زمان مطالعه : ۲ دقیقه

نام کتاب: کلاس کوچولوها

نویسنده: زوزا وربوآ

مترجم: اشرف کریمی

ناشر: قدیانی

لئو عاشق این است که برای دوست‌هایش نمایش اجرا کند. او دوست دارد وقتی بزرگ شد بازیگر مشهوری شود. یک روز لئو تصمیم می‌گیرد در مدرسه نقش رابین هود را اجرا کند. او برای این که شبیه رابین هود شود تمام موهایش را کوتاه می‌کند. لئو از این که موهایش را کوتاه کرده خیلی ناراحت است زیرا احساس می‌کرد وقتی که موهاش بلند است فرد بزرگ، قوی و مهمی است؛ اما دوست‌هایش به او می‌گفتند موهایش کوتاه یا بلند باشد باز هم همان لئوی همیشگی است و بازیگر خیلی خوبی است. لئو ناراحت است و حرف هیچ کدام از دوست‌هایش را گوش نمی‌دهد تا اینکه تصمیم می‌گیرد حرف آنها را هیچ وقت فراموش نکند.

تامی کوچولو شجاع‌ترین بچه کلاس است و همهٔ کارها را به درستی انجام می‌دهد؛ اما روزی برتی به مدرسه می‌آید و همهٔ بچه‌ها دلشان می‌خواهد با برتی دوست شوند. جورج کوچولو هم در همان کلاس درس می‌خواند. او همیشه دیر از خانه به مدرسه می‌رود زیرا او یک دوست خیالی برای خودش دارد. آن‌ها حسابی با هم بازی می‌کنند و سرشان گرم کارهای خودشان است. یکی دیگر از بچه‌های کلاس رادی است. رادی بچه‌ها را اذیت می‌کند. او به خوبی می‌داند هر کدام از بچه‌ها چه چیزهایی را دوست دارند. تصمیم گرفتن برای زوئه سخت است و همیشه نظراتش را دیر به بچه‌ها می‌گوید و موقع ناهار خیلی ساکت است.

کتاب کلاس کوچولوها، در هشت مجموعه نوشته شده و در مورد بچه‌های یک کلاس است. در هر مجموعه به روایت داستان هر کدام از بچه‌های کلاس می‌پردازد. در واقع هر مجموعه راوی یکی از مشکلات و بحران‌هایی است که کودکان با آنها مواجه می‌شوند. در روند داستان نویسنده راه‌های مقابله و پذیرش مشکل را به کودکان می‌آموزد.

منودلیار کتابهای زیر را به تو پیشنهاد می کند.

تیز پا و سم طلا و چهار داستان دیگر

 شازده کوچولو

سه کتاب قصه برای کودکان