زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همه ما می دانیم که لباس ها می توانند بهترین دوست یا بدترین دشمن ما باشند و پیش از آن که دهان باز کنیم، ما را تا حدی به طرف مقابل معرفی می کنند. طرح ها نقش مهمی در بهتر کردن ظاهر ما به عهده دارند و یکی از این طرح ها که حرف های زیادی برای گفتن دارد، طرح راه راه است. امروز قرار است در مورد طرح راه راه صحبت کنیم و چند پیشنهاد برای استایل کردن با آیتم هایی که طرح راه راه دارند را مرور کنیم. طرح راه راه صرفاً یک طرح ساده نیست و می تواند تو را لاغر تر و کشیده تر یا کوتاه تر و پهن تر نشان دهد. اگر دوست داری لاغرتر به نظر برسی، باید از آیتم هایی با طرح راه راه عمودی استفاده کنی و اگر قصد داری کمی پر تر به چشم بیایی، بهتر است به سراغ آیتمی با طرح راه راه افقی بروی. 

در واقع استفاده از طرح راه راه، ساده ترین و ابتدایی ترین روشی است که در دنیای مد برای گول زدن چشم و تغییر فرم بدن از نظر بصری به کار گرفته شده است. طرح راه راه هم مثل سایر طرح های کلاسیک، هیچ وقت از مد نمی افتد و می توانی با خیال راحت از آن در آیتم های مختلف استفاده کنی. همه ما می دانیم راه راه سفید و مشکی چقدر زیبا و دوست داشتنی است؛ اما این روزها طرح راه راه با انواع رنگ ها دیده می شود و گاهی حتی این طرح ساده و شیک در رنگی رنگی ترین حالت ممکن است! ضخامت راه ها می تواند باریک یا ضخیم باشد و فاصله بین آن ها هم تفاوت مهمی در کلیت طرح به وجود می آورد. به هر صورت، طرح راه راه بسیار ساده، کلاسیک، جذاب و متناسب است و می توان از آن در انواع آیتم ها و استایل ها استفاده کرد. 

از طرح راه راه در استایل پرپی هم زیاد استفاده می شود. می توانی یک بلوز راه راه افقی را با شلوار جین و یک بلیزر خوش دوخت ست کنی یا از دامن میدی برای ترکیب با آن استفاده کنی. به این ترتیب به استایل پاریسی هم نزدیک می شوی. یک بلوز راه راه با رنگ های سفید و مشکی با تمام آیتم های پایین تنه، شامل انواع مدل های دامن و شلوار، به خوبی ترکیب می شود و فرقی نمی کند که این آیتم چه رنگی داشته باشد. شلوار جین هم انتخاب شایسته ای برای ست شدن با بلوز راه راه است. 

در انتخاب دامن یا شلوار با طرح راه راه هم دست تو باز است. یادت باشد شلوار بلند و گشاد با طرح راه راه عمودی، پاهای تو را بسیار کشیده نشان می دهد. می توانی طرح راه راه را با سایر طرح ها هم ست کنی. به عنوان مثال ترکیب راه راه با طرح گل گلی، خالخالی و هندسی فوق العاده است. البته در این صورت باید حواست به رنگ آیتم هایی که با هم ست کرده ای باشد تا ظاهر تو شلخته به نظر نرسد. 

از اکسسوری های راه راه غافل نشو! کفش و کیف با طرح راه راه برای تکمیل استایل ساده و کلاسیک فوق العاده اند! می توانی از جوراب های راه راه هم استفاده کنی که این روزها حسابی روی بورس هستند! پیراهن راه راه هم بدن تو را یکدست و جذاب نشان می دهد.