زمان مطالعه : ۳ دقیقه

سال های سال است که آقایان در استایل های رسمی و مجلسی خود از کراوات و پاپیون استفاده می کنند ولی به مرور زمان تنوع و گوناگونی این اکسسوری های اصیل آقایان به قدری بالا رفته که دیگر مختص استایل های محدود رسمی یا مجلسی نیست بلکه پای خود را در کلیه استایل ها از کژوال گرفته تا حتی اسپرت باز کرده تازه چزو اکسسوری های محبوب خانم ها هم شده است.
به همین منظور در این مقاله می خواهم با معرفی انواع پر طرفدار این اکسسوری محبوب، نحو استایل کردن با هر کدام را هم با تو در میان بگذارم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

زمانی زیادی از این کلیشه گذشته که پاپیون مخصوص استایل های رسمی است. انواع گوناگون پاپیون ها را می توانی با انواع تیپ های مختلف استایل کنی. بیا اول از پاپیون های مشکی مشهور شروع کنیم که اکثراً ساده، شیک و از جنس ساتن هستند. این اکسسوری کلاسیک با کت و شلوار های رسمی و مجلسی به زیبایی ست می شود.
اما انواع دیگر پاپیون ها که در نقش ها، بافت ها و اندازه های گوناگون ارائه شده اند را می توانی با هر استایلی هماهنگ کرده و استفاده کنی. برای مثال یک پاپیون سورمه ای خالدار سفید را می توانی با یک شلوار کرمی کتان، یک کت روشن اسپرت و یک پیراهن سفید استایل کنی و در آخر هفته از آن لذت ببری.

کراوات Knit Tie

کراوات های کلاسیک Knit Tie را امروزه کم تر کسی استفاده می کند و معمولاً در کمد لباس هم زیر کراوات های دیگر قرار می گیرد ولی شاید به لطف ترند های نوستالژیک سال ۲۰۱۹، پای این کراوات ها هم دوباره به استایل های روزانه تو باز شود. این کراوات ها شبیه کراوات های neck tie بوده با این تفاوت که پایین این مدل کراوات ها به صورت چهار گوش برش خورده است.

 

کراوات Neck Tie

کراوات Neck Tie که پیش تر مختصر در موردشان صحبت کردم، کراوات های کلاسیک و پر کاربردی که بی شک چندین مدل از آن ها را در کمد لباس هایت داری. اکثر این کراوات ها با برش سه گوش پایین و از جنس ابریشم بوده که با بافت و طرح مجلسی برای مراسم های شب و استایل های اداری – رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. آقا داماد ها اکثراً کراوات Neck Tie را برای مراسم عروسی خود انتخاب می کنند.
از آن جایی که کراوات های Neck Tie بسیار پر کاربرد بوده پیشنهاد می کنم در انتخاب نقش و رنگ آن دقت کرده و مدلی را انتخاب کنی که بیش ترین هماهنگی را با استایل هایت داشته باشد.

کراوات های باریک

کراوات های باریک را معمولاً همه آقایان نمی پسندد. از آن جایی که این کراوات های بیش تر پسران کم سن و سال استفاده می کنند و یادآور فرم های مدارس بریتانیا بوده، جزو کراوات های محبوب و پر کاربرد دسته بندی نمی شود ولی استایل های خوبی می توان با آن کرد.
دقت کن که کراوات باریک خود را تک رنگ و ترجیحاً مشکی و با بافت پارچه مات تهیه کنی که دستت برای استایل کردن با آن باز تر بوده و بتوانی تنوع بیش تری داشته باشی. این مدل کراوات ها جلوه بی نظیری با پیراهن سفید مشکی خواهند داشت.

کراوات Big ol’ Fat Tie

اگر طرفدار استایل های دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی باشی بدون شک با این کراوات های Big ol’ Fat Tie آشنایی داری. کراوات هایی که همان طور که از نامشان پیداست بسیار پهن تر از اندازه معمول کراوات ها هستند.
در استایل کردن با این مدل کراوات ها دقت کن که گره بالای کراوات را محکم ببندی چرا که مدل شل یا نیمه باز ان ها اصلاً جذاب نیست.

کراوات با شلوار جین

شاید در ابتدا مسخره بیاید کراوات با شلوار جین! ولی با یک نگاه ساده به اطرافت می توانی متوجه شوی این استایل خیلی وقت است که از مسخرگی در آمده و در بین آقایان رواج یافته است به ویژه با کت های اسپرت کتانی یا چرمی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۴ روش برای استفاده از شال و روسری در استایل آقایان

کدام کلاه مناسب استایل توست

معرفی ۶ مدل کفش برای تو داماد خوش تیپ