زمان مطالعه : ۴ دقیقه

هزاران دلیل برای این وجود دارد که چرا برای ما خانم ها رژ لب جایگاه ویژه ای در آرایش دارد. این آیتم جذاب را واقعا نمی توان نادیده گرفت ولی استفاده از رژ لب نیز بی شک قوانین نانوشته خاص خود را دارد؛ این که بدانی چه رنگ رژ لبی مناسب چه مکانی است، با توجه به رنگ پوستت چه رژ لبی به تو می آید، چه رنگ ها و مدل هایی از رژ لب در حال حاضر ترند هستند و هزاران هزار معیار دیگر برای انتخاب یک رژ لب مناسب ولی در این مقاله می خواهم از دیدگاه دیگری به این آیتم جذاب نگاه کنیم؛ اکثر ما آرایش می کنیم تا آراسته تر دیده شده و نشاط و شادابی چهره خود را حفظ کنیم. چشم و لب دو عضو در صورت هستند که تمرکز آرایش معمولا در آن ها خلاصه می شود و به همین دلیل در کنار ریمل و کانسیلر، رژ لب نیز جایگاه ویژه ای در کیف آرایش روزانه ما خانم ها دارد ولی برخی مواقع مرتکب اشتباهاتی می شویم و نکته های ریزی را در نظر نمی گیریم که نتیجه عکس می دهند یعنی موجب می گردد که از سن واقعی خود پیر تر جلوه کنیم در این مقاله می خواهم ۵ مورد از همین اشتباهات را که در مورد رژ لب مرتکب می شویم را با تو در میان بگذارم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

اشتباه شماره ۱: از رژ لب با ساختار اشتباه استفاده می کنی

اکثر خانم ها به ویژه خانم های شاغل که زمان زیادی را در خارج از منزل به سر می برند ترجیح می دهند از رژ لب هایی با ماندگاری بالا استفاده کنند و این باور وجود دارد که هر چه رژ لب مات تر باشد، ماندگاری بالا تری نیز خواهد داشت. درست است که رژ لب های مات به ویژه با ساختار و فرمولاسیون مایع ماندگاری بالا تری دارد ولی در مقابل پوست لب تو را خشک نیز جلوه می دهد و از لطافت و شادابی آن می کاهد؛ مشکلی که بالا رفتن سن و همچنین سرد شدن هوا، بیشتر از پیش خودنمایی می کند پس بهتر است از رژ لب هایی با ماندگاری کمتر ولی ساختار ارگانیک استفاده کنی که سلامت، زیبایی و لطافت لب هایت را نیز حفظ کند.

اشتباه شماره ۲: زیر سازی های لازم را انجام نمی دهی

همان طور که پیش تر نیز گفتم با سرد شدن و همچنین بالا رفتن سن، کم کم از حجم چربی طبیعی پوست کاسته می شود و لب ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند بنابراین بهتر است هر چقدر هم برای رژ لب زدن عجله داری، قبل از آن یک سری مقدمات را انجام دهی؛ شب قبل از یک اسکراب لب استفاده کن. حدود نیم ساعت قبل از رژ لب زدن، لب هایت را مرطوب کرده سپس به کمک یک مسواک به آرامی پوست های مرده از روی لب بردار. حالا آمده زدن رژ لب مورد علاقه ات شده ای.

اشتباه شماره ۳: از خط لب یا پرایمر استفاده نمی کنی

دو آیتمی که به تو کمک می کنند که لب هایی زیبا و جذاب داشته باشی خط لب و پرایمر است البته در نظر داشته باش لازم است رنگ خط لب را نزدیک ترین رنگ به رنگ طبیعی لب هایت انتخاب کنی البته اگر برای مراسم یا مهمانی آماده می شوی بهتر است رنگ خط لب هماهنگ با رنگ رژ لب انتخاب شود تا جلوه آن را نیز چندین برابر کند.

اشتباه شماره ۴: از استفاده از رنگ های شاداب وحشت داری

با بالا رفتن سن یک باور اشتباه در بیشتر ما شکل می گیرد که دیگر سنی از من گذشته است و زشت است که برای مثال رژ لب قرمز یا صورتی بزنم در حالی که چنین نیست. تا زمانی که فلان رنگ رژ لب با رنگ پوست تو یا سلیقه ات هماهنگی دارد و حس خوبی از زدن آن داری، به کار خودت ادامه بده.

اشتباه شماره ۵: در زدن رژ لب زیاده روی می کنی

فرض کن داری برای رفتن به یک مهمانی آماده می شوی و یک آرایش اسموکی جذاب دور چشم خود کرده ای که از آن بسیار راضی هستی. انتخابت برای رژ لب چیست؟! اینجاست که بهتر است از رنگ های نود یا کالباسی استفاده کنی بگذاری نقطه عطف امشب چشم هایت باشد و به سراغ رنگ های قرمز و شاداب دیگر نروی چرا که همان زیاده روی می شود.