زمان مطالعه : ۳ دقیقه

یکی از پالتو ها و کت های بارانی پرطرفدار، پالتو های ۶ دکمه یا ۴ دکمه هستند که اصطلاحا به آن DOUBLE-BREASTED (دبل برست) می گویند. دلیل آن هم این است که یقه این کت و پالتو روی هم آمده و هم پوشانی دارند. یک کت ۶ دکمه یا دبل برست به همراه یک کلاه پشمی یا شال گردن همیشه زیبا و شیک است. هر استایلی را تبدیل به یک استایل رسمی و شیک می کند که هر کسی آن را بپوشد کاملا استایلیش می شود. البته این محبوبیت خیلی هم بی دلیل نیست چون طراحان مطرحی که از نظر زیبایی شناسی کارهای ثابت شده ای دارند مانند Elin Klings این کت ها را در کالکشن های خود استفاده کرده و آن را ترویج می دهند.

حتی در استایل مردانه این کت ها همیشه به عنوان یک گزینه عالی و بی نظیر چه در استایل های کژوال چه در استایل های رسمی و کلاسیک است و می تواند یک شخصیت خاصی به استایل مردانه بدهد. در واقع یکی از دلایل محبوبیت های آن، این است که برای هر قالب بدنی مناسب است و به هر اندامی می آید؛ خصوصا برای استایل های مردانه که کمر را باریک تر کرده و سر شانه را پهن تر نشان می دهد و ظاهر ی قوی ایجاد می کند. این کت های پر قدرت در سال ۲۰۱۹ نیز همچنان سرمدار ترند های پالتو و کت های مردانه است.

ما هم باید پالتو های دبل برست را بپوشیم؟

اول از همه باید بدانی این یک نکته مثبت در استایل است که در ترکیب با شلوار پارچه ای، جین، دامن و حتی کت و شلوار نیز خوب به نظر می رسد. این گزینه به قدری منعطف است که با دکمه های باز یک استایل کژوال به تو می دهد و زمانی که دکمه هایش را ببندی با یک کفش رسمی استایل رسمی و کاملا شیک برایت می سازد. در ترکیب با این کت که این فصل رنگ شتری آن بسیار ترند بود می توانی از ترند لباس های لایه لایه ای، دامن پلیسه، یقه اسکی های اوور سایز و شال گردن های پشمی و بزرگ هم استفاده کنی.

چه چیز هایی را نباید با پالتو های دبل برست بپوشیم؟

تنها چیزی که مهم است انتخاب یک قد مناسب برای این کت هاست. البته که این گزینه برای کت و پالتو های سینگل برست single-breasted (تک یا دو دکمه که یقه های کت مانند مدل ۶ دکمه روی هم نمی آید) هم مهم است. افرادی که ریز جثه هستند نباید یک پالتو بلند تا مچ پایشان را انتخاب کنند و حداکثر قد انتخابی آن ها باید کت های میدی باشد. به همان اندازه نباید جیب و دکمه ها بیش از حد بزرگ باشند در غیر این صورت ریز بودن اندام این افراد بیشتر نمایان خواهد شد. برعکس اگر تو جزو افراد بلند قد یا متوسطی هستی می توانی انواع این کت ها را داشته باشی و استایل های مخالفی با آن برای خودت بسازی.

پیشنهاد منودلیار این است که حداقل یکی از این کت ها یا پالتو ها را در کمد لباست داشته باشی و از استایل های متفاوتی که می توانی با آن درست کنی لذت ببری، چه خانوم هستی چه آقا.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

استایل خیابانی هفته مد کپنهاگ: ۶ ترند تکرار شدنی

کالکشن پاییز/زمستان ۲۰۱۹ برند تام فورد TOM FORD

فندی دوباره با کیف دستی های بند دارش باز می گردد