زمان مطالعه : ۳ دقیقه

مرطوب کننده یکی از آن محصولات مراقبت از پوست است که اکثر ما هر روز از آن استفاده می کنیم و کمتر در مورد ویژگی های آن فکر می کنیم. در حقیقت بسیاری اوقات پیش می آید که ما یک مرطوب کننده را انتخاب می کنیم و برای سال ها از همان برای پوست صورت مان استفاده می کنیم. اما باید بدانی که پوست تو مدام در حال تغییر است و در هر فصل، در شرایط آب و هوایی و جغرافیایی و حتی با تغییر سن و تغذیه و شرایط روحیه تو تغییر می کند؛ بنابراین لازم است مرطوب کننده ای که برای پوستت استفاده می کنی هم به طور مداوم و متناسب با شرایط تو تغییر کند. من به تو چند نکته که نشان می دهند تو مرطوب کننده اشتباهی را استفاده می کنی یا وقت آن رسیده که کرمت را تغییر دهی را معرفی می کنم:

۱. وقتی مرطوب کننده را به پوستت می زنی، احساس سوزش می کنی:

ممکن است این نشانه را چندان جدی نگیری، اما اگر بعد از استفاده از مرطوب کننده روی پوستت احساس سوزش یا گزیدگی می کنی، این به معنای آن است که چیزی سر جای خودش نیست و PH این کرم با پوست تو هم خوانی ندارد. قبل از اینکه کرم را روی تمام پوستت بزنی، مقداری از آن را روی تکه ای از پوست امتحان کن.

۲. مدتی است که جوش می زنی یا پوستت ملتهب شده است:

اگر مدتی است جوش می زنی و صورت تو ملتهب شده است، ممکن است نشانه این باشد که کرم مرطوب کننده ای که استفاده می کنی برای تو مناسب نیست و باعث مسدود شدن منافذ پوستی تو می شود. این بسته شدن منافذ ممکن است منجر به التهاب پوست هم شود. بهتر است از کرم های مرطوب کننده ای استفاده کنی که مطمئنی باعث بسته شدن منافذ پوستی نمی شوند و بدون چربی هستند.

۳. پوست تو با وجود استفاده از کرم های مرطوب کننده باز هم خشک است:

اگر تو هر روز از کرم مرطوب کننده استفاده می کنی ولی باز هم پوست خشکی داری و پوست صورتت ورقه ورقه یا ترک خورده شده است، نشان دهنده این است که روند مرطوب کردن پوست تو به خوبی پیش نمی رود. بهتر است از انواع کرم های مرطوب کننده استفاده کنی که حاوی گلیسیرین هستند. گلیسیرین می تواند رطوبت و هیدراته شدن پوست تو را برای مدت طولانی تأمین کند.

۴. آرایش روی صورت تو می ماسد:

یکی از مهم ترین نشانه ها در مورد این که تو کرم اشتباهی را انتخاب کرده ای این است که آرایش روی صورت تو خوب نمی نشیند و می ماسد. دلیل این موضوع این است که کرم مرطوب کننده ای که تو به عنوان پایه و زیر سازی آرایش انتخاب کرده ای، خیلی سنگین و حجیم است. بهتر است به دنبال کرم سبک تری باشی و از انواع سرم ها یا ژل های مرطوب کننده استفاده کنی که بهتر جذب پوست تو می شوند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۵ اسکراب خانگی ساده برای پوست خشک

۶ راز بانوانی که پوست صاف و نرم دارند

۶ خاصیت شگفت انگیز فندق برای پوست