زمان مطالعه : ۴ دقیقه

بیا قول بدهیم امسال بیشتر برای دل خودمان زندگی کنیم و بیش از این که به سلیقه و خواست دیگران توجه کنیم، آنچه را که دوست داریم بپوشیم! درست است که گاهی اوقات می خواهیم پیرو مد و آخرین ترندهای معرفی شده توسط برندها باشیم، اما مهم تر آن است که قوانین خودمان را برای پوشش تعیین کنیم و به سراغ چیزهایی برویم که دوستشان داریم. درست است که در بازار مدل های مختلفی از پیراهن های مجلسی و لباس های شب وجود دارند، اما شاید هیچ کدام آنها برای ما مناسب و دوست داشتنی نباشند! خب راهکار چیست؟ خودمان را مجبور کنیم و از یک لباس شب مطابق میل و سلیقه دیگران برای مهمانی مهمی که در پیش داریم استفاده کنیم، یا با سلیقه خودمان یک پیراهن عروسکی زیبا بخریم و شادتر به مهمانی برویم؟! من راه حل دوم را انتخاب می کنم! امروز می خواهیم در مورد پیراهن عروسکی با هم صحبت کنیم! پیراهن عروسکی انواع و مدل های مختلفی دارد؛ اما شاید مهم ترین ویژگی های آن رنگارنگی، مدل فانتزی و ساختار دخترانه آن باشد! همانطور که از نامش پیداست، پیراهن عروسکی مثل لباس عروسک ها، خیال انگیز و جذاب است!

در پیراهن عروسکی جزئیات نقش مهمی دارند. مدل و فرم این پیراهن ها متفاوت است و در آن ها از برش ها، حاشیه دوزی ها و تزئینات جالبی استفاده شده است. یکی از مهم ترین ویژگی های پیراهن عروسکی، چین ها و دنباله هایی است که در قسمت های مختلف آن مثل دامن، آستین، یقه و دنباله به کار می رود. بسیاری از انواع پیراهن عروسکی از لباس های سنتی و قومی نقاط مختلف جهان الهام گرفته شده اند.

اگر قصد داری یپراهن عروسکی ساده که فرمی راسته دارد را برای مهمانی انتخاب کنی، می توانی از یک کمربند ساده استفاده کنی و به آن فرم تازه ای بدهی. رنگ کمربند می تواند با یکی از رنگ های به کار رفته در پیراهن تو یکی باشد و به آن رنگ و لعاب بدهد. پیراهن هایی که رنگ های خنثی دارند، با انواع رنگ های گرم مثل قهوه ای، زرشکی و قرمز فوق العاده می شوند. انواع پیراهن عروسکی رنگی و پشت باز هم برای مهمانی ها انتخاب خوبی به نظر می رسند. تضاد رنگی این پیراهن ها با رنگ پوست کمر، جلوه زیبایی را در ظاهر تو به وجود می آورد. شاید بهترین انتخاب برای تکمیل پیراهن عروسکی، صندل های بندی ساده باشند. این صندل های بندی که ترند کفش سال ۲۰۱۹ هستند، ظاهر تو را شیک و فانتزی ترمی کنند. 

پیراهن عروسکی طرح دار هم انتخاب متفاوت دیگری است که می توانی آن را برای مهمانی ها در نظر بگیری. این پیراهن های طرح دار، هم فرم و مدل متفاوتی دارند و هم طرح آن ها جلوه شان را بیشتر می کند. انواع پیراهن عروسکی گلدار، خالخالی، چهارخانه و راه راه، قرار است در سال جدید بدرخشند و یکی دیگر از طرح ها که قرار است آن را زیاد ببینیم، طرح تای دای است. طرح های آبرنگی هم شباهت زیادی به طرح تای دای دارند و با رنگ های فوق العاده ای که در آن ها به کار رفته است، با هر سلیقه و ظاهری به خوبی جور می شوند. 

پیراهن عروسکی پف دار هم ایده دوست داشتنی است که بسیاری از ما از دوران کودکی به آن علاقه مند بوده ایم. این پیراهن فرمی شبیه به لباس عروس دارد و مدل های کوتاه آن ظاهری شیک و دخترانه دارد. یک مدل دیگر از پیراهن عروسکی، انواع ساده و آستین دار است که در عین سادگی، بسیار جذاب است. یک پیراهن عروسکی ساده و تک رنگ، با یک کمربند زیبا و اکسسوری هایی چون گردنبند و گوشواره تکمیل می شود. برخی از مدل های پیراهن عروسکی هم ترکیب متفاوتی دارند و از طرح های مدرن و هندسی در آن ها استفاده شده است. انواع پیراهن مدل ماهی برای این سبک پیراهن مناسب به نظر می رسند که تأکید زیادی بر فرم اندام دارند. 

اگر به فرم ها و طرح های سنتی علاقه مندی، می توانی به سراغ پیراهن عروسکی الهام گرفته شده از مدل های سنتی و لباس های قومی بروی. در ایران زیبای ما هر قومی لباس منحصر به فرد و زیبای خود را دارد که می توان با الهام از آن ها، پیراهن های عروسکی فوق العاده ای را طراحی کرد!

ترکیب پیراهن عروسکی با انواع شنل و پانچ یا کت چرم زیبا می شود. در فصل های سرد سال می توانی از انواع کت ها برای تکمیل این استایل استفاده کنی. اگر طرفدار سادگی و مینیمالیسم هستی، به سراغ طرح های هندسی با رنگ های خنثی برو و این ظاهر فوق العاده را با کیف و کفش تک رنگ مشکی یا سفید تکمیل کن. پیراهن عروسکی ماکسی هم انتخاب بی نظیری است که در سال ۲۰۱۹ آن را در استایل خیابانی هم زیاد خواهیم دید. این مدل پیراهن هیچ وقت از مد نمی افتد.