زمان مطالعه : ۳ دقیقه

می توان گفت کیف ها یار با وفا و جدا نشدنی خانم ها هستند؛ که حاضرند هزاران تومان هزینه صرفشان کنند. یکی از اکسسوری های مهم هر خانمی کیفش است که بنا به مد رایج، عموماً عوض می شود.
در این مقاله سعی دارم راه هایی، برای مراقبت و تمیز کردن آن ها به تو معرفی کنم. به نظرم الان بهترین زمان ممکن برای تمیز کاری است. پس همانطور که لوازش آرایشت را می شوری و تمیز می کنی، قول بده که این یار های با وفایت را هم یک دستی بکشی که طول عمرشان بیشتر شود.
متقابلاً این قضیه به جنس کیفت بستگی دارد، من جنس های مختلف با روش های منحصر به فرد هر کدام را به تو می گویم.
اما قبلش بگذار یک سوال ساده از تو کنم؟ آیا همیشه کیفت را گوشه ‌ای از اتاق کمدت می ‌اندازی؟

اگر پاسخ ” بله ” است؛ پس انتظار نداشته باش کیف محبوبت زیاد عمر کند. در حقیقت طول عمر کیف های تو زمانی زیاد می شود که به حالت نشسته یا ایستاده طوری که داخل کیف خالی نباشد، قرار گیرد. حالا می پرسی با چی پر کنی؟ اگر بالشتک مخصوص تهیه کنی که چه بهتر اگر نه با روزنامه های مچاله شده یا حتی دستمال های کاغذی غیر اسیدی می توانی داخل آن ها پر کنی. برای جلوگیری از ساییده شدن دسته های کیف هایت سعی کن آن ها را روی هم قرار ندهی.

راهکارهایی برای کمک به تو و یار با وفایت

در شرایطی که بر روی کیفت لکه آب بود، سعی کن دستمال مرطوب بر روی آن بکشی و منتظر شوی تا خشک شود.
اگر لکه غذا یا روغن وجود داشت، با کمی گچ سفید تخته سیاه روی محل لکه بکش و اجازه بده تا صبح روی آن باقی بماند؛ سپس با یک دستمال تمیز آن را پاک کن.
لکه جوهر اگر تازه است، یک پاک کن سفید بردار و روی آن بکش تا جایی که جوهر از آن جدا نشود. اما اگر لکه قدیمی و خشک است، متاسفانه باید کیف مورد نظر را به خشکشویی ببری.
در ضمن، کیف هایت را بیش از حد نشور و پاک نکن، زیرا شستن کیف با آب و مواد شیمیایی باعث صدمه به آن می شود. پس بیشتر بهیار های باوفایت اهمیت بده که نخواهی دائما آن ها را تمیز کنی.

جنس یارهای باوفا و راه کارهایی برای تمیز کردنشان

قاعدتا جنس کیف در نوع تمیز کردنش، تفاوت ایجاد می کند.

کیف جیر: یک دستمال خشک، خاک و غبار را از بین می برد. سپس یک کاغذ سمباده بردار و لکه های موجود بر روی کیف جیر را پاک کن.
کیف چرم: سطح خارجی کیف چرم را با یک دستمال مرطوب بدون الکل، پاک کن، ترجیحاً هر آخر هفته. این دستمال ها آن قدر لطیف‌ هستند که به چرم آسیب نرسانند و رکن مهم ای است که آلودگی ها را هم به خوبی از بین می برند.
حتی می توانی یک مرطوب کننده کیف چرم تهیه کنی، زیرا چرم اصل پس از مدتی نرمی خود را از دست می دهد و سفت می شود.
کیف های پارچه ای: مقداری پودر تالک تهیه کن و بر روی کیف پارچه ای خود بپاش. سپس برسی بردار و اضافات پودر را پاک کن. اگر باز دیدی لکه ای روی کیف باقی مانده است، با کمی آب و صابون به راحتی پاک کن. در آخر با یک پارچه آغشته به آب سرد و سرکه جای لکه را آب کشی کن.
کیف پلاستیکی: کیف را با یک دستمال آغشته به آب و صابون، آبکشی کن. بعد آن که خشک شد، یک تکه پارچه پشمی بردار و چند بار بر روی آن بکش تا براق شود.
کیف ورنی: اولین کاری که باید بکنی این است که با یک دستمال نم دار، کیف را تمیز کنی. سپس با یک پارچه نرم و خشک، آن را خشک کن تا براق شود.
نکته آخر اینکه هیچ وقت کیف هایت را در معرض نور خورشید قرار نده. ( جنس کیف مهم نیست.)

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بازگشت کیف های مکرمه در تابستان ۲۰۱۹

آیتم های ترند بهار و تابستان ۲۰۱۹ ویژه خانم های شیک پوش محجبه

آیتم های ضروری برای دختران فشنی در سال ۲۰۱۹