زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آیا دوست داری یک بهشت کوچک در آپارتمانت درست کنی؟ پس این مقاله را از دست نده.

کمتر کسی را پیدا می کنی که به گل و گیاه علاقه ای نداشته باشد. در واقع در دنیای امروزی، بودن گل و گیاه آرامش خاطری در مقابل این همه سردی تکنولوژی و تجهیزات ماشینی است. متاسفانه حالا که اینقدر هوا آلوده شده؛ بهتر است به گیاهان آپارتمانی با خواص متفاوت روی آوری و فضای خانه ات را از هر آلودگی آکنده بسازی. البته اگر دوست داری با دستگاه های بزرگ و گران قیمت سر و کار داشته باشی این مقاله به دردت نخواهد خورد؛ ولی با من همراه باش تا با معرفی بهترین گیاهان آپارتمانی تو را شگفت زده کنم؛ خدا را چه دیدی، شاید تغییر عقیده دادی!

آلوئه ورا

همیشه آلوئه ورا را یا برای کم آبی خورده ای یا اگر آفتاب پوستت را سوزانده از آن استفاده کرده ای. شاید برایت جالب باشد که بدانی آلوئه ورا به طرز عجیبی هوا آلوده و خصوصاً سم های موجود در مواد شوینده را جذب می ‌کند و با دیدن لکه های قهوه ای بر روی برگ هایش نشان می دهد که چقدر هوایی که پشت درهای بسته تنفس می کنی مضر است.

بامبو

جالب است بدانی که زادگاه گیاه بامبوی عزیز که تقریباً در خانه همه ایرانی ها یافت می شود؛ کشور چین است. این گیاه بسیارخواص مفید دارد که شاید ندانی. از ویژگی های خوب این گیاه می توان به احتیاج نداشتن به آب، اشاره کرد. همچنین گیاه بامبو فضای خانه را بسیار مرطوب می سازد. از ساقه این گیاه نیز نباید گذشت. ساقه بامبو می‌تواند مونوکسید کربن و کلروفرم را از هوای اطراف دریافت کند و هوای خانه را پاک سازی کند.

فیکوس بنجامین

این گیاه با اسم جذابش یکی از بهترین تصفیه ‌کننده‌ های هوا است که تمامی آلودگی‌ های فرش و مبلمان را از بین می برد. همچنین بسیار فضای خانه را مدرن و شیک نشان می دهد. فیکوس بنجامین، گیاه گلدار است که در دسته گل سرخ سانان قرار دارد. اصالت اصلی این گیاه جذاب و زیبا جنگل های استوایی آسیا به ویژه هندوستان است. این فیکوس عزیز به عنوان یک گیاه خانگی می تواند به راحتی در آب و هوای سرد نیز پرورش بیابد. فیکوس بنجامین در بیرون از خانه تا ۱۵ متر هم می تواند رشد کند!

رزماری

گیاه بعدی گیاه رزماری است. این گیاه برای بهبود تمرکز و حافظه بسیار موثر است. هر جایی که دسترسی خوبی به نور معمولی داشته باشد برای نگهداری این گیاه عالی است. موقع رشد، بسیار به آب دهی و توجه نیاز دارد؛ اما در فصل زمستان به آب کمتری نیاز خواهد داشت.

اسطوخودوس

این گیاه را می توانی برای خوابی راحت در اتاق خوابت قرار بدهی. بوی اسطوخودوس می‌ تواند به تسکین بی قراری، اضطراب، افسردگی و بی‌ خوابی کمک کند. این گیاه به نور زیادی احتیاج دارد و به آب دهی عمیق، پس فراموش نکن.

امیدوارم که با خواندن این مقاله به فکر خرید یک گیاه آپارتمانی افتاده باشی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ساده گرایی یا مینیمالیسم

دمنوش هایی برای خواب عمیق

همه چیز درباره طب سوزنی