زمان مطالعه : ۴ دقیقه

لابد برای تو هم پیش آمده که عکس یکی از مدل های مشهور یا سلبریتی شناخته ای شده ای را ببینی و با خودت فکر کنی او همیشه، بدون آرایش زیبا است و نیازی نیست از مواد آرایشی برای رفع نقایص چهره یا زیباتر شدن استفاده کند. در این مواقع، شاید واکنش ما با کمی حسادت همراه باشد! به عنوان مثال کندال جنر یکی از این افراد است! کندال جنر یکی از اعضای مهم خانواده پر سر و صدای کارداشیان – جنر است که اخبار زندگی و مدل استایل کردن و آرایش آن ها، همیشه سر زبان هاست. کندال بر خلاف خواهران خود، کیم کارداشیان و کایلی جنر، اهل آرایش غلیظ و پر زرق و برق نیست. در بسیاری از اوقات چنان به نظر می رسد که صورت او ساده و بدون آرایش است! اما نکته همین جاست که این ستاره دنیای مد و فشن، اصول آرایش کردن را خوب می داند و طرفدار آرایش طبیعی است. او نقاط قوت چهره اش را به خوبی می شناسد و با روش درست آرایش، بر آن ها تأکید می کند. همچنین نقطه ضعف ها و نقایص چهره را بلد است و می داند چطور باید با کمک آرایش، آن ها را تعدیل کند. دوست داری اصول آرایش طبیعی به سبک کایلی جنر را بشناسی و در آرایش روزمره ات آن ها را به کار بگیری؟ 

۱- چند قطره روغن مخصوص را با فاندیشن ترکیب کن:

اگر دوست داری فاندیشن و کرم های آرایشی به خوبی روی پوست تو بنشینند و بتوانی همه جا به صورت یکدست کرم ها را پخش کنی، بهترین کار این است که چند قطره از روغن مخصوص پوست صورت را با فاندیشن ترکیب کنی. نتیجه شگفت انگیز خواهد بود! با این کار قسمت های خشک و دی هیدراته پوست تو، به خوبی پوشش پیدا می کنند و کرم آرایشی روی پوست نمی خشکد و پوسته پوسته به نظر نمی رسد. همچنین کرم به صورت یک نواخت روی پوست پخش می شود و درخشندگی و طراوت بیشتری خواهد داشت. با این کار پوست تو مرطوب می شود و از همیشه صاف تر به نظر می رسد. می توانی از انواع روغن طبیعی مثل روغن زیتون، روغن بادام، روغن نارگیل و روغن آووکادو هم برای این کار استفاده کنی.

۲- روی فاندیشن از کرم مرطوب کننده استفاده کن:

این نکته که آرایشگر کندال جنر برای جلوه دادن به صورت او از آن استفاده می کند، بسیار مهم و کاربردی است. اگر دوست داری فاندیشن روی پوست تو با جذابیت بیشتر بنشیند و مثل حالت های عادی و طبیعی، پوست تو برق و جلا داشته باشد، بهترین کار این است که از یک کرم مرطوب کننده سبک به عنوان هایلایتر استفاده کنی و آن را روی فاندیشن به پوستت بزنی. در کدام نقاط از صورت این کار را انجام دهی؟ پیشنهاد آرایشگر کندال جنر، روی بینی، استخوان های برآمده گونه و گوشه های پیشانی است. کرم به خوبی با فاندیشن ترکیب می شود و حالت طبیعی به پوست تو می دهد.

۳- خط لب و بالم لب را ترکیب کن:

بهترین کار برای این که بتوانی از قابلیت های خط لب استفاده کنی و آن را به ساده ترین و طبیعی ترین حالت ممکن به کار بگیری این است که خط لب را روان کنی و بتوانی آن را به راحتی روی لب هایت حرکت دهی. برای رسیدن به این نتیجه می توانی از ترکیب خط لب و بالم لب استفاده کنی. استفاده از بالم لب، لب ها را براق می کند و حجیم تر نشان می دهد. انتخاب رنگ رژ لب هم اهمیت زیادی دارد. اگر طرفدار آرایش طبیعی هستی، طبیعتاً باید از رنگ های پر زرق و برق و جلب توجه کننده دوری کنی و به سراغ رنگ های طبیعی و نود بروی. بهتر است خط لب با رنگ طبیعی را به کار بگیری و به لب هایت رنگ و لعاب ساده ای بدهی. با این کار هم به لب هایت فرم و حجم داده ای و هم از حالت طبیعی آن ها دور نشده ای. یادت باشد که مهم است خط لب را کجا می کشی! نباید خط لب از خط اصلی دور لب های تو دورتر باشد. سعی کن تا حد امکان به سمت بینی و چانه نروی و همه چیز را در حالت تعادل نگه داری!

خب! این هم از اصول آرایش طبیعی به سبک کندال جنر! برای تکمیل این آرایش قطعاً راه حل های زیادی وجود دارد. اما مهم است که همه چیز در حالت تعادل بماند. می توانی برای حالت دادن به چشم ها از ریمل استفاده کنی که مژه ها را پر تر و بلند تر نشان می دهد. بهتر است به خط ابروهایت هم توجه کنی و آن ها را به صورت طبیعی با کمی مداد یا سایه ابرو پر کنی. 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

نکات آرایشی برای روزهای بارانی

۶ ترند آرایش بهار و تابستان ۲۰۲۰ چه خواهند بود؟

نگاهی به ترند آرایش و زیبایی در هفته مد پاریس