زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پرادا محافظه کارانه و در عین حال جوان پسندانه

میوچا پرادا (طراح مد ایتالیایی) موفق شد مجددا با کلکسیون بهار/تابستان ۲۰۱۹ خود، یکی از بهترین کلکسیون های هفته مد میلان را به خود اختصاص دهد.

اگر کنجکاو هستی که بیشتر در مورد این کلکسیون و موضوع جذابش بدانی با منودلیار تا انتهای این مقاله همراه باش.

چطور می شود، یک چیزی در عین حالی که محافظه کارانه است، جوان پسند هم باشد؟!

از همان ابتدای شو و ورود دو لباس اول، این تضاد کاملا مشخص و مانند مهر تصدیقی بر تم این کلکسیون بود.

هر دو لباس شامل شلوارک به همراه بلوز اسپرت بود که در طراحی هر دو از پارچه های براق استفاده شده است. همراه آن ها کیف های زنانه شیک و همین طور صندل های زنانه اسپرت در رنگ های دخترانه بنفش و صورتی به چشم می خورد و این ترکیبات موضوع کلکسیون او را تایید می کند.

شلوارهای برمودا در کل کلکسیون او به چشم می خورند و این خود نشانه استایل جوان پسندانه است و پرادا آن ها را با لباس های متفاوتی ترکیب کرده برای مثال آن را با تاپ های بندی یقه باز و جوراب های پارازین تا زانو ارائه کرده است.

در یک نمونه کلاسیک تر این کلکسیون، به جای شلوارهای برمودا از دامن های لنگی استفاده کرده که میوچا پرادا معتقد است این دامن ها در فصل بعد توجه زیادی را به خود جلب می کنند.

در این کلکسیون او از پارچه های براق و همینطور پارچه های با رنگ پاستیلی استفاده کرده که یادآور لباس فرم های کسل کننده ی مدرسه است.

پس از همه ی این ها، پیراهن های دخترانه عروسکی هستند که هنر پرادا  را به نمایش می گذارند: پیراهن های گشاد و از جنس آهار که با پلیورهای نازک کسل کننده و بلوز های سفید همراه شده اند.

پیراهن – تی شرت های جوان پسندانه با لوگوی کوچک Prada از دیگر لباس های ارائه شده در این مجموعه هستند. پرادا همچنین از کت های دهه ۶۰ و مانتوهای A شکل الهام گرفته و در کت های این مجموعه دکمه های سه ردیفه یا دو ردیفه را با فاصله به کار برده است.

پاپیون هایی که به نواحی مختلف لباس ها مخصوصا یقه متصل شده و تل های دخترانه از شاخص ترین اکسسوری ها در این کلکسیون هستند.

 

منبع: VOGUE

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

رنگ لباس هایی که می پوشی چه اطلاعاتی در مورد تو می دهند؟

مدل های بالای ۵۰ سال دنیای مد

کفش های از مد نیافتادنی