زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق ترند جدید سال ۲۰۱۹ که طراحان مد ان را معرفی و وارد بازار کرده اند کت های بلیزر خیلی برای امسال روی بورس هستند هم کت تک و هم کت و شلوار های گشاد، با پارچه های لخت، یقه های پهن و رنگ های نود. همیشه از میان مد زیر مجموعه هایی وجود دارند که ترند می شوند به عنوان مثال برای این مد کت و شلوار سال ۲۰۱۹ هم ترند بلیزر های کمربند کراواتی بسیار فراگیر می شود. حالا کمربند کراواتی چیست؟ همان کمربند های ساده ای که با گره کلاسیک کراوات بسته می شوند یا حتی کت های چپ و راستی که بند کمر به لبه کت وصل است و در یک طرف بدن به صورت پاپیون گره می خورند. کلا در این مدت استفاده از کمربند روی کت خیلی ترند بود که حالا با روی کار آمدن این کمربند های پارچه ای ترند استفاده از کمربند به روز شده است. این ترند در بهار و تابستان سال ۲۰۱۹ توسط بلاگرهای زیادی فراگیر می شود بیشتر این کت ها از پارچه هایی با جنس ابریشم، کتان و کشمیر هستند.

ترند بلیزر های کمربند کراواتی روی هفته های مد بهار/ تابستان ۲۰۱۹

برند آمریکایی Gabriela Hearst که به طراحی های شیک اداری و مدرن معروف است که برای کالکشن بهار/تابستان خود بلیزر هایی کلاسیک با رنگ های روشن و درخشان ارائه داد که بسیار هم پرطرفدار بودند. این کت و شلوار ها با کمربند هایی از جنس خود پارچه لباس تزیین شده بود که بعضی از چند دور پیچیده می شدند و برخی دیگر یک گره ساده می خوردند. این برند با طراحی متفاوت در این کمربند و پیچاندن آن به دور قفسه سینه و کمر نوع متفاوتی از این ترند را ارائه داد. مخصوصا آن استایل زنبقی رنگ که در عین لطافت و زنانگی یک زن جنگجو و مبارز را نشان می داد.

برند Tibi هم از این ترند در مجموعه جدید خود استفاده کرد. طراحی Tibi به این صورت بود که از گره پاپیونی و چپ و راستی در یک کت ساده استفاده کرد که در قسمت جلوی آن یک جیب پاکتی بزرگ قرار داشت. این استایل در قالب یک پارچه زرد لیمویی به روی صحنه رفت که یکی از رنگ های پر طرفدار این تابستان است.

برند بعدی که از این ترند در مجموعه بهاری و تابستان ۲۰۱۹ خود استفاده کرده است The Row بود که با ارائه دادن یک ست جذاب از پارچه کشمیر مرغوب به رنگ توسی خاکستری جلوه زیبایی از این ترند را به نمایش کشید. این برند با استفاده از یک کمربند پهن ساده که در قسمت کمر آن گره کراواتی می خورد و برش های اوور سایز یک کت زیبا را ارائه داد که به نظر من برای یک استایل پاییزه هم مناسب است.

برند فرانسوی “Jacquemus” در مجموعه بهار و تابستان خود بلیزر های زیبایی را ارائه داد که برخی از آن ها بدون شلوار بودند مثلا آن بلیزر بلند سرخابی برای لباس مهمانی گزینه مناسبی بود. این کت با یک کمربند نازک و زرق و برق دار تزیین شده بود.

طراحان این ترند را در ترکیب با المان های دهه ۹۰ توانستند به خوبی ارائه بدهند که تو هم می توانی در ساختن استایل های خلاقانه خودت هم از این ترفند ها استفاده کنی. آنقدر این کت ها انعطاف پذیر هستند که می توانی با هر استایلی آن ها را ست کنی. پس برو ببینم برای بهار با کت ها چه کار میکنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

استایل های پیشنهادی بهار ۹۸ همچنان ادامه دارد

چند نکته در مورد انواع کت مجلسی

کیف های صدف دار بهترین ترند برای تعطیلات تابستان