زمان مطالعه : ۳ دقیقه

۱۰ اشتباه آرایشی که ۱۰ سال پیرت می‌کند!

آرایش کردن نکات بسیار زیادی دارد و انجام اشتباهات کوچک و به ظاهر بی­ اهمیت، به راحتی می تواند سن تو را بیشتر نشان دهد. اما با رعایت نکاتی بسیار ساده ، در عین سادگی زیباتر می شوی و چندین سال جوان­تر به نظر می­ رسی. پس به ۱۰ اشتباه آرایشی که تو را پیرتر نشان می ­دهد دقت کن:

۱. استفاده بیش از حد از کرم پودر

لایه ضخیم کرم پودر، درخشندگی پوست تو را از بین می برد؛ پس کمتر از کرم پودر استفاده کن و ترجیحاً تنها قسمت ­هایی از پوست را که لازم است با کرم پودر همرنگ پوستت بپوشان. مثلاً می توانی برای مخفی کردن تیرگی یا پف دور چشم یا لک جوش از کرم پودر استفاده کنی.

۲. زیاده روی در استفاده از کانسیلر

استفاده از مقدار زیادی کانسیلر هرچند سیاهی زیر چشم را از بین می­ برد؛ اما باعث می­ شود چروک­ های اطراف چشم بیشتر به چشم بیایند. در استفاده از کانسیلر زیاده روی نکن که یک اشتباه آرایشی بزرگ است.

۳. استفاده از رژ لب تیره

از رژ لب­ های خیلی تیره و مات استفاده نکن. رژ لب ­های تیره باعث کوچک نشان دادن لب می­ شود. در صورتی که رژ لبی که انتخاب کرده ای مات است، روی آن کمی برق لب بزن تا جلوه لب هایت بیشتر شود.

۴. مات کردن آرایش با کرم پودر فشرده (پنکک)

پوست جوان برق می زند و نور را منعکس می­ کند؛ اما استفاده از این کرم پودرها روی تمام صورت، چین و چروک های ریز پوست را بیشتر نمایان می ­کند، اگر همیشه برای مات کردن آرایش از این پودرها استفاده می­ کردی از حالا به بعد فقط روی بینی، چانه و پیشانی کمی از این پودر استفاده کن.

۵. آرایش زیر چشم

به هیچ وجه در قسمت داخلی پلک پایین چشم با مداد نکش! در عوض بالای چشم ­ها را آرایش کن و به نحوی مداد بکش که قسمت انتهای خط چشم پهن­ تر باشد تا چشم افتاده به نظر نرسد. می­ توانی برای طبیعی تر جلوه دادن چشمانت خط چشم با رنگ قهوه ای را جایگزین مشکی کنی.

۶. کشیدن خط لب خارج از لب

خط لب را دقیقا روی لب و یا نهایتا ۱-۲ میلیمتر خارج از لب هایت بکش و ترجیحاً از خط طبیعی لب ­ها خارج نشو.

۷. استفاده از مداد ابرو تیره

از مداد ابرو تیره تر از رنگ ابروها استفاده نکن. از مدادی استفاده کن که یک تا دو درجه کم رنگ تر از رنگ ابروهایت باشد و یا ترجیحاً از سایه ابرو استفاده کن تا همه چیز طبیعی تر به نظر برسد.

۸. ریمل زدن به مژه های پایین

مژه­ های پایین چشم را به هیچ وجه ریمل نزن. این یک اشتباه آرایشی است چرا که باعث می­ شود چشم ها افتاده به نظر برسند و به همه افراد نمی آید.

۹. استفاده نکردن از رژگونه

یک اشتباه آرایشی بسیار معمول که باعث بیشتر نشان دادن سن می‌شود؛ استفاده نکردن از رژگونه است. حتما از رژگونه استفاده کن تا صورتت روح بگیرد. رژگونه را از قسمت برجسته گونه رو به بالا به سمت گوش استفاده کن.

۱۰. خط لب تیره

خط لب نباید با رنگ لب در تضاد باشد. رنگ مداد لب را همرنگ رژ لب یا رنگ لب هایت انتخاب کن.

با رعایت نکردن همین نکات ساده به راحتی چند سال به سنت اضافه می ­شود. پوشش، آرایش و مدل موهایی که انتخاب می‌کنی همگی بر روی اینکه چند ساله به نظر می رسی تاثیر دارند. پس به تک تک آنها توجه کن!

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۵ راز آرایش و زیبایی از زبان برترین آرایشگران جهان

مضرات خوابیدن با آرایش

رازهای آرایشی برای کسانی که از لنز استفاده می کنند