زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فرقی نمی کند که فرم بدن ما چه باشد؛ چاق باشیم یا لاغر، ریزه اندام باشیم یا قد بلند… اگر سایز شلوار را بدانیم، خیلی راحت تر می توانیم شلوار متناسب با اندام مان را انتخاب و خریداری کنیم. انتخاب بهترین و متناسب ترین شلوار جین گاهی برای ما کاری دشوار است؛ اما با راهکاری که در این مقاله به تو نشان می دهم، خواهی دید که این کار چقدر ساده تر می شود. آماده ای که یاد بگیریم چطور باید سایز شلوار را اندازه بگیریم؟

اولین نکته آن است که بدانی فاق شلوار تو کجاست. در واقع فاق یا درز شلوار به معنای داخلی ترین قسمت شلوار است که مرز بین پاچه های شلوار و قسمت کمر را مشخص می کند. اگر پاچه شلوار تو همیشه بلند است و انتهای پاچه ها با قوزک پای تو متناسب نیست، باید شلواری را انتخاب کنی که فاق آن مناسب و اندازه تو باشد. 

قدم اول: متناسب ترین شلوار جینی که داری را انتخاب کن

اگر شلوار جینی داری که فکر می کنی همه قسمت های آن برای تو اندازه و متناسب است، بهترین کار این است که همان را به عنوان نمونه انتخاب کنی و سایز شلوار را اندازه بگیری. برای این کار باید اندازه فاق شلوار را به دست بیاوری. البته می توانی این کار را با هر شلواری انجام دهی اما اندازه گیری شلوار جین بسیار ساده تر است؛ چرا که این شلوارها معمولاً با فرم بدن تناسب بیشتری دارند و خوش ترکیب تر هستند. حالا یک سطح صاف انتخاب کن و شلوار جین را روی آن قرار بده. 

قدم دوم: پاچه های شلوار جین را روی هم تا کن و آن را نصف کن

برای اینکه سایز شلوار را به طور دقیق به دست بیاوری، یک پاچه آن را روی دیگری تا کن و پشت شلوار (که محل قرارگیری باسن است) را رو به خودت قرار بده. حواست باشد که پاچه ها را دقیق روی هم تا کرده باشی. 

قدم سوم: سطح شلوار را صاف کن

روی سطح شلوار دست بکش تا اگر قسمتی از آن چین خورده، صاف شود و اندازه آن دقیق تر به دست آید؛ بعد همانطور که در عکس مشخص است، انگشت اشاره ات را داخل فاق شلوار و بین دو پاچه قرار بده. با انگشت سطح داخلی درز را هم صاف کن تا چین های آن از بین رود. 

قدم چهارم: با متر فاصله بین درز شلوار و انتهای پاچه را اندازه بگیر

متر را بردار و فاصله بین درز یا فاق شلوار تا انتهای پاچه را اندازه بگیر. نیازی نیست فرم منحنی پاچه را در نظر بگیری و متر را متناسب با آن فرم بدهی تا اندازه دقیق را به دست آوری. تنها کافی است فاصله کلی این بخش را اندازه بگیری. اندازه این قسمت شلوار، تعیین کننده اندازه فاق توست! با دانستن این اندازه می توانی سایز شلوار متناسب با خودت را به سادگی تعیین کنی و دیگر برای خرید شلوار دچار مشکل نشوی. این عدد را به یاد بسپار و شلوارهایت را بر اساس آن انتخاب کن. 

خب! دیدی پیدا کردن سایز شلوار چقدر ساده است؟ فرقی نمی کند شلوار را با کفش پاشنه دار بپوشی یا بوت؛ چون با دانستن این عدد سایز شلوار تو دقیق و متناسب است و با هر کفشی قابل پوشیدن است. البته گاهی دوست داریم برای پوشیدن کفش پاشنه دار به سراغ شلوارهایی بلندتر برویم و برای بوت ها از شلوارهایی کوتاه تر استفاده کنیم. در آن صورت می توانی این عدد را کمی بیشتر یا کمتر کنی و شلوار را بر اساس آن انتخاب کنی. 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند: 

کدام مدل شلوار جین برای کدام فرم اندام مناسب است

۶ ترند شلوار جین که در بهار ۲۰۱۹ فراگیر می شوند

چند پیشنهاد برای استایل کردن با شلوار طرح دار