زمان مطالعه : ۴ دقیقه

خدا نصیب گرگ بیابان نکند. در حال حاضر بدن درد، آب ریزش بینی، سر درد، عطسه‌ های وحشت ناک که گوش هر شنونده‌ ای را کر می‌ کند به علاوه سینوزیت قدیمی از علائم بنده حقیر است. بله سرما خوردم آن هم از نوع حادش. خلاصه در این حال و اوضاع دارم برای تو دوست داشتنی منودلیار مقاله می‌ نویسم. بذار بگم که دو روزه مریضم و از آنجایی که لج باز تشریف دارم و میانه خوبی هم با دکتر ندارم خواستم در منزل با خود درمانی و خوردن مایعات مثل آب میوه، دم‌ نوش، سوپ و از این قبیل خوراکی‌ ها خودم را خوب کنم ولی متاسفانه جواب نداد و بعد از دو روز حال خراب رفتم دکتر و سر از پا دراز تر و با یک کیسه دارو برگشتم منزل، جالب اینجا است که وقتی این موضوع را به دکتر گفتم ایشان هم نه گذاشتند و نه برداشتند گفتند که من اینجا ننشستم که شما خود درمانی کنید؛ خب این هم تجربه شد برایم. حالا از این حرف‌ ها بگذریم می خواهم در ادامه چند مطلب برایت گذاشتم شاید بتوانی از سرما خوردگی پیشگیری کنید

می توانید شب‌ ها قبل از خواب حداقل دو لیوان آب جوش استفاده کنید تا ترشحات ریوی و سینوس‌ها در شرایط خوبی باشد و بدن بتواند پاکسازی انجام دهد؛ این کار مانع از گلو درد و سرما خوردگی خواهد شد.

تو باید در این فصل از گلابی و دمنوش برگ گلابی زیاد استفاده کنی؛ استفاده از میوه گلابی باعث پاکسازی دستگاه گوارش از جرم‌ های غلیظ می‌ شود. در میانه روز حداقل یک تا دو گلابی استفاده شود؛ استفاده از این میوه جرم های غلیظ را دفع می‌ کند و مانع از تجمع بخارات گرم در کبد می‌ شود پس بنابر این می‌ تواند از بروز سرما خوردگی همچنین احتقان صفراوی جلوگیری کند. افت و خیز رطوبت و حرارت با شروع علائم خشکی ایجاد می‌ شود و این باعث اختلال خواب در بعضی از افراد خواهد شد.

با توجه به اینکه افت و خیز حرارتی از نیمه شهریور به‌ طور جدی اتفاق می‌ افتد، استفاده از یخ در نوشیدنی‌ ها یا مصرف نوشیدنی هایی که خیلی سرد هستند باید به حداقل برسد. با استفاده از یخ یا نوشیدنی‌ های خیلی سرد، تجمع اخلاط غلیظ در دستگاه گوارش اتفاق می‌ افتد و پس‌ زدن بخارات به قسمت‌ های بالایی ریه و سینوس‌ ها می‌ تواند شرایط را برای بروز علائم سرما خوردگی و درگیری های چند روزه یا هفتگی فراهم کند.

استفاده از عسل و آب و لیموترش به خصوص اگر عسل آویشن در اختیارت باشد، می‌تواند به‌عنوان یک آنتی‌ بیوتیک طبیعی به شما کمک کند تا دچار ابتلا به علائم سرما خوردگی نشوی و اگر دچار علائم سرما خوردگی شدی وضعیتت زود به حالت عادی بر گرده. باید یاد آوری کنم ترکیب کردن عسل با آبی که حرارتش کمتر از ۴۰ درجه باشد معمولاً کیفیت عسل را حفظ می‌ کند؛ اگر عسل با آبی که حرارت آن از ۴۰ درجه بیشتر است ترکیب شود می‌ تواند باعث آسیب به آنزیم‌ ها و مواد داخل عسل شود.

راستی از نیمه شهریور به بعد کسانی که دچار علائم حساسیتی از جمله سوزش، خارش حلق، آبریزش بینی، خارش‌ های پوستی هستند از مصرف خربزه جداً خود داری کنند.

امیدوارم مطالب برات مفید بوده باشد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

بهترین زمان مصرف مکمل ویتامین D

سلامتی بدن با مصرف آجیل ها

کاهش وزن با سرکه سیب