زمان مطالعه : ۲ دقیقه

خب در این قسمت از هفته مد پاریس پاییز و زمستان ۲۰۱۹/۲۰ می خواهیم سری بزنیم به برند معروف و پر طرفدار “elie saab” و فشن شوی این برند پر زرق و برق را با هم ببینیم.

با شروع کت واک این فصل از طراحی های elie saab بیشتر طرح های ساده با رنگ های مات و پارچه های غیر براق را می دیدیم که به گفته خود elie saab برای نشان دادن مد دهه ۷۰ میلادی طراحی شده بودند؛ دقیقا همان درونمایه ای که تمام برند ها در طراحی های این فصلشان رعایت کردند. “الی سعاب” برای تکمیل این استایل ها با استفاده از چکمه های بلند، براق و چرمی این ترند را کامل کرد. اما در میانه کت واک کم کم شاهد آمدن مدل هایی بودیم که با بر تن کردن همان لباس های همیشگی با سبک شیک و پارچه های پولکی براق، برچسب elie saab را روی این کت واک زدند. پیراهن های زنانه مجلل که برای لباس شب مناسب است و از پارچه های پر زرق و برق طراحی شده اند، دقیقا همان سبک لباس های “الی سعاب” است که این برند را با آن می شناسیم. نکته جالب این بود که طرح های ارائه شده با این مشخصات نه تنها باعث دور شدن “الی سعاب” از درونمایه اصلی این کالکشن (مد دهه ۷۰ میلادی) نشد بلکه یادآور طرح های دیسکویی آن زمان بود.

حتی در این برند فوق زنانه هم شاهد ترند کت و شلوار سال ۲۰۱۹ بودیم که با استفاده از پارچه های مخمل و ابریشم کت و شلوار های یک رنگی را ارائه داده بود که با المان هایی مانند کفش پاشنه بلند یا پاپیون های بزرگ در قسمت یقه، زنانگی خاص و پر قدرتی به این استایل بخشید.

پاپیون های بزرگ نه تنها برای زنانه کردن کت و شلوار های “الی سعاب” بلکه به عنوان یک ترند پرطرفدار در سال ۲۰۱۹ که قبلا هم در فشن شوی چند برند دیگر آن ها را دیدیم، به روی صحنه آمدند. استفاده از آن ها در قسمت یقه پیراهن و شومیز در کنار آستین هایی با سرشانه گرد و بزرگ از ترند های فصل آینده خواهند بود.

رنگ های سبز، آبی و مشکی بیش ترین قسمت این مجموعه را نشان می دادند و پارچه های پولکی براق، سیلک ابریشم و مخمل بیش ترین جنس های استفاده شده در آن بودند.