زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در این بخش از ترفند های لاغری امروز باز هم خبر خوش دارم و آن هم این است که در این قسمت نیاز به حذف یا نخوردن چیزی نیست بلکه باز هم قرار است با خوردن یک خوراکی چربی سوز لاغر شویم. خوراکی امروز اختصاص دارد به ادویه ها! بله درست متوجه شدی ادویه های چربی سوز برای از بین بردن چربی های شکم و پهلو. در ادامه مطلب با من همراه باش تا مهم ترین ادویه هایی که در چربی سوزی شکم و پهلو موثرند را ببینیم.

شاید برای تو هم جالب باشد و بپرسی که مگر ادویه هم باعث لاغر شدن می شود؟ بله باید بگویم که هر خوراکی لاغر کننده ای در بدن به یک نوع کار می کند و روی یک چیز اثر گذار است. ادویه ها با افزایش متابولیسم و بالا بردن سوخت و ساز بدن می توانند روند چربی سوزی را افزایش دهند خصوصا اگر در کنار تمرین های منظم ورزشی یا یک رژیم غذایی مشخص مصرف شوند.

زنجبیل

زنجبیل یکی از ادویه ها و ریشه های خوراکی است که حتما تا الان اسم آن را به عنوان یک ماده لاغر کننده شنیده ای. زنجبیل از آن دسته ادویه هایی است که طعم تندی دارد و بسیار به بالا بردن سوخت و ساز بدن کمک می کند. این ادویه روی تنظیم و کنترل اشتها نیز تاثیر گذار است. علاوه بر این زنجبیل به آرامش روده و کاهش التهابات آن بسیار کمک می کند.

جینسینگ

جینسینگ گیاه بعدی است که باید بگویم کاملا با زنجبیل فرق دارد. هر دوی آن ها گرم بوده و گیاهان ریشه ای هستند اما ماهیت، طعم و کاربرد متفاوتی دارند. این ریشه خوراکی بسیار سطح سوخت و ساز را بالا برده و به افزایش انرژی کمک می کند که نتیجه آن کاهش چربی ها و افزایش چربی سوزی بدن است. یکی از خواص عمده همین گیاه کاهش وزن است. این گیاه بسیار گرم خواص دیگری هم دارد که فقط یکی از آن ها کاهش وزن است.

فلفل قرمز

فلفل قرمز از ادویه های مهمی است که به شدت سوخت و ساز بدن را بالا می برد، سطح چربی را کاهش داده و جذب کالری را کم می کند. کپسایسین موجود در آن تولید گرمایی می کند تاثیرات ویژه ای در بالا بردن متابولیسم و سوزاندن چربی های ذخیره شده دارد.

دارچین

دارچین هم ادویه گرم بعدی است که ایشان هم متابولیسم را افزایش داده و کلسترول بد خون را پایین می آورد. دارچین می تواند در تعیین سطح قند خون و کاهش تری گلیسرید نیز موثر باشد. معمولا ادویه های گرم طبق تحقیقات انجام شده تا ۵ درصد سوخت و ساز را بالا برده و تا حدود ۱۶ درصد در افزایش چربی سوزی تاثیر دارد. خوردن روزانه یک فنجان آب، عسل و دارچین به صورت ناشتا می تواند به سرعت در تخت کردن شکم و چربی سوزی تاثیر گذار باشد.

زردچوبه

زردچوبه یکی از مهم ترین ادویه هایی است که در آشپزخانه ما ایرانی ها حتما پیدا می شود. زردچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است که بسیار برای بدن مفید است. این ادویه خاصیت آنتی باکتریال داشته و به دلیل ماده کورکومین موجود در آن می تواند در شکست بافت های چربی و جلوگیری از چاقی تاثیر گذار باشد.

زیره سبز

زیره ها خصوصا زیره سبز برای هضم و گوارش بهتر مفید است که این امر در کاهش وزن و تناسب اندام بی تاثیر نیست.

 این هم از خوراکی های ادویه ای امروز که با خوردنشان می توانی به روند بهتر چربی سوزی خصوصا در ناحیه شکم و پهلو کمک ویژه ای کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو یپشنهاد می کند:

روش های کاهش وزن با شام خوردن

بهترین خوراکی هایی که باعث سریع ترین کاهش وزن می شوند

محققان یکی از علل اصلی پر خوری را پیدا کردند