زمان مطالعه : ۴ دقیقه

به دکوراسیون داخلی منزل علاقه داری؟ سبک های رایج دکوراسیون را چقدر می شناسی؟ امروز می خواهم در مورد دکوراسیون سبک مینیمال با تو صحبت کنم. اگر دوست داری در مورد ویژگی های کلی دکوراسیون مینیمال بدانی پیشنهاد می کنم مقاله “آشنایی با سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی ” را مطالعه کنی. حالا وقت آن رسیده که یاد بگیریم چطور بخش های مختلف خانه را به سبک مینیمال چیدمان کنیم! آماده ای که با هم خصوصیات اتاق های مختلف خانه در دکوراسیون سبک مینیمال را بشناسیم؟

– پرده در دکوراسیون سبک مینیمال:

در دکوراسیون مینیمال پرده ها مثل سایر سبک های دکوراسیون، نقش ویژه ای دارند. بهتر است در سبک مینیمال پرده ها از سقف تا زمین را در بر بگیرند و رنگی خنثی اما گرم داشته باشند. بر اساس ویژگی های کلی سبک مینیمال، این پرده ها باید ساده باشند تا چشم را به خودشان خیره نکنند. با این حال پرده های بلند و یکدست، فضا را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهند. 

– بررسی اتاق به اتاق دکوراسیون سبک مینیمال:

اگر مقاله “آشنایی با سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی” را خوانده باشی می دانی سبک مینیمال به دلیل سادگی و یکدستی که دارد؛ خودمانی، گرم و صمیمی است. بنابراین اگر می خواهی چیدمان خانه تو صمیمی، دنج و دوست داشتنی باشد، خوب است این سبک دکوراسیون را انتخاب کنی. در دکوراسیون سبک مینیمال از انتخاب وسایل بزرگ، شلوغ، بی کاربرد و غیر ضروری خودداری کن. یک نکته مهم دیگر این است که یکدستی و وحدت کلی فضا را حفظ کنی، یعنی هیچ وسیله ای به تنهایی جلوه نکند و به نقطه خیره کننده فضا تبدیل نشود. 

– آشپزخانه در دکوراسیون سبک مینیمال:

آشپزخانه جزء ضروری هر خانه است و در تمام سبک های دکوراسیون به آن توجه ویژه ای می شود. قطعاً در دکوراسیون سبک مینیمال، کابینت های آشپزخانه، کفپوش، پنجره و پرده ها باید ساده، یکدست و کاربردی باشند و در عین حال حسی از صمیمیت و گرما را منتقل کنند. بهتر است در دکوراسیون آشپزخانه مینیمال از پالت رنگ های سفید و سیاه استفاده کنی. این رنگ ها فضا را روشن تر و دلباز تر نشان می دهند و محبوب هم هستند. اگر دوست داری می توانی ظرف ها را طرح دار انتخاب کنی، اما سادگی ظرف ها و هماهنگی آن ها با تمام فضا هم نکته دیگری است که یکدستی را حفظ می کند. مهم است که کابینت ها بزرگ و جا دار باشند و با کیفیت ساخته شده باشند. وقتی داخل کابینت ها بزرگ و خوش ساخت باشد، می توانی همه چیز را داخل آنها بگذاری و سطح رویی را خالی بگذاری که این به تفکر مینیمال نزدیک تر است.

– اتاق غذاخوری در دکوراسیون سبک مینیمال:

مثل تمام سبک های دکوراسیون، شخصی سازی منزل مهم است. می توانی برای دکوراسیون اتاق نشیمن مینیمال از رنگ های خنثی و متفاوت استفاده کنی. این کار باعث می شود یکدستی فضا حفظ شود ولی محیط خسته کننده به نظر نرسد. یک ایده دیگر این است که از طرح های گرافیکی استفاده کنی. تفاوت رنگی یا استفاده از طرح ها در صندلی ها، تابلوهایی که به دیوار اتاق نشیمن وصل کرده ای، اکسسوری ها یا پرده می تواند جالب باشد و به این فضا روحیه بدهد. 

میز و صندلی یا بوفه بزرگ به سبک کلاسیک مربوط است و بهتر است تو برای اتاق نشیمن مینیمال از وسایل کم حجم و کاربردی استفاده کنی. به این ترتیب می توانی فضا را بزرگتر نشان دهی و هر طور دوست داری وسایل را جا به جا کنی و در محیط تنوع به وجود آوری.

– اتاق نشیمن در دکوراسیون سبک مینیمال:

در اتاق نشیمن مینیمال، سادگی مبلمان و استفاده از کوسن ها یا فرش با رنگ های خنثی، هیچ وقت از مد نمی افتد یا تکراری نمی شود. فراموش نکن که در دکوراسیون مینیمال حفظ سادگی و استفاده هرچه بیشتر از فضا اهمیت دارد، بنابراین از انتخاب مبلمان بزرگ خودداری کن. مهم است که هیچ نقطه ای از اتاق نشیمن بر دیگری برتری نداشته باشد و چشم در یک جا خیره نماند. چشم باید در یک دکوراسیون مینیمال به چرخش در بیاید و همه چیز با هم در وحدت کامل باشند. 

– اتاق خواب در دکوراسیون سبک مینیمال:

یک اتاق خواب مینیمال گرم و صمیمی، تمیز، ساده و کاربردی است. استفاده از خطوط تیز و صاف را فراموش نکن. این خطوط در وسایل اصلی مثل تخت خواب، تابلوها و اکسسوری ها حسی از پویایی را به فضا تزریق می کنند. برای کل فضای اتاق خواب بر اساس شعار اصلی دکوراسیون مینیمال، رنگ های خنثی در نظر بگیر. اما می توانی در بعضی بخش ها از رنگ های جلوه گر و مشخص استفاده کنی و کمی دکوراسیون اتاق خوابت را شخصی کنی. 

– سرویس بهداشتی در دکوراسیون سبک مینیمال: 

سرویس بهداشتی مثل آشپزخانه یکی از مکان های پر رفت و آمد خانه است که به آن توجه کنی. بهتر است برای سرویس بهداشتی سبک مینیمال یک پالت رنگی مشخص را انتخاب کنی و اجازه دهی فضا خالی و بزرگ به نظر برسد. استفاده از اکسسوری های سیاه در فضای روشن و یکدست سرویس بهداشتی، به این فضا جلوه زیادی می دهد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

ویژگی های دکوراسیون به سبک معاصر

آشنایی با “سبک مدرن” در دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی