زمان مطالعه : ۳ دقیقه

آب کردن چربی های شکم و پهلو دغدغه بسیاری از خانم ها بوده و است ولی کم تر خانمی را می توانی پیدا کنی در میان دل مشغولی های روزانه بتواند به طور منظم به باشگاه برود و فکری به حال چربی های این ناحیه از بدن خود بکند.
در این مقاله می خواهم چندین راهکار را با تو در میان بگذارم که با رعایت کردن آن ها می توانی در دو هفته روند آب شدن چربی شکم خود را مشاهده کنی.
کنجکاوی نشدی این ترفندها چه هستند و چطور به تو در روند کاهش وزن کمک می کنند؟ با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

سحرخیز باش

درست است که کم خوابی باعث افزایش وزن می شود ولی شاید برایت جالب باشد که خوابیدن بیش از ۸ ساعت روند کاهش وزن را برعکس می کند به خصوص وقتی که روی سحرخیزی تو تأثیر بگذارد.
تحقیقات که اخیراً روی این موضوع انجام شده نشان می دهد کسانی که تا ساعت ۱۰ یا بیش تر صبح می خوابند، روزانه ۲۵۰ کالری بیش تر از بقیه افراد مصرف می کنند.

خوراکی های حاوی آنتی اکسیدان مصرف کن

به جای خوردن خوراکی های خوشمزه ولی ناسالم، خوراکی هایی را نوش جان کن که حاوی آنتی اکسیدان باشند؛ برای مثال میوه های خانواده بری سرشار از آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ورم کل بدن را کاهش می دهد و در روند جوانی و کاهش وزن به خصوص چربی های شکم مؤثر است.
تحقیقاتی که دانشگاه میشیگان روی بری ها مانند توت فرنگی، تمشک، بلوبری و توت سیاه انجام داده نشان می دهد نوع آنتی اکسیدان موجود در این سری میوه ها مستقیماً روی توده چربی شکم اثر می گذارد.

از مصرف چربی های ترانس بالا پرهیز کن

چربی های ترانس بالا که در اکثر شیرینی ها استفاده می شود باعث خرابکاری در روند کاهش چربی های شکم می شود. گذشته ها از مشکل چاقی و اضافه وزن این چربی ها امکان ابتلا به بیماری های قلبی می شود.
تحقیقاتی که دانشگاه WAKE FOREST انجام داده نشان می دهد جایگزینی چربی های ترانس بالا با چربی های مفید اشباع نشده میتواند ۷ درصد چربی های ناحیه شکم و پهلو را کاهش دهد.

نان سبوس دار مصرف کن

شاید قدرت نان را در آب کردن چربی شکم دست کم گرفته باشی ولی کافی است تنها برای دو هفته نان سبوس دار مصرف کنی تا متوجه تغییرات چشم گیری در سایز دور شکم خود شوی. اگر عاشق کربوهیدرات هستی، به لطف انولین (inulin) موجود در محصولات غلات کامل از جمله نان های سبوس دار می توانی با خیال راحت و بدون نگرانی از بزرگ شدن سایز دور شکم خود از این نان های خوشمزه نوش جان کنی.
مطالعاتی که به تازگی در Nutrition & Metabolism منتشر شده و روی افرادی دیابتی انجام گرفته بود ثابت کرده که کسانی که از نان های سبوس دار مصرف می کردند نسبت به بقیه مقدار توده چربی شکمی و کاهش وزن بیش تری داشتند.

مصرف شکر را به حداقل برسان

با این که این روزها همه به سوی شیرین کننده های مصنوعی مثل شکر و خوراکی شیرین فرآوری شده روی آورده اند ولی برای آب کردن شکم سعی کن تا جای ممکن آن ها را با شیرینی های طبیعی مثل عسل، خرما یا توت سفید جایگزین کنی.
پژوهش هایی که در Yale انجام گرفته بیان می کند که مصرف شیرین کننده های صنعتی و مصنوعی تأثیر غیر طبیعی و فوق العاده زیادی روی افزایش چربی شکم ها و پهلو دارد.
می توانی با نوشیدن چای با خرما یا توت سفید شروع کنی.