی که برای پاییز و زمستان ۲۰۲۰ – ۲۰۱۹ میلادی ارائه شده اند، چه آیتم هایی را برای استایل های خیابانی خود انتخاب می کنند. در این میان به ۶ ترند زمستان ۲۰۲۰ رسیده ایم که خانم های فرانسویی برای ماه های پیش رو در نظر گرفته اند پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش خانم های یکی از شهر های بزرگ دنیای مد و فشن یعنی پاریس برای فصل زمستان چه آیتم های ترندی را در استایل های خود بیشتر به کار می برند.

جالب است بدانی دختران فرانسوی ترجیح می دهند روی آیتم هایی سرمایه گذاری کنند که هم شیک، کلاسیک و خوش استایل باشند و هم استفاده از آن محدود به زمان یا سال خاصی نباشد تا زمان بیشتری بتوانند از آن ها استفاده کرده و با پایان فصل برای سال جدید مجبور به خرید آیتم جدیدی نباشند. اگر تو هم مثل من این طرز فکر برایت ارزشمند است و با آن موافق هستی آیتم هایی که در ادامه به تو معرفی می کنم می تواند ایده های خوبی برای تکمیل کمد لباس تو برای فصل های سرد سال باشد.

دختران پاریس همیشه به داشتن استایل های شیک و کاربردی معروف هستند. مردم پاریس معمولاً آیتم هایی را از میان ترند های روز هر فصل برای استایل های شخصی خود انتخاب می کنند که پر کاربرد باشند چرا که اکثراً پیاده به سر کار می روند؛ از این رو استایل هایی را انتخاب می کنند که هم شیک و رسمی باشند که مناسب محیط رسمی سر کار باشد، هم راحت باشند که بتوانند یک روز کاری را با آرامش با آن به سر ببرند و هم به قدری کاربردی باشند که با ترکیب آیتم های مختلف آن ها بتوانند استایل های بیشتر و متنوع تری را به وجود بیاورند و به تن کنند. در این میان چاشنی حس زنانگی را فراموش نمی کنند و همیشه در کنار راحتی، آیتم هایی را نیز به کار می برند که این حس را همواره القاء کند. برای آن ها استایل شیک، کلاسیک و البته راحت و کاربردی در اولویت بالا تری نسبت به ترند های روز قرار دارد.
به همین منظور اکثر ما استایل های خیابانی پاریس را تحسین می کنیم و به دنبال راز های شیک پوشی خانم های فرانسوی هستیم.

کت های کمر دار

بی شک روپوش مهم ترین آیتمی است که روی استایل های خیابانی تو تاثیر خواهد گذاشت به ویژه در فصل های سرد سال که مجبور می شوی گاهی چندین لایه لباس روی هم بپوشی؛ اینجا است که یک کت کمر دار حکم نجات دهنده استایل تو را بازی خواهد کرد چرا که با نشان دادن کمر تو دیگر دو سایز بزرگ از سایز واقعی ات جلوه نخواهی کرد به همین دلیل بوده که دختران فرانسوی حداقل یک مدل کت های کمر دار را در کمد لباس خود دارند.

پلیور های بافت چانکی

پلیور های بافت اورسایز چانکی یکی از آیتم های پر کاربرد و البته ترندی برای فصل های سرد سال به شمار می رود که البته دختران فرانسوی نیز به دفعات در استایل های خیابانی خود در پاییز و زمستان از آن استفاده می کنند. پیشنهاد می کنم امسال به سراغ رنگ های متفاوت تری برای این مدل پلیور ها بروی تا تنوع جدیدی را در استایل های خود ایجاد گردانی.

ژاکت بافت

ژاکت های بافت یکی از آیتم های کلاسیک بوده که می توانی حتی آن را از مادر بزرگ خود نیز امانت بگیری چرا که هنوز هم دختران پاریس در استایل های خیابانی خود از آن ها بهره می برند به ویژه ژاکت های کوتاه و اورسایز. یکی از مزیت های این ژاکت ها این است که می توانی صبح که از منزل خارج می شوی آن را با خود ببری تا بعد از ظهر که هوا سرد شده، قبل از خارج شدن از محل کار آن را زیر روپوش خود به تن کنی. این ژاکت ها همراه با شلوار های چسبان در زیر کت های زمستانی واقعا جذاب می شود.

کت

کت، آیتم پر کاربرد و کلاسیکی که تقریباً همیشه و در هر فصلی همراه استایل های خیابانی دختران فرانسوی بوده و هست البته هر بار به نوعی. کت این امکان را به تو می دهد که از استایل های لایه لایه و پیچیده تری برای روزمره هایت استفاده کنی. دختران پاریش ترجیح می دهند در زمستان پیش رو کت را با شومیز های چسبان یقه اسکی یا پلیور های اورسایز پشمی استایل کنند.

بوت های جیر قهوه ای

نظرت چیست که در زمستان امسال بوت های کلاسیک مشکی رنگ خود را کنار بگذاری و به سبک دختر های فرانسه بوت جیر قهوه ای به پا کنی که ارزش سرمایه گذاری را نیز دارد چرا که هم شیک و کلاسیک بوده و هم به راحتی با استایل های زمستانی ات ست می شود.

شلوار های جین جلو دکمه دار

شلوار های جین جلو دکمه دار به یکی از نماد های استایل های فرانسوی تبدیل شده است به قدری که در استایل های خیابانی پاریس دیده می شود. جالب است بدانی این آیتم در زمستان نیز قصد عقب نشینی ندارد و همچنان فراگیر خواهد بود. پس اگر قصد خرید شلوار جین جدید داری، این مدل شلوار ها می تواند گزینه مناسبی برای استایل های کلاسیک زمستانی ات باشد.

نظرت در مورد آیتم های ترندی که در این مقاله برای زمستان ۲۰۲۰ از سوی دختران پاریس معرفی شده است، چیست؟ کدام یک از این آیتم ها را برای استایل شخصی خود برای ماه های پیش رو می پسندی؟ آیتم مورد علاقه ات در استایل کردن کدام است؟ کدام یک از این آیتم ها را در استایل های شخصی روزمره ات استفاده می کنی؟ آیتم مورد علاقه ات را با چه آیتم های دیگری استایل می کنی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

با هر کدام از ترند های معرفی شده در این مقاله استایل کرده، از آن عکس بگیر و در صفحه اینستاگرام خود با #منودلیارمد منتشر کن. منودلیار بهترین را جایزه می دهد و به اشتراک می گذارد. فراموش نکن اگر صفحه ات خصوصی است، آن را دایرکت کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

خوش پوش و کلاسیک: استایل خیابانی زمستان به سبک خانم های فرانسوی

بهترین ترند پاییز و زمستان: ۹ آیتم مهم که نباید از آن ها غافل شوی

سلبریتی های بالای ۵۰ سال چه آیتم هایی را برای استایل شخصی ات پیشنهاد می کنند