زمان مطالعه : ۳ دقیقه

هفته پیش بود که در فشن شو برند Math (برند پوشاک روسی که در سنت پترزبورگ قرار دارد) که در Futurum Moscow برای پاییز و زمستان ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ در طول هفته مد مرسدس بنز در روسیه برگزار شده بود، شاهد کت واک مدل های مرد این برند بودیم که کت ها و ژاکت های رسمی آبی رنگ را با صندل های مشکی به تن کرده بودند. در نگاه اول همه چیز عادی به نظر می رسید ولی با کمی دقت متوجه اکسسوری عجیب و غریبی می شدی: جوراب های سفید با صندل های مشکی!
Ilkin Bakhshiev طراح برند Math درباره این نوآوری می گوید که طراحی های این برند غالباً رسمی و اتو کشیده است و آن ها می خواستند با افزودن جوراب همراه صندل، کمی راحتی را به این استایل ها اضافه کنند که راحت تر با استایل های کژوال و سلیقه جوان ها هماهنگی داشته باشد.
در ضمن از آن جایی صندل با جوراب در روسیه خوشایند نیست، در نظر داشتند با به نمایش گذاشتن یک استایل متفاوت و جوان پسندانه برای استایل های شخصی روزمره، این ذهنیت منفی تا حدودی برطرف کنند.

اولین خاطره ای که خیلی ها از نمایش صندل با جوراب به یاد دارند، پوشیدن صندل های اسپرت مدل Velcro Spiky برند آدیداس بود که در دوران نوجوانی با جوراب های سفید ورزشی بلند پوشیده می شد که در دهه ۹۰ میلادی دوران طلایی خود را سپری می کردند.

جالب است بدانی در کشور چک بر عکس روسیه پوشیدن پوشیدن جوراب با صندل بسیار رواج دارد به ویژه در بین افراد میانسال به طوری که طبق آماری که Fashion Report در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر کرد از هر ۱۰ نفر یک نفر در جمهوری چک همراه با صندل جوراب به پا می کنند.

Bakhshiev می گوید پوشیدن صندل با جوراب شاید در ابتدا تو را به یاد زمان های بسیار قدیم و دوران باستان بیندازد که افراد احترام خاصی نسبت به پا های خود قائل بودند و معمولاً جوراب به پا داشتند که یکی از  شواهد آن جورابی درست شده از موی حیوانات است که متعلق به یونانیان باستان بوده و هم اکنون در موزه Victoria & Albert نگه داری می شود.
او ادعا می کند زمانی پوشیدن کفش به ویژه صندل بدون جوراب عجیب بود ولی برعکس شده و پوشیدن جوراب با کفش های تابستانی مانند صندل به نوعی تا همین چند سال پیش بی سلیقگی قلمداد می شود ولی دنیای مد و فشن بار ها و بار ها به همه ما ثابت کرده که هیچ تابویی در این صنعت وجود ندارد و طراحان و استایلیست های خلاق می توانند با خلاقیت منحصر به فرد خود هر کدام کاری کنند که عجیب و غریب ترین ترند ها هم به چشمت زیبا بیایند.

پس پیش به سوی استایل کردن جوراب های رنگارنگ و زیبا با انواع صندل های ترندی در بهار و تابستان امسال که تا می توانی رنگ و خلاقیت به تیپ های روزمره ات اضافه کرده و از آن ها لذت ببری.

نظر تو در مورد پوشیدن جوراب با صندل چیست؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

صندل هایت را با جوراب ست کن و در اینستاگرام با #منودلیارمد منتشر کن. منودلیار بهترین را به اشتراک می گذارد و جایزه می دهد. فراموش نکن اگر صفحه ات خصوصی است عکس را دایرکت کنی.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۵ پیشنهاد برای لایه لایه لباس پوشیدن با ترندهای بهاره

برند آرایشی ویکتوریا بکهام به اسم VB راه اندازی شد

دو استایل خیابانی دختران فرانسوی برای بهار ۲۰۱۹