زمان مطالعه : ۵ دقیقه

کفش، یکی از مهم ترین بخش های استایل تو بانوی خوش پوش است که می تواند ظاهرت را از این رو به آن رو کند. کفش ها به خوبی با ما حرف می زنند و بیش از هر چیز دیگری در استایل و ظاهر ما، نشان دهنده سلیقه و سبک مورد علاقه مان در لباس پوشیدن هستند. بنابراین هر بانوی خوش سلیقه ای باید چند مدل کفش در کمد لباس هایش داشته باشد که با توجه به محیط، شرایط و موقعیت های مختلف آنها را با بقیه بخش های استایلش ست کند. من در این مقاله ۱۰ مدل کفش که هر بانویی باید در کمدش داشته باشد را به تو معرفی می کنم!

کفش های کتانی سفید که می توانی آن ها را با هر استایلی ست کنی:

بدون اغراق این کفش های کتانی حیاتی ترین کفش هایی هستند که تو باید در کمدت داشته باشی، چون با هر استایلی ست می شوند و زیبا و راحتند. تو بدون هیچ مشکلی می توانی این کفش های زیبا را با شلوار جین های تیره، سرهمی های رنگ روشن، شلوارهای پارچه ای و خلاصه هر چیزی که دوست داری بپوشی و باز هم زیبا و جذاب به نظر برسی. این مدل کفش ها استایل تو را کمی خودمانی تر می کنند. 

کفش های پاشنه سه سانتی که بتوانی به راحتی با آنها راه بروی:

درست است که کفش های پاشنه دار خیلی شیک و جذابند و پاهای تو را کشیده تر و خوش فرم تر نشان می دهند، اما اکثر این کفش ها برای راه رفتن در خیابان مناسب نیستند. اگر به دنبال کفشی شیک و رسمی هستی که بتوانی در اکثر موقعیت ها آن را بپوشی، کفش های پاشنه سه سانتی انتخاب خوبی هستند. بهتر است پاشنه کفش تو باریک باشد، چون این مدل پاشنه ها بیشتر روی بورس هستند و قد پاشنه را از آنچه که هست بلندتر نشان می دهند.

کفش های پاشنه بلند جلوه گر و مخصوص مهمانی که جذابیت تو را صد چندان می کنند:

آیا این مدل کفش ها عنصر حیاتی کمد تو هستند؟ بله، هرچند که ممکن است به ندرت و حتی شاید سالی یک بار از آن ها استفاده کنی. با این حال این کفش ها در موقعیت های خاص آن چنان جلوه ای به استایل تو می دهند که از خرید آنها پشیمان نخواهی شد. 

کفش های لژدار که راه رفتن با آنها ساده است:

صندل های لژدار یا پاشنه ضخیم برای فصل گرما بسیار مناسبند و ترکیب آنها با شلوار جین تنگ یا دامن بسیار جذاب خواهد بود. این صندل ها به خاطر فرم پاشنه شان راحت هستند و راه رفتن با آنها چندان مشکل نیست. به همین خاطر بسیاری از خانم ها حتی این مدل کفش ها را برای خرید کردن یا راه رفتن در خیابان هم انتخاب می کنند.

صندل های تخت که برای فصل گرما انتخاب مناسبی هستند:

این صندل ها مثل دمپایی لا انگشتی های پلاستیکی راحت و سبک هستند، اما ظاهر آن ها شیک است و یک بانوی خوش استایل می تواند به راحتی آنها را استفاده کند. اگر می خواهی از راحتی، خنکی و سبکی این صندل ها بهره مند شوی اما همچنان شیک به نظر برسی، از انواع چرمی این کفش ها استفاده کن و حتماً یکی از آنها را در کمد لباس هایت داشته باش. انواع متالیک یا رنگی این صندل ها را می توانی با همه استایل ها ست کنی و به سادگی خوش پوش به نظر برسی.

کفش های عروسکی تخت که می توانی آنها را در کیفت هم جا دهی:

کفش های عروسکی تخت کم دردسر و سبک اند. یکی از مهم ترین مزیت های این مدل کفش ها این است که می توانی آن ها را به سادگی داخل کیف دستی ات جا دهی و در مهمانی هایی که کفش پاشنه دار پایت را آزرده و دردناک می کند، به سادگی کفشت را عوض کنی.

کفش هایی که با الهام از مدل های مردانه طراحی شده اند و حسابی راحتند:

این مدل کفش ها که استایلی مردانه دارند، ظاهر تو را باحال و خودمانی می کنند! این کفش ها با هر سبک لباسی به خوبی ست می شوند، راحت و کم دردسرند و معمولاً رنگ ها و جنس های متنوعی دارند. بهترین حالت این است که یک کفش مدل مردانه چرمی و مشکی در کمدت داشته باشی. این کفش را با انواع جین ها، دامن ها، شلوارهای پارچه ای و… ست کن و از زندگی لذت ببر!

بوت های جذابی که دلهره روزهای سرد را از تو دور می کنند:

روزهای سرد و بارانی فرصت خوبی برای پوشیدن بوت ها و چکمه های شیک هستند. اما این به معنای آن نیست که این مدل کفش ها نقش مهمی در استایل تو ندارند! در فصل های پاییز و زمستان تو می توانی بوت های جذابت را به عنوان یک کفش هر روزه استفاده کنی و جلوه ظاهر خودت را یک سر و گردن بالاتر ببری! 

بوت های بلند  که گاهی تا زانوهای تو را پوشش می دهند:

ترندهای بوت و چکمه این سال ها بسیار جذاب بوده اند و هر زمستان مدل های جدیدی در کنار مدل های سال های قبل ارائه شده که همه آنها می توانند برای تو کاربردی و مناسب باشند. این مدل بوت ها اگر پاشنه نداشته باشند راحت تر هستند، برای استفاده هر روزه مناسبند و می توانند پاهای تو را به بهترین حالت گرم کنند. این بوت ها را با شلوارهای جذب یا دامن ترکیب کن و از این استایل زمستانی و جذاب لذت ببر!

بوت های پاشنه دار ساق کوتاه که تو را منحصر به فرد و متفاوت می کنند:

این کفش های جذاب برای تمام فصل ها مناسبند! می توانی آن ها را با شلوارهای جذب در فصل پاییز بپوشی یا در زمستان از لگ های پشمی و تو کرکی در ترکیب با این کفش ها استفاده کنی. در بهار با یک دامن خوش فرم آنها را ست کنی و در تابستان از شلوارهای خنک چسبان استفاده کنی! به هر طریق این مدل کفش ها می توانند لطافت و زنانگی تو را به اوج ببرند و تو را جذاب و متفاوت کنند!

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چطور شال و روسری ها را بدون آسیب رساندن به آنها بشوریم

کفش های کتانی که از دهه ۵۰ میلادی هنوز روی بورس هستند

بهترین ترندهای ناخن پاییز ۲۰۱۸