زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در ادامه فشن شو های کوتوغ بهار ۲۰۱۹ پاریس به برند مشهور، پرطرفدار و منحصر به فرد شنل می رسیم که در این مقاله می خواهیم با هم مرور کنیم پس با منودلیار همراه باش تا با هم ببینیم در CHANEL SPRING 2019 COUTURE چه گذشته است.

شنل در فشن شو کوتوغ خود از تم سفید برفی استفاده کرده است. شو بی نظیر این برند در خارج از Grand Palais و در ویلایی به سبک ایتالیایی با استخر رو باز و در میان نخل ها برگزار شد.

در فشن شو کوتوغ برند شنل Karl Lagerfeld مدیر خلاقیت بی نظیر شنل از دهه ۸۰ میلادی مورد علاقه خود و البته نمایشگاه La Fabrique du luxe الهام گرفته بود؛ این در نمایشگاه ها تجار پاریس انواع گنجینه های لاکچری قرن ۱۸میلادی خود را از هر نوع به نمایش می گذارند.
تمامی ظروف چینی که در دهه ۸۰ میلادی در فرانسه رواج داشت مورد بررسی قرار گرفت و با الهام از آن ها کانسپتی برای اکسسوری های شنل ارائه شد که سرزندگی و شادابی بهار را در نیمه زمستان به پاریس برگرداند.
Lagerfeld برای ساخت این اکسسوری ها از هنرمندان فرانسوی کمک گرفت که در ساخت آن ها حتی از گل های خشک طبیعی که در رزین قرار گرفته بودند استفاده شده بود که در کنار آیتم های دیگری که در این فشن شو جلوه گری می کردند مانند سرشانه های توری ایستاده با آرگانزا، پر، پارچه های ابریشمی تیفون و البته امضاء شنل یعنی کت های دست دوز منحصر به فرد شطرنجی نخی.

تور های لباس ها با دست نقاشی شده بودند یا هایلایت های رنگی صورتی، سفید یا آبی رنگ روی آن ها ایجاد شود.
لبه کت و دور سر استین ها با نوار هایی از پارچه تیل تزیین شده و روی خود کت نیز به کار رفته تا شکل شطرنجی یا چهار خانه روی آن ها به وجود آورد.
پیراهن های پرچین ابریشمی آیتم دیگری بود که Lagerfeld از دهه های قبل میلادی به این فشن شو آورده بود.
کت های اندامی و خوش دوختی که با دامن های باریک مدادی هم رنگ خود ست شده بودند و بلندی آن ها به ساق پا می رسید مورد دیگری بود که در فشن شو کوتوغ شنل خودنمایی می کرد؛ اکثر این دامن ها از جلو چاک داشتند.
فرم اندامی و متناسب با بدن کت ها در پایین تنه با چین یا پف پارچه تغییر می کرد و گاهی با سنگ یا گلدوزی تزیین می شد.

حسن ختام این شوی فوق العاده عروس شنل بود که با مایو نقره ای رنگی ظاهر شد که به طور کامل با گل های نقره ای درخشان تزیین شده و تور اکلیلی نقره ای آن از پشت کلاه شنایی بیرون زده که مانند لباس با گل های نقره ای پر بود.

خود Lagerfeld در پایان فشن شوی کوتوغ بهار ۲۰۱۹ شنل روی صحنه نیامده و به جای او Virginie Viard یک دیگر از مدیران این برند روی صحنه رفت که موجب تعجب همه شد.