زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰ از تاریخ ۶ سپتامبر تا اول اکتبر در حال برگزاری است. استایل خیابانی، ترندهای آرایش و زیبایی، انواع ترند مد و فشن، خودنمایی سلبریتی ها و…، همه گوشه ای از جذابیت های این مراسم محبوب است و هر سال از اقصی نقاط جهان، طرفداران بسیاری را به خود جلب می کند. دوست داری بدانی در هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰ چه گذشت؟

هفته مد سالانه که به مدت یک ماه برگزار می شود، یکی از مهم ترین اتفاقات دنیای مد و فشن است که در آن بزرگ ترین برندها و طراحان از سراسر دنیا، مثل نیویورک، لندن، میلان و پاریس حضور پیدا می کنند. در هفته مد سالانه بهار و تابستان، آخرین ترندهای بهار و تابستان سال آینده معرفی می شود. به طور سنتی، هفته مد با نیویورک آغاز و با پاریس به اتمام می رسد. 

چهار شهر بزرگ نیویورک، لندن، میلان و پاریس در هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰ حسابی خودنمایی کردند و ترندهای خود را به نمایش گذاشتند. کت های کار شده و طرح دار با الهام از کوتوغ ها، یکی از ایده های جذاب و دوست داشتنی ارائه شده در هفته مد پاریس بهار و تابستان ۲۰۲۰ بود. یکی دیگر از ترندهای فوق العاده هفته مد پاریس در زمینه اکسسوری و زیورآلات، گوشواره هایی بود که کل گوش را در بر می گرفت و به شکل یک گوشواره طلایی ساخته شده بود. 

یکی دیگر از حواشی مهم هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰، حضور سلبریتی ها و افراد سرشناس از اقصی نقاط جهان در این شهرهای بزرگ است که به دیدن کت واک ها می روند یا در آن ها شرکت می کنند. جولین مور و ایزابل هوپرت، از سلبریتی هایی بودند که در هفته مد دیور شرکت کردند. نیکول کیدمن به میلان رفت و خانواده بکهام، در لندن حضور پیدا کردند. همانطور که می دانی ویکتوریا بکهام، خود از طراحان مطرح دنیای مد و فشن است. کیت ماس و جولین مور نیز در شهر نیویورک حضور داشتند. 

در ترندهای ارائه شده توسط برند دیور، از آیتم های مخصوص استایل بوهمین مثل پیراهن های گشاد و آزاد، لباس های شفاف و نازک، طرح گل ها و گیاهان، کلاه های آفتاب گیر و… به خوبی استفاده شده بود. این نمادها، یادآور کاترین، خواهر آقای دیور بودند که یک باغبان است. در این آیتم ها کلکسیونی از معضلات زندگی معاصر هم مورد توجه قرار گرفته بود. 

اشتباه نیست اگر هفته مد سالانه پاریس را کمی سنتی بدانیم. شهر پاریس خانه بزرگ ترین برندهای دنیای مد و فشن است: شنل (Chanel)، سن لورن (Saint Laurent)، دیور (Dior)، جیونچی (Givenchy)، همیشه طرح های فوق العاده ای را ارائه می دهند و بسیار خلاق هستند. در هفته مد سالانه میلان هم اتفاقات جالب توجهی افتاد که نقل مجالس شد: جنیفر لوپز با لباسی از برند ورساچه روی صحنه حاضر شد. او این لباس را در سال ۲۰۰۰ نیز به تن کرده بود و چشم ها را حیرت زده کرده بود. لباسی که در مورد آن صحبت می کنیم از برند ورساچه، با طرح جنگلی، جلوه فوق العاده ای داشت و او آن را به مناسبت مراسم گرمی به تن کرده بود. لباسی که امسال جی. لو به تن کرد، از همین لباس اسطوره ای الهام گرفته شده بود. در هفته مد سالانه میلان، برندهای مطرحی چون پرادا  (Prada)، فندی (Fendi) و موسکینو خوش درخشیدند. 

در آینده باز هم در مورد هفته مد سالانه بهار و تابستان ۲۰۲۰ با هم صحبت می کنیم. اگر به ترندها و برندهای دنیای مد و فشن و زیبایی و آرایش علاقه مندی، با منودلیار همراه باش. تو به کدام برند بیش از همه علاقه مندی؟ دوست داری در مورد ترندهای ارائه شده توسط کدام برندها آشنا شوی؟ 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

آشنایی با ترندهای پاییز و زمستان ۲۰۱۹

۶ برند مطرح مد و فشن که برنامه مراقبت از محیط زیست را دنبال می کنند

مروری بر بهترین ترندهای پاییز و زمستان ۲۰۱۹