زمان مطالعه : ۳ دقیقه

امروز می خواهیم با هم روش های چگونه جذاب تر نشان دادن چشم ها را بررسی کنیم که با استفاده چند محصول آرایشی در دسترس که در ایران هم موجود است این کار را انجام می دهیم.

بدون شک تاثیر گذارترین بخش هر صورت چشم ‌ها هستند، اما چشم‌ های همه انسان ها فرم یکسانی ندارد؛ مثلا بعضی‌ ها از چشم ‌های ریز و بی ‌حالتشان شکایت دارند و برخی دیگر از چشم های درشتشان. بعضی ها می خواهند چشم های کشیده تر دشته باشند و بعضی ها می گویند اگر خدا فقط یک ذره این خمیر چشم ما را گرد تر می ساخت چه می شد. با همه این تفاسیر گاهی اوقات هم هست که خود چشم‌ ها زیبا هستند اما آرایش اشتباه ظاهر شان را به جذابیتی که هستند نشان نمی دهد و به اصطلاح چشم هایشان را گیرا نمی کند. همه ما می دانیم که آرایش می تواند خیلی تغییر ها در صورت ما ایجاد کند و اگر صورتمان را بشناسیم و نوع آرایش کردن را بلد  باشیم نه تنها چهره مان تغییر نمی کند و مصنوعی نمی شویم بلکه می توانیم در عین ایجاد جذابیت، روی نقاط قوت چهره تمرکز و تاکید کنیم و نقاط ضعف آن را کم رنگ کنیم تا اصا به چشم نیاید. امروز هم دقیقا می خواهیم همین کار را انجام دهیم؛ قرار است با چند ترفند آرایشی ساده و استفاده درست از رنگ ها یاد بگیریم که چطور چشمانمان را گیرا و جذاب کنیم.

در ادامه با چند راهکار ساده به تو می ‌گویم چگونه می‌ توانی با استفاده از محصولات آرایشی کاپریس چشم ‌های ریز را درشت تر و جذاب تر نشان بدهی:

  1. از سایه چشم های روشن برای کل پلک بالا و همچنین گوشه داخلی چشم استفاده کن. این استفاده از این رنگ ها خصوصا نوع براق آن برای گوشه داخلی چشم ها نزدیک بینی می تواند می تواند به جذابیت بیشتر چشم کمک کند. این روش برای چشمانی که فاصله نزدیکی نسبت به هم دارند بسیار مناسب است. (سایه چشم های تکی کاپریس)
  2. از سایه های تیره در گوشه بیرونی و همچنین زیر چشم استفاده کن. این سایه های پر کاربرد هم برای استفاده روزانه مناسب هستند که با یک رنگ قهوه ای می توانی به چشم های حالت بدهی و هم برای مهمانی با بیشتر آرایش ها مناسبند و می توانی با تیره تر کردن گوشه های خارجی چشم (ابتدا از یک رنگ قهوه ای و سپس مشکی یا قوه ای تیره و در نهایت از یک خط چشم استفاده کن) و استفاده از یک رنگ متوسط در قسمت وسط پلک می توانی یک سایه حرفه ای داشته باشی و چشم هایت را گیرا تر نشان بدهی. (سایه چشم های دوتایی و چهارتایی کاپریس)
  3. از مداد نقره ای برای داخل چشم استفاده کن. استفاده از مداد های نقره ای و سفید برای کسانی که چشم های ریزی دارند باعث درشت تر نشان دادن چشم ها می شود. (مداد چشم ۰۲ کاپریس)
  4. از خط چشم به صورت باریک و بدون دنباله برای پلک بالایی استفاده کن. اگر از سایه اسموی استفاده می کنی می توانی کمی دنباله خط چشم را تا روی سایه بیاوری تا چشم ها کشیده و جذاب تر شوند. (خط چشم مویی کاپریس)
  5. از ریمل حالت دهنده و فر کننده استفاده کن، مژه ها را به سمت بالا ریمل بزن و البته مژه های پایینی را فراموش نکن. حالت دادن مژه ها به سمت بالا چشم ها را باز تر نشان می دهد. اگر می خواهی حالت چشمانت جذاب تر بشود می توانی مژه های گوشه خارجی چشم را با برس ریمل به سمت بیرون و زاویه دار حالت بدهی؛ درست شبیه سایه چشمت. (ریمل میستیک کاپریس)
  6. ابرو ها را تمیز و مرتب نگه بدار و در صورت نیاز آن را با رنگ ملایم و به صورت طبیعی و هاشور پر کن. (پودر ابرو و مداد ابروی کاپریس)

منودلیار مقاله‌های زیر را به تو پیشنهاد می‌کند:

پرطرفدارترین نکات آرایشی برای فصل پاییز

شناخت انواع قلموهای آرایشی

بهترین رژ لب های پاییز ۲۰۱۹