زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در این قسمت از هفته مد پاریس پاییز و زمستان ۲۰۱۹/۲۰ می خواهیم به مجموعه کلوئه (chloe) برویم و جدید ترین کالکشن این برند را با هم ببینیم. کلوئه همیشه به الهام گرفتن از مد دهه ۷۰ میلادی معروف است و خیلی از طراحی هایش بیانگر همان زمان است. حالا تو فکر کن در این فصل که الهام گرفتن از مد دهه ۷۰ میلادی یک ترند بین همه طراحان و برند ها شده چه صفایی می کند این chloe. یک چیز جالب این است که در دهه ۷۰ میلادی کارل لگرفلد عزیز که حدودا ۲ هفته از درگذشت او می گذرد، در این برند طراحی می کرده و به همین دلیل این اتفاقات همگی دست به دست هم داده اند که برند کلوئه در این فشن شو برای یاد بود از این طراح بی نظیر در دنیای فشن عکس های مختلفی از زمان هایی که karl در این برند کار می کرد را روی صندلی هر نفر قرار داده بودند. این کار خیلی ارزشمند بود و من به شخصه خیلی دوست داشتم در این فشن شو شرکت می کردم البته به غیر از فشن شوی برند شنل که فعلا بماند تا بعدا سر فرصت سراغش برویم و برایش قلب شویم.

بر عکس برند های دیگر در این هفته های مد که همگی حدود ۱۰۰ طرح را ارائه دادند، chloe در این مجموعه فقط ۵۵ طرح به روی صحنه برد. این طراحی ها بیشتر از رنگ های قهوه ای، پارچه های چهار خانه و ترکیب آن با پارچه های جین استفاده شده بود. پارچه های طرح دار و شلوار های فاق بلند از دیگر مواردی بود که در استایل های کلوئه به چشم می خورد. در بخش اکسسوری هم کیف های دستی و گردنبند های بلند در استفاده شده بود.

یکی از استایل های دهه ۷۰ که در بسیاری از برند های این فصل هم به چشم می خورد، دامن های میدی با چکمه های بلند و چرمی است که در برند کلوئه هم به خوبی آن را دیدیم.

نکته مهم در این مجموعه این بود که این طرح ها درونمایه همیشگی برند کلوئه را همراه خود داشتند و خیلی از مجموعه های همیشگی این برند دور نبودند؛ این قضیه بیانگر این موضوع است الهام از دهه ۷۰ میلادی چیزی است که همیشه همراه طراحی های این برند بوده و هست.

برویم با هم نمونه هایی از این کالکشن را ببینیم.