زمان مطالعه : ۳ دقیقه

این روز ها همه دنبال رژیم های لاغری و کاهش وزن هستند و می خواهند به هر طریقی کاهش وزن داشته باشند. اما در بین لاغر شدن قسمت های مختلف بدن هم تخت شدن شکم بسیار پر طرفدار است و اهمیت ویژه ای دارد. برخی ورزش های موضعی هستند که می توانی برای تخت کردن شکم انجام بدهی اما چه زمانی می توانی شکم عزیز را درست مانند یک کتاب کنی؟ زمانی که در کنار این ورزش از تغذیه مناسب برای چربی سوزی ناحیه شکم هم استفاده کنی. امروز هم می خواهیم با هم چند نوشیدنی برای تخت کردن شکم را یاد بگیریم و هر چه سریع تر بدنمان را برای یک استخر جانانه و مایو های زیبا آماده کنیم.

یکی از سخت ترین قسمت های بدن برای لاغر شدن زیر شکم است اما غیر ممکن نیست. حذف برخی مواد غذایی از رژیم غذایی روزانه و خوردن نوشیدنی های چربی سوز در کنار تمرینات ورزشی مناسب می تواند این روند را سریع تر کند. کم کم داریم به تابستان و فصل گرما نزدیک می شویم و بهترین چیز خوردن نوشیدنی های رنگارنگ و خنک است حالا چه بهتر که این نوشیدنی ها برای کاهش وزن هم مفید باشد، دیگر چه کیفی بهتر از این؟

دمنوش نعنا آن هم نوع خنکش جزو همین نوشیدنی هاست. این نوشیدنی سر در سوزاندن چربی های اطراف شکم و تخت کردن آن تاثیر گذار است. این نوشیدنی در هضم غذا و بالا بردن سوخت و ساز بدن برای از بین بردن چربی ها بسیار کمک می کند.

آب آناناس با آنزیمی به اسم بروملین می تواند پیونده ای پروتئینی را شکسته و موجب زود تر هضم شدن آن ها بشود. این آنزیم هضم را راحت تر کرده و برای روز های گرم تابستان نوشیدن یک لیوان اسموتی از این میوه خورشیدی بدون اضافه کردن شکم بسیار می چسبد و در عین حال شکم را صاف می کند.

هندوانه میوه بعدی است که باید حواست به قند موجود در آن باشد زیرا این میوه قند بالایی دارد و اگر می خواهی آب را نوش جان کنی باید حتما در کنارش تمرینات ورزشی انجام بدهی. این میوه به دلیل آب زیادی که دارد از کم آبی بدن در روز های گرم جلوگیری می کند.مواد مغذی از جمله اسید های آمینه و لیکوبن موجود در آن هم بسیار برای بدن مفید است.

شکلات تلخ جزو خوراکی ها و تنقلاتی است که بسیار برای قلب و سلامتی مفید بوده و سرشار از مواد مغذی برای بدن است. اما چیزی که جالب است خوردن این خوراکی به صورت یک نوشیدنی داغ است. اشتنباه نکن شکلات های داغ آماده و کارخانه ای (هات چاکلت) دارای مواد افزودنی و شکر است که نه تنها به چری سوزی کمک نمی کند بلکه باعث چربی سازی و بالا رفتن قند هم می شود. می توانی شکلات های تلخ و نسبتا خالص را ذوب کنی و در کنار آب جوش آن را میل کنی. خوردن این نوشیدنی در وعده صبحانه می تواند تو را تا ساعت ها سیر نگه دارد و از اشتهای کاذب جلوگیری کند.

چای سبز هم که دیگر نیازی به گفتن ندارد همه ما با خواص لاغری این چای آشناییم. گیاه چای سبز نه تنها ر لاغری بلکه در زیبایی پوست از بین بردن سیاهی دور چشم و سلامتی نیز مفید است. این چای سرشار از آنتی اکسیدان بوده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. اگر تمرینات هوازی انجام می دهی نوشیدن این چای بهترین کمک کننده برای سریع تر نتیجه گرفتن است که می توانی آن را امتحان کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

کدام میوه ها در درمان کبد چرب مناسب است

چطور در کوتاه ترین زمان ممکن به تناسب اندام برسی

کاهش وزن در کم ترین زمان ممکن همچنان ادامه دارد