زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اگر در حال کاهش وزن هستی ولی زمان یا انرژی برای انجام ورزش نداری، پیاده روی گزینه مناسبی برای تو محسوب می شود که به لطف تکنولوژی و اپلیکشن های گوناگونی که می توانی به راحتی روی گوشی موبایل خود نصب کنی، امکان شمردن قدم ها، زمان و مسافتی که می پیمایی را اندازه بگیری.
ولی به چقدر پیاده روی روزانه نیاز داری تا به وزن ایده آلت برسی برای مثال یک ساعت پیاده روی در طول روز کافی است؛ بر اساس تحقیقات  مطالعاتی که مؤسسه پزشکی بین المللی JAMA انجام داده می توان گفت آن هایی که روزانه تنها ۳۰ دقیقه پیاده روی می کنند می توانند لاغر شوند به شرطی که برخی ویژه را در نظر بگیرند.دوست داری بدانی در چه شرایطی می تانی تنها با ۳۰ دقیقه پیاده روی روزانه به تناسب انجام برسی پس با منودلیار همراه باش تا شرایط کاهش وزن با پیاده روی را با تو در میان بگذارم.

شدت، سختی و قدرت پیاده روی که انجام می دهی در واقع نقش اساسی در کاهش چربی های اضافه در بدنت را ایفا و سیستم قلبی و عروقی آن را تقویت می کند. جالب است بدانی یک پیاده روی یکنواخت و پیوسته نمی تواند به تو در روند کاهش وزن کمکی بکند پس چه پیاده روی موجب لاغری می شود؟! در هر سه تا پنج دقیقه پیاده روی، ۳۰ تا ۶۰ ثانیه سریع تر قدم بردار و ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بعد به تدریج سرعتت را کم کن. همچنین می توانی همراه با وزنه پیاده روی کنی تا شدت چربی سوزی را افزایش دهی.

نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنی، رعایت رژیم غذایی بوده به ویژه لحظه ای که می خواهی پیاده روی را شروع کنی بهتر است به این که چه ماده خوراکی را چه زمانی مصرف می کنی هم توجه داشته باشی. برای کاهش وزن لازم است که مصرف کالری ها را محدود کنی. هر پوند (۴۵۰ گرم) مساوی با ۳۵۰۰ کالری است یعنی برای کم کردن هر پوند باید ۳۵۰۰ کالری در طول یک هفته کم تر مصرف کنی که از نظر متخصصان تغذیه، این میزان کاهش وزن سالم بوده و به سلامت کلی بدنت آسیبی نمی رساند.

متخصصان تغذیه به تو پیشنهاد می کنند برای کاهش وزن اصولی و سالم بهتر است به جای رعایت کردن رژیم های غذایی کالری محور سفت و سخت، بهتر است یک رژیم غذایی سالم را با فعالیت ورزشی مناسب همراه کنی؛ فعالیت ورزشی که به تو کمک کند حجم بافت های ماهیچه و عضله هایت را حفظ و افزایش دهی که خود نیز روند چربی سوزی بدن تو بیش تر سرعت می بخشد. البته در نظر داشته باش تا این جای کار پیاده روی به تنهایی می تواند به تو مک کند ولی وقتی پای عضله و ماهیچه سازی به میان می آید همان طور که پیش تر نیز گفتم یک پیاده روی ساده نمی تواند به تو کمک کند و لازم است کمی سرعت یا شدت آن را جا به جا کنی که ترکیب پیاده روی با ورزش ایروبیک می تواند یک گزینه مناسب محسوب شود که علاوه بر عضله سازی، سرعت متابولیسم یا سوخت و سازت را هم بیش تر کند.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

برای سالم ماندن چقدر پیاده روی کافیست

۱۰ مدل کفش اسپرت برای تو که عاشق پیاده روی هستی

چطور با حداقل ورزش همچنان خوش اندام و سالم بمانی