زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اکثر افراد در مقطعی از زندگی با چالش‌ هایی روبه ‌رو و تسلیم شده اند؛ در بین این افراد، هستند افراد موفقی که به خود و باور هایشان اعتقاد داشته و دست از تلاش بر نداشته اند. طی کردن مسیر زندگی، کار آسانی نیست، اما با رعایت این راهکار ها می ‌توانی رویا های خود را دنبال‌ کرده و در مسیر زندگی با موفقیت قدم برداری. میزان موفقیت همه ما در زندگی، عمدتا نتیجه کار هایی است که از روی عادت، انجام می دهیم. گاهی یک سری چیز هایی می توانند روی موفیت تاثیر گذار باشند که حتی فکرش را هم نمی کنی. برخی از عادت های روزمره هستند که می توانی با قرار دادنشان در روتین کار های روزانه ات به راحتی مسیر موفقیت را سریع تر طی کنی. البته یک نکته مهم که وجود دارد این است که باید بدانی هرگز به این ترفند ها به عنوان یک وظیفه نگاه نکن که انجام دادن ان ها بشود انجام وظیفه بلکه باید آن ها را به عنوان بخشی از زندگی ات کنی تا با روند زندگی روزمره ات عجین شود آن زمان است که مانند غذا خوردن یا خوابیدن به آن نیاز پیدا می کنی و ناخودآگاه می شود بخشی از روند زندگی ات. حتما تو هم تا به حال افراد موفق یا اسطوره هایت را دیده ای که روز های زندگی شان انگار طوری است که هر روز شان شاد و بدون غم و غصه سپری می شود؛ گاهی با خودمان می گوییم اصلا این آدم ها معنی درد را هم می فهمند، معنی کمبود وقت، نداشتن پول و هزار مشکل دیگر. و دقیقا اینجاست که اگر از خودشان بپرس یا حداقل زندگی نامه دو نفر از آن ها از زبان خودشان بخوانی متوجه می شوی که اتفاق این افراد رنج، زحمت و سختی را با پوست و گوشتشان لمس کرده اند اما توانستند از آن عبور کنند و در روز های سختی از مسیر اصلی بازنگشتند. آن ها دقیقا همان جایی که آدم های معمولی می گویند دیگر نمی شود، بلند می شوند و می گویند تسلیم نمی شوم.

در این مقاله هم می خواهیم نکات کلیدی موفقیت را با تو در میان بگذاریم:

۱- موفقیت را برای خود تعریف کن

اولین قدم این است که تعریف شخصی خود را از موفقیت مشخص کنی. همه ما استعدادها و توانایی‌های منحصر به فردی داریم که با کشف آنها می توانیم به رویاهایمان تحقق بخشیم.

۲- بر تفکرات و باورهای منفی غلبه کن

تجربه‌ و دیدگاه‌ شخصی ما و نیز عقاید دیگران، بر روی توانایی ها و نوع نگاه ما نسبت به زندگی تاثیر بسزایی دارد و این را به خاطر داشته باش که رها کردن باورهای محدود کننده نقش مهمی در موفقیت ایفا می کند.

۳- مشکلات را به عنوان بخش اجتناب‌ ناپذیری از زندگی بپذیر

مشکلات بخش جدایی ناپذیر زندگی هستند، تنها با پذیرش این واقعیت است که  می توانیم دغدغه های زندگی را به موقعیت‌هایی برای یادگیری و رشد شخصیتمان تبدیل کنیم.

۴- خودت باش

از نشان دادن آنچه که هستیم نترسیم و به آن افتخار کنیم. برای موفق بودن لازم است که در تمام کارهای مشترک با دیگران خود خودمان باشیم.

۵- پیشرو باش

یکی از مهمترین مشخصات افراد موفق، جسارت و قدرت برنامه ریزی است. با متفاوت فکر‌ کردن و ارائه راه‌ حل‌های نوآورانه، راهکارهای جدید را خلق و پرورش دهیم.

۶- سپاسگذار باش

افراد موفق عادت دارند که سپاسگزار و قدردان باشند. شکرگزاری به معنای واقعی می تواند نعمت ها را زیاد کند زیرا از طریق فرستادن انرژی های خوب چندین برابر آن انرژی ها به سمتت بازمی گردد پس اگر می خواهی بیشتر به دست آوری بیشتر سپاسگزار باش.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

نامه ای به تو

زندگی را تجربه کنیم

کتاب “آن ها نیز عاشقند؟”

این مقاله نسخه ویرایش شده مقاله اصلی به شمار می رود. مقاله اصلی با ۲۶۳ کلمه توسط نازنین وارسته نوشته شده است.