زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در مقاله قبل در مورد چالش دو هفته ای کاهش چربی شکمی با هم صحبت کردیم. در این مقاله می خواهم در ادامه مواردی را با تو در میان بگذارم که با رعایت آن ها می توانی در دو هفته سایز دور شکم خود را کم کنی. پس با منودلیار همراه باش.

وزنه بزن

تا به حال با وزنه کار کرده ای؟ تحقیقاتی که بخش سلامت عمومی دانشگاه هاروارد انجام داده ثابت می کند که با اضافه کردن کار با وزنه و دمبل به برنامه خود امکان اضافه وزن در ناحیه شکم را به شدت کاهش می دهی.
همچنین تحقیقات دیگری که در دانشگاه Maryland انجام گرفته نشان می دهد که متابولیسم یا سوخت و ساز بدن کسانی که با وزنه کار می کنند حدود ۸ درصد نسبت به سایر افراد افزایش می یابد.

از ویتامین D غافل نشو

با این که قرار گرفتن در برابر نور مستقیم افتاب می تواند به پوستت آسیب برساند ولی از تأثیر نور خورشید در روند کاهش سایز شکمت هم نمی توانی بگذری. ویتامین D موجود در نور آفتاب روند کاهش وزن به خصوص در ناحیه شکم را ۵۰ تا ۷۰ درصد سریع تر می کند. با رعایت یک سری نکات می توانی بدون آسیب به پوستت از مزایای نور خورشید استفاده کنی.

مسواک زدن را فراموش نکن

شاید برایت سؤال شود که مسواک زدن چه ارتباطی به چربی های دور شکم دارد ولی جالب این جاست که تحقیقاتی که روی ۱۴ هزار نفر صورت گرفته است ثابت کرده است مسواک زدن روزانه به خصوص با خمیر دندان نعنایی این پیغام را به مغز می دهد که تو به تازگی غذا میل کرده ای و از این طریق می تواند روی کم کردن چربی های شکم اثر بگذارد.

ورزش های هوازی را بیش تر کن

ورزش های هوازی مانند دوچرخه سواری، ورزش ایروبیک، دو آهسته و پیاده روی سریع با بالا بردن ضربان قلب تقریباً تمام ارگان های بدنت را تحت تأثیر قرار می دهد. این گونه ورزش ها برای تناسب اندام بسیار مناسب بوده چرا که چربی همه قسمت های بدن را به طور متناسب کاهش می دهند.
پژوهش هایی که دانشگاه علوم پزشکی دوک انگلستان انجام داده نشان می دهد افرادی که روزانه حدود ۲۰ کیلومتر دو آهسته انجام می دهند متابولیسم بدن خود را تا ۶۷ درصد افزایش خواهند داد.

تو برای کاهش چربی های دور شکم چه کارهایی انجام می دهی؟ تجربیات و نظراتت را در این مورد با من و سایر دوستان منودلیاری ات در میان بگذار.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پژوهشگران ثابت کردند: با ورزش ۳۰ سال جوان تر شو

۳ صبحانه ورزشکاری پر انرژی

فقط ۵ دقیقه ورزش