زمان مطالعه : ۴ دقیقه

همه ما رژ لب‌ های بی‌ شماری داریم که بی‌ مصرف باقی مانده‌ اند، و حتی به کلی فراموششان کرده‌ایم. اگر از رژ لب مورد علاقه‌ ات چیز زیادی باقی نمانده و یا اگر همیشه به دنبال یک رنگ خاص و ترکیبی از رژ بوده‌ ای، در این مقاله راه حل کار را پیدا می کنی چون قرار است از این به بعد رژ های قدیمی‌ ات را دور نیاندازی تا با همین رژ های باقی مانده و ظاهرا بی‌ مصرف، رژ لب های جدید مخصوص خودت را بسازی؛ رژ لب های جذاب و نو که رنگ های منحصر به فردی هم دارند. 

روش های استفاده مجدد از رژلب های قدیمی

تبدیل رز لب های قدیمی یا شکسته جامد به رژ لب های پالتی یکی از ترفند هایی است که می توانی از آن استفاده کنی. رژ لبت را آب کن! رژ لب‌ هایی که استفاده نمی‌ کنی داخل یک ظرف فلزی یا یک قاشق بریز و آن ها را روی حرارت بخار آب و یا روی شمع آب کن. یک ظرف کوچک در‌ دار انتخاب کن و بعد از آب شدن رژ ها سریع داخل ظرف بریز و بگذار سفت شود. اگر بخواهی می‌توانی کمی هم وازلین و یا برق لب به آن ها اضافه کنی. به همین سادگی رژ لب خانگی و رنگ خاص خودت را داری که می‌ توانی با دست، یا قلم مخصوص رژ لب از آن استفاده کنی. مطمئن باش که دوستانت به دنبال آن رنگ خاص همه جا را زیر و رو می کنند.

تبدیل رژلب قدیمی به رژلب جدید

روش بعدی، تبدیل این رژ لب ها به رژ گونه است حالا بگو چجوری؟

مگر نه این که برای این فصل آرایش های براق و پوست های درخشنده روی بورس هستند؟ مگر نه اینکه هایلایتر ها، سایه ها و رژ گونه های براق تبدیل به پر مصرف ترین لوازم آرایش در تابستان ۲۰۱۹ شده اند؟ خب پس جواب ما هم همین است دیگر می خواهیم با آب کردن رژ لب هاب قدیمی آن ها را تبدیل به رژ گونه های براق کنیم که می توانی آن ها را در پالت های چند خانه پلاستیکی یا شیشه ای که در بازار موجود هستند بریزی و با انگشتنانت از این رژ گون های جذاب روی گون هایت را آرایش تابستانی کنی. البته برای اینکار باید رنگ رژ لب کم رنگ باشد و موقع استفاده فقط کمی سر انگشتانت را به رنگ آغشته کنی و سپس آن را روی گونه هایت پخش کنی. اگر رژ لب تو جامد بد و ته آن مانده بود می توانی با ته قاشق فلزی تمیز آن را بتراشی، روی یک قاشق بزرگ و گود بریز و کمی روی حرارت نگهداری تا آب شود و سپس آن را به ظرف جدید مورد نظرت انتقال بدهی.

یکی از روش های خیلی پر کاربرد استفاده مجدد از رژ لب های شکسته است. در واقع بیسشتر ما خانم ها با شکستن رژ لب خصوصا در فصل گرما مشکل داریم. یک راه حل اساسی برای اینکه این لوازم آرایش پر کاربرد را مثل روز اولش دربیاوری این است که ابتدا هم قسمت شسکته و هم پایه رژ لب را روی یک ظرف شیشه ای کوچک قرار بدهی و آن را برای مدتی داخل یخچال بگذار تا کاملا سفت شود. حالا رژ لب را از یخچال بیرون بیاور و با کمک یک فندک آشپزخانه قسمتی که دو سطح باید به هم متصل شوند را کمی ذوب کن (درست عین پارافین شمع). حالا دو قسمت را سریع روی هم قرار داده و فشار بده. رژ لب را دوباره داخل یخچال بگذار تا سفت شود سپس مثل روز اول از آن استفاده کن.

آخرین پیشنهاد هم ساختن برق لب های رنگی است. به این صورت که اگر بالم لب بی رنگ و مایع داری می توانی با ذوب کردن باقی مانده رژ لب های قدیمی ات و ترکیب این دو با هم، برق لب جدید و رنگی بسازی که حسابی هم برای آرایش های این روز های گرم پر طرفدار است. برای ساختن بالم لب جامد هم می توانی باقی مانده رژ لب را ذوب کنی، آن را داخل یک ظرف کوچک بریزی و با  کمی وازلین و قسمت جامد روغن نارگیل ترکیب کنی. این مواد را با یک خلال دندان خوب مخلوط کن و بگذار تا یخچال تا سفت شود. حالا این بالم را داخل کیفت داشته باش و هر زمان که احساس خشکی کردی از یک بالم خوش بو و رنگی روی لب هایت استفاده کن.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

چگونه لوازم آرایش را تمیز کنیم؟

آیا دنبال رژ لب مات می گردی؟

محبوب ترین اسکراب خانگی برای لایه برداری لب ها