زمان مطالعه : ۴ دقیقه

امروز قصد دارم در مورد یکی از محبوب ترین، دوست داشتنی ترین و جذاب ترین طرح ها با تو صحبت کنم که هیچ وقت از مد نمی افتد و همیشه طرفداران پر و پا قرص خود را دارد: طرح چهارخانه همان چیزی است که می توانی با خیال راحت، آیتم های مختلف آن را انتخاب کنی و در استایل های مختلف از آن استفاده کنی. آیا تو هم به طرح چهارخانه علاقه مندی؟ اولین چیزی که با فکر کردن به این طرح به ذهنت می آید چیست؟ همانطور که می دانی، طرح چهارخانه سایزها، رنگ ها و مدل های مختلفی دارد. بعضی از پارچه های چهارخانه یکدست و یک اندازه هستند و از دو رنگ ساده تشکیل شده اند؛ در حالی که برخی از مدل های آن از ترکیب چند طرح و رنگ مختلف تشکیل شده اند و مربع هایی با اندازه های مختلف در آن طرح ها دیده می شود. فرقی نمی کند که از طرح چهارخانه در چه رنگ یا سایزی استفاده می کنی چون این طرح به هر صورت زیبا و بسیار جذاب است. دوست داری بدانی چطور می توانی با طرح چهارخانه استایل کنی؟

یکی از جذاب ترین ترندهای سال ۲۰۱۹ کت شلوارهای زنانه یکدست و رنگی هستند که ترکیب آن ها با طرح چهارخانه، جلوه بی نظیری به آن ها می دهد. می توانی از این آیتم ها در انواع استایل رسمی یا خیابانی استفاده کنی، بدون اینکه از نتیجه کار نگران باشی! 

یک ایده بسیار جذاب برای استفاده از طرح چهارخانه در استایل خیابانی، استفاده از دامن چهارخانه است. این آیتم مربوط به پایین تنه، به ویژه با ترکیب رنگ های قرمز و مشکی جلوه بهتری پیدا می کند. می توانی برای تکمیل ظاهرت از کت چرم مشکی یا یک بلیزر خوش ترکیب مشکی استفاده کنی و به سمت استایل پرپی بروی. 

یکی دیگر از آیتم هایی که با طرح چهارخانه بسیار جذاب می شود، شلوار است. یک شلوار راسته خوش دوخت و چهارخانه، با هر رنگی که باشد و مربع های آن هر اندازه ای که داشته باشند، زیبا به نظر می رسد. می توانی از این شلوار چهارخانه به همراه یک کت جین اورسایز استفاده کنی و استایلی کژوال را تجربه کنی. این ترکیب با کتانی های سفید بسیار زیبا به نظر می رسد. می توانی هم به سراغ انواع ژاکت، کت یا سوییشرت ساده و تک رنگ بروی و اجازه بدهی شلوار طرح دار تو به نقطه تمرکز استایلت تبدیل شود.

استایل کردن با پیراهن چهارخانه هم ایده فوق العاده ای است. می توانی از انواع پیراهن با طرح چهارخانه به همراه دامن های میدی پیلی دار تک رنگ، انواع مدل های شلوار جین، شلوار ساده پارچه ای، شلوار کتان مشکی و… استفاده کنی و خوش بدرخشی. این پیراهن ها بسیار جذاب هستند و یکی از ضروری ترین آیتم های کمد زنانه اند! چرا که همیشه متناسب به نظر می رسند و انتخاب آن ها هیچ وقت اشتباه نیست. 

تونیک ها و پیراهن های بلند با طرح چهارخانه هم بسیار زیبا و کاربردی اند که تو می توانی از آن ها به همراه جوراب شلواری در استایل خیابانی استفاده کنی. این ترکیب بسیار مدرن، ترندی و در عین حال جذاب است و به سلیقه قدیمی هم تنه ای می زند. 

یادت باشد بهترین رنگ ها برای ترکیب شدن با طرح چهارخانه، رنگ های خنثی مشکی و سفید هستند که با هر طرح و رنگی به خوبی هم نشین می شوند و نه تنها جلوه آن را از بین نمی برند، بلکه بر آن تأکید می کنند. 

ترکیب کت چهارخانه با دامن یا شلوار هم ایده فوق العاده ای برای استایل رسمی است و می توانی از آن در مصاحبه های شغلی و قرارهای کاری با خیال راحت استفاده کنی. ترکیب این کت ها با شلوار جین هم برای استایل کژوال یا مهمانی های دوستانه انتخاب مناسبی است. 

یادت باشد طرح چهارخانه همان چیزی است که تو برای تنوع دادن به استایل ات به آن نیاز داری. این طرح نه چندان شلوغ و نه آنقدر ساده است و به راحتی با طرح ها و رنگ های مختلف ست می شود. اگر دوست داری استایلی منحصر به فرد، ترندی اما ساده و مطمئن داشته باشی، به سراغ این طرح برو و از آیتم های چهارخانه در استایل خیابانی استفاده کن. پیشنهاد تو برای استایل کردن با طرح چهارخانه چیست؟

طرح راه راه؛ ایده ای که تکراری نمی شود

چطور با طرح پوست حیوانات استایل کنیم

بهترین ترکیب طرح ها در استایل بهاری