زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اگر صبح ها پس از بیدار شدن از خواب، مو هایت به لانه کبوتر تبدیل می شود، ممکن است دلیل این فاجعه بزرگ، جنس روبالشی ات باشد. این پارچه نازک که بالش را تمیز نگه می دارد، اگر از جنس ساتن یا ابریشم نباشد، احتمالا این تجربه ناخوشایند را خواهی داشت.
از آنجایی که پارچه کتان، رطوبت را جذب می کند، استفاده از این نوع روبالشی، باعت وز شدن موها خواهد شد؛ در عوض پارچه ابریشم یا ساتن، چربی و رطوبت طبیعی موجود در تارهای مو را حفظ کرده و از خشک شدن آن ها جلوگیری می کند. این راهکار برای افراد با موهای خشک، فر و مستعد به وز شدن، بسیار مفید خواهد بود. جنس نرم و لطیف این نوع از روبالشی ها، هیچگونه خط بالش روی صورتت به جا نمی گذارد (که این خود یک معضل بزرگ است!) و همچنین حالت مو ها را حفظ کرده و باعث می شود صبح ها بدون کوهی از مو های گره خورده بر روی سرت، بیدار شوی. به این دلیل به تو توصیه می کنم که از این به بعد، روی روبالشی هایی از جنس ساتن یا ابریشم، سرمایه گذاری کنی.

درمان های خانگی برای مو های وز

ماسک روغن بادام و تخم مرغ

 • مواد لازم برای تهیه ماسک مو: یک چهارم پیمانه روغن بادام – یک عدد تخم مرغ؛
 • طرز تهیه: روغن بادام و تخم مرغ را با هم مخلوط کرده تا یکدست شوند سپس مو ها را تقسیم کرده و شروع به زدن ماسک به پوست سر کن؛ بگذار برای حدود ۴۰ دقیقه روی آن بماند سپس موها را مثل همیشه بشوی.
  از شامپو و نرم کننده ترجیحا بدون سولفات استفاده کن.
  هفته ای یک بار از این ماسک به مو هایت بزن.

ماسک آووکادو و ماست

 • مواد لازم برای تهیه ماسک: یک عدد آووکادو رسیده – یک پیمانه ماست؛
 • طرز تهیه: آووکادو و ماست را با هم مخلوط کرده تا به صورت خمیر نرم و خامه ای در آید. آن را روی مو ها بزن و بگذارید ۴۰ تا ۴۵ دقیقه بماند سپس با با شامپو بشوی.
  این ماسک را یک یا دو بار در هر هفته استفاده کن.

ماسک روغن نارگیل و ویتامین E

 • مواد لازم برای تهیه ماسک: یک واحد روغن ویتامین E – چهار واحد روغن نارگیل؛
 • طرز تهیه: روغن ها را با هم مخلوط کرده و آن را در یک ظرف در دار بریز و نگهداری کن.
  ۲ تا ۳ قاشق غذا خوری از این روغن را بنابر مویی که داری، به مو هایت بزن و تمام پوست سر و روی مو ها را به آن آغشته بزن. بعد از حدود ۴۰ دقیقه مو های خود را بشویی.
  این روغن را یک یا دو بار در هفته مصرف کن.

ماسک با سس مایونز

 • مواد لازم برای تهیه ماسک: یک چهارم پیمانه سس مایونز – یک سوم پیمانه روغن بادام – یک تا دو عدد تخم مرغ بر اساس بلندی مو
 • طرز تهیه: این ۳ ماده را با هم ترکیب کرده تا به صورت خمیری در بیاید. پوست سر و مو ها را به آن آغشته کن و با کلاه حمام بپوشان سپس با شامپو و نرم کننده بشوی .
  این ماسک را ۲ بار در هفته استفاده کن.

ماسک موز

 • مواد لازم برای تهیه ماسک: یک عدد موز رسیده – دو قاشق چای خوری عسل – یک سوم فنجان روغن نارگیل یا بادام؛
 • طرز تهیه ماسک: موز را له کرده و به آن عسل و روغن اضافی کن. ۲۰ تا ۲۵ دقیقه این خمیر را روی مو و پوست سر بزن سپس با آب و شامپو بشوی.
  این ماسک را هفته ای یک بار برای مو های خیلی فر استفاده کن.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

آیا خوابیدن با موهای مرطوب مضر است؟

راهکاری شگفت انگیز برای خوش حالت شدن مو های وز

خواص فلفل قرمز برای افزایش رشد مو ها