زمان مطالعه : ۴ دقیقه

الان که کم تر از ده روز به یکی از بزرگ ترین و هیجان انگیز ترین تعطیلات سال نمانده است و شاید تو هم مانند خیلی ها قصد سفر داشته باشی. جزو اولین چیز هایی که بعد از مشخص شدن مقصد به آن توجه خواهی کرد رزرو هتلی است که می خواهی در طول سفر در آن اقامت داشته باشی که بی شک یکی از مهم ترین مواردی است که انتخاب آن بسیار لازم است توجه کنی چرا که می تواند تأثیر زیادی روی کیفیت سفرت داشته باشد.
معمولاً در انتخاب هتل به چه چیز هایی توجه می کنی؟ آمار ها نشان می دهد مهم ترین مواردی که در هنگام انتخاب هتل در نظر گرفته می شود مواردی مانند تعداد ستاره ها، امکانات و سرویس های هتل، موقعیت جغرافیایی هتل و فاصله آن از مرکز شهر مورد نظر، سابقه هتل، رفتار کارکنان و البته تمیزی آن است.
شاید با خودت بگویی برای مثال مگر می شود یک هتل پنج ستاره تمیز نباشد ولی جالب است بدانی بله! هتل های زیادی وجود دارند که با وجود چندین ستاره بودن و مشهور بودنشان باز هم به قدر لازم تمیز نیستند و این مسأله فقط مختص ایران نبوده و در سراسر جهان وجود دارد که صحت آن را می توانی با مروری کوتاه بر نظراتتی که مسافران هتل های معروف در گوگل مپ ثبت کرده اند متوجه شوی. لازم است این جا یک پرانتز بزرگ باز کنم: در انتخاب هتلی که می خواهی در آن اقامت کنی گوگل مپ و نظراتی که در ان ثبت می شود می تواند خیلی به تو کمک کند چرا که معمولاً نظرات صادقانه و مفید هستند. این را بر اساس تجربه شخصی ام می گویم چرا که چندین بار به شخصه امتحان کرده ام و از نظر من بسیار صادقانه و مفید بوده و به من به ویژه زمانی که بین دو هتل برای اقامت شک داشتم بسیار کمک کرده است.

برگردیم اصل موضوع اصلی! اهمیت تمیز بودن هتل به ویژه اتاق یا سوئیتی که می خواهی در آن اقامت کنی بدیهی است ولی چطور می توانی از آن اطمینان حاصل کنی؟ در این مقاله می خواهم راهکار هایی را با تو در میان بگذارم که به محض ورود به هتل بتوانی از تمیز بودن آن مطمئن شوی پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

اکثر ما وقتی وارد اتاق یا سوئیت خود در یک هتل جدید می شویم، ناخودآگاه دنبال نشانه هایی از حضور یک شخص دیگر در آن می گردیم و هر کس به روش خود: از بو کردن ملافه ها گرفته تا سعی در پیدا کردن مو روی تخت خواب و هزاران هزار روش دیگر که شاید به فکرت هم خطور نکند.

ولی هوریسون جیکوبز (Harrison Jacobs) خبرنگار بین المللی Business Insider در سال گذشته بیش از ۳۰۰ شب را در هتل های گوناگون جهان سپری کرده است، پیشنهاد بهتری برایت دارد او می گوید بررسی کردن کتری برقی یا چای ساز یک روش زیرکانه و عالی برای اطمینان از تمیزی هتل است به طوری که مطمئن شوی خدمه هتل اتاق را به خوبی قبل از تحویل به تو تمیز کرده اند یا نه چرا که رطوبت همیشه در این دو وسیله وجود دارد.از طرفی دیگر این دو وسیله که بی شک در تمام هتل ها حالا به شکل های گوناگون یا مشابه وجود دارند اگر به خوبی تمیز نشده باشند یعنی توسط خدمه فقط با آب گرم آبکشی شده باشد، هنوز دارای جرم بوده و به راحتی قابل تشخیص است.

توجه به کتری برقی یا چای ساز راهکار زیرکانه ای برای پی بردن به دقت و حساسیت هتل به تمیزی است ولی از آن نمی توان مطمئن شد که آیا پریز ها و کلید ها برای ورود تو ضدعفونی شده اند! اینجاست که باید از بینی نازنینت کمک بگیری. جیکوبز توصیه می کند روی بو هایی که در اتاق به محض ورود به مشمامت می رسد هم تمرکز کنی؛ اگر اتاق به خوبی تمیز، جارو و ضد عفونی شده باشد بوی ادکلن یا بدن شخصی قبلی که در این اتاق اقامت داشته قابل تشخیص نخواهد بود.

در آخر بهتر است یک بسته دستمال ضد عفونی کننده همراهت داشته باشی تا برای اطمینان بیش تر روی کلید های برق، پریز ها، ریوت کنترل ها و لبه های میز ها را با آن تمیز کنی.

تو چه راه هایی برای اطمینان از تمیز بودن هتل بلدی؟ تجربیات و نظراتت را با من و سایر دوستان منودلیاری ات در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

عجیب ترین هتل ها

چند پیشنهاد متفاوت برای برنامه ریزی ماه عسل به یادماندنی و کم خرج

راهنمای سفر به سنگاپور