زمان مطالعه : ۳ دقیقه

زیبایی صورت یکی از مهم ترین چیز هایی است که شاید هر خانم و آقایی به دنبال آن باشد و دلش بخواهد ساده ترین راهع ها برای رسیدن به این زیبایی را یاد بگیرید؛ البته بهتر است بگویم ساده ترین و کم هزینه ترین. همه ما می دانیم که داشتن یک پوست زیبای مهم ترین و اصلی ترین چیزی است که می تواند هم در زیبایی طبیعی تاثیر گذار باشد و هم برای داشتن یک آرایش خوب مهم باشد. برای داشتن یک پوست زیباف شفاق، شاداب و جوان که مهم ترین نکته های پوست زیبا هستند می توانی به راحتی با رعایت یک سری نکات ساده و یک روتین مناسب به آن دست پیدا کنی. در این مقاله می خواهیم به بررسی شگفت انگیز ترین نکات مراقبت از پوست برای داشتن یک پوست زیبا و بی نقص بپردازیم پس با من همراه باش.

خب اولین نکته شناخت نوع پوست و در پیش گرفتن راه های مراقبتی متناسب با آن است.

 نکته بعدی شستن روزانه پوست با شوینده مناسب نوع پوستت است که بهرت است روزی دوبار، یک بار صبح ها و یک بار قبل از خواب انجام شود. هرگز با وجود لوازم آرایش روی پوستت به تخت خواب نرو.

مورد بعدی و شاید مهم ترین نکته برای داشتن پوست زیبا، سالم و بی نقص رساندن آب به پوست است. یک پوست دهیدراته و خشک هر چه قدر هم که بدون جوش و لک باشد زیبا به نظر نمی رسد چون شاداب نیست. خب حالا برای این منظور دو کار مهم باید انجام بدهی؛ اول اینکه تا می توانی در طول روز آب بخور نوشیدن روازنه حداقل (توجه کن حداقل) ۸ لیوان آب در روز از واجبات است. مورد بعدی هم این است که حتما باید از مرطوب کننده و آبرسان مناسب پوستت استفاده کنی. یک نکته و شاید تصور اشتباهی که بین بیشتر آدم ها رایج است این است که افراد با پوست چرب نیاز به مرطوب کننده ندارند؛ این افراد تنصور می کنند که آنقدر چربی پوستشان زیاد است که دیگر مرطوب کننده نمی خواهد و این پوست های خشک هستند که نیاز به آبرسان دارند. پس اینجا متوجه شدیم که هر پوستی باید از آبرسان و مرطوب کننده مخصوص خودش استفاده کند.

سعی کن به هر طریقی از عرق کردن جلوگیری کنی زیرا تعریق باعث دفع سموم از بدن و پاکسازی آن می شود، با انجام فعالیت بدنی و عرق ریختن، مواد مغذی به سلول‌ های پوستی راه یافته و به این ترتیب، عملکرد این سلول ‌ها بهبود می‌ یابد.

از ماساژ دادن صورتت غافل نشو. ماساژ دادن جزو یکی از روش هایی است که به راحتی و بدون هیچ هزینه می توانی خودت آن را در خانه انجام بدهی. چند ماساژ ساده برای تحریک کلاژن و جوانسازی پوستت می تواد بسیار کمک کننده باشد.

سبک زندگی سالم از دیگر نکات کلیدی برای داشتن پوست زیبا و سالم است. سبک زندگی سالم یعنی تغذیه مناسب و خواب کافی. حتما باید در رژیم غذایی ات بتاکاروتن، فیبر، غذا های حاوی ویتامین A، خوراکی های حاوی آنتی اکسیدان، انواع میوه و سبزیجات تازه را قرار بدهی. خواب کافی یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند در جلوگیری از پیری زودرس و ایجاد چین و چروک بسیار کمک کننده باشد.

استفاده از کرم ضد آفتاب را به هیچ عنوان فراموش نکن. کرم ضد آفتاب باید در همه فصول چه برای آفتاب تابستان و چه آفتاب زمستان باید استفاده شود. کرم ضد آفتاب جزو اصلی ترین موارد مراقبت از پوست است که می تواند بیش ترین مراقبت از پوستت را انجام بدهد.

با استفاده و رعایت این موارد می توانی به راحتی و با کم ترین هزینه و زمان در داشتن یک پوست جوان، شاداب و بدون نقص به خودت کمک کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ترند آرایش ۲۰۲۰ به روایت برندهای فرانسوی

معرفی بهترین رژ لب‌های قرمز

نگاهی به ترند آرایش و زیبایی در هفته مد پاریس