زمان مطالعه : ۴ دقیقه

امروز می خواهیم ببینیم آن دسته عزیزهایی که کریسمس را جشن می گیرند یا آن هایی که دوست دارند تزیین درخت کریسمس داشته باشند، چگونه می توانند با ساده ترین راه یک فضا با درونمایه کریسمسی ایجاد کنند.

خب در واقع یک نکته ای وجود دارد و آن هم این است که دکوراسیون های مخصوص کریسمس که واقعی و کلاسیک هستند معمولاً یک سری المان های مشترک دارند، دقیقاً همان هایی که جزو آداب و رسوم تزیینات کریسمس به حساب می آیند و با دیدن آن ها بلافاصله متوجه می شویم که این یک تزیین اصیل کریسمس است.

این رازهای اصلی، بسیار ساده هستند فقط کافیست در چند مرحله آن را انجام بدهی. برای دانستن دستورالعمل آن مطلب زیر را دنبال کن.

در طول فصل کریسمس طبیعی است افرادی که این عید را جشن می گیرند تقریباً از یک ماه قبل هم در فروشگاه های سطح شهر و هم در خانه هایشان کم کم درخت کریسمس و تزییناتش را به راه می اندازند. درخت های هیجان انگیز که در اتاق نشیمن، کنار شومینه، کنار پنجره و جلوی خانه ها گذاشته می شوند و توسط انواع ریسه ها، گلدان و دکوری های کلاسیک تزیین می شوند. گذاشتن درخت کاج و تزیین آن برای کریسمس یک سنت دیرینه افتخار آفرین برای بسیاری از خانواده ها محسوب می شود؛ (مثل سفره هفت سین جذاب و دلبر ما) اگرچه تزیین درخت کریسمس در آمریکا حدوداً تا اواخر قرن ۱۹ خیلی فراگیر نبوده است.

اوایل برای تزیین درخت کریسمس از وسایل دست ساز خانگی و گوی های رنگ شده استفاده می کردند اما امروزه این تزیینات، مدرن و متنوع تر شده است و اگر مقاله “چند ایده متفاوت برای درخت کریسمس” را خوانده باشی یادت هست که آنجا هم یادآوری کردیم امروزه هیچ مرزی برای تزیین این درخت و رنگ های به کار برده شده در آن وجود ندارد. چراغ های چشمک زن، زیورآلات براق، انواع یادبود و کادوهای رنگارنگ از چیزهایی هستند که در تزیین این درخت به کار می روند.

اگر تو اهل ریسک نیستی یا هنوز مطمئن نیستی که می خواهی درختت را چگونه تزیین کنی پس این سه قدم آسان را برای تزیین درخت کریسمس دنبال کن.

قدم اول: آویزان کردن ریسه های چراغ

معمولاً اولین گام برای تزیین درخت کریسمس چراغ است. چراغ های ریز و کوچکی که بر روی یک سیم طویل سوار شده اند. این سیم ها عمدتاً به رنگ سبز یا سفید هستند که باید حواست باشد رنگ سیم را مطابق با درخت انتخاب کنی تا بین آن پنهان و زیبایی اش دو چندان شود. بهتر است پیچیدن این ریسه ها را از تنه درخت شروع کنی؛ برای اینکه یک حرکت و گردش زیبا در چشم ایجاد کند، آن را دور هر شاخه اصلی رد کن. در اینجا ۴ نوع از پرطرفدار ترین چراغ ها برای تزیین درخت کریسمس را به تو معرفی می کنم:

چراغ های ریسه ای سنتی

این چراغ ها محبوب ترین نوع هستند که اگر برای درخت واقعی از آن استفاده کنی با گرم کردن شاخه های درخت باعث می شوند تا عطر درخت کاج در فضای اتاق بپیچد.

چراغ های ال ای دی (LED)

این چراغ ها جدید تر از ریسه های قدیمی هستند و با اینکه کمی گران تر هستند اما گرما تولید نمی کنند، ضد آتش هستند و در کل برای تزیین درخت کریسمس ایمن ترند.

چراغ های سبز

این چراغ ها در اندازه های مختلفی موجودند که وقتی روی درخت می روند شبیه توپ های رنگی می شوند. با اینکه نسبت به چراغ های کوچک نور لطیف تری دارند اما فضای بیشتری از درخت را روشن می کنند.

لامپ های حبابی

این لامپ ها به صورت ایستاده و آویزان روی درخت قرار می گیرند. وقتی مایع درون آن گرم می شود باعث حرکت حباب به سمت بالا و پایین می شود. لامپ های حبابی مانند لامپ های گدازه عمل می کنند.

تو می توانی به سلیقه خودت از ترکیبی از این چراغ ها استفاده کنی. به عنوان مثال استفاده از چراغ های سفید و بی رنگ در پس زمینه درخت و چند چراغ رنگی برای روی درخت می تواند به زیبایی درختت اضافه کند و باعث شود تا نیاز کمتری به وسایل تزیینی داشته باشی.

قدم دوم: استفاده از حلقه های گل با رنگ سبز و قرمز

استفاده از حلقه ها و آویزهای گل قوانین خودش را دارد مثلاً برای جلوگیری از شکسته شدن شاخه ها بهتر است آرام از قسمت بالای درخت شروع کنی و مطمئن بشوی که آویز بین دو شاخه قرار گرفته است تا سنگینی آویزان شدنش از یک شاخه فرعی باعث شکستن درخت نشود. برای جلوگیری از شلوغ و نامرتب شدن درخت بهتر است از حلقه و ریسه های ساده تر استفاده کنی.

قدم سوم: آویزان کردن وسایل دکوری از درخت

گام آخر برای تزیین درخت کریسمس استفاده از وسایل تزیینی کوچک و بزرگ و بعضاً براق است. برای آنکه قسمت های مورد علاقه ات به چشم بیاید بهتر است اول با تزیینی های کوچک به عنوان پایه دور تا دور درخت استفاده کنی بعد هم لا به لای آن تکه های بزرگ تر را به صورت یکنواخت آویزان کنی. به این صورت یک درخت کریسمس زیبا که تزییناتش به صورت هماهنگ پخش شده است را خواهی داشت.

در آخر هم اطمینان حاصل کن که وسایل تزیینی در عمق درخت نرفته باشد و برای تزیین نهایی می توانی تنه آن را با وسایل مختلف و ریسه های رنگی، زیبا کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چرا سبز لیمویی

۱۵ مکان دیدنی جهان که باید آنها را از نزدیک تجربه کنی

از زندگی لذت ببرید