زمان مطالعه : ۳ دقیقه

لاک پاک کن، بهترین دوست خانم ها به شمار می رود. علاوه بر کاربرد اصلی خود که پاک کردن لاک های زیبا از روی ناخن هایت محسوب می شود، برای استفاده های بی شمار دیگری در منزل حکم ناجی را بازی می کند. این ماده برای تمیز کردن سطح ها و وسایل مختلف نیز موثر است. معمولاً استون های خالص قدرت پاک کنندگی بیشتری دارند البته از لاک پاک کن های غیر استونی هم می توانی استفاده کنی. در اینجا فهرست کوتاهی از کاربرد های لاک پاک کن در تمیز کاری را که امتحان کرده ام با تو در میان می‌گذارم پس با منودلیار تا پایان این مقاله همراه باش.

۱. تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر

پیش از هر چیز از خاموش بودن کامپیوتر اطمینان حاصل کرده و سپس با پنبه ای آغشته به لاک پاک کن به آرامی روی صفحه کلید را تمیز کن. برای پاک کردن لا به لای دکمه ها از گوش پاک کن آغشته به استون استفاده کن. به علت قوی بودن استون و امکان از بین رفتن حروف به مرور زمان، استفاده بیش از حد از این راهکار توصیه نمی شود.

۲. تمیز کننده کف زمین

برای پاک کردن هر گونه سطحی به جز سطوح چوبی می توانی از لاک پاک کن استفاده کرده و سپس با یک حوله یا دستمال کاغذی آن را به خوبی تمیز کنی. استون رنگ و جلای روی سطح های چوبی را از بین می برد.

۳. از بین بردن لکه ظروف چینی

لکه های آزار دهنده چای یا قهوه که بر روی ظرف ها می افتد را می توان با کمک استون از بین برد. پس از پاک کردن لکه ها، شست و شو با آب و صابون را فراموش نکن و مراقب باش که از استون بر روی نقش های ظرف استفاده نکنی.

۴. تمیز کننده کفش

کفش های سفید یکی از آیتم های مورد علاقه و ترندی به شمار می رود ولی نگهداری و تمیز کردن آن ها معمولاً با سختی های زیادی همراه است. یک راه کاربردی و البته ساده برای تمیز کردن آن ها، استفاده از لاک پاکن است. دستمال حوله ای یا کتان آغشته به استون را بر روی کفش سفید بکش تا لکه ها را از بین ببری و سپس با حوله ای مرطوب آن را تمیز کن.

۵. از بین بردن آثار چسب دوقلو

من عاشق کاردستی هستم ولی همیشه چسب دوقلو باعث به هم چسبیدن انگشت هایم می شود یا سطح ناصافی را بر روی پوستم ایجاد می کند. اولین بار که این اتفاق افتاد با حالت سکته از ترس بدو بدو به سمت داروخانه رفتم و با کمک استون انگشتان من دوباره آزاد شدند پس در نظر داشته باشد این جور مواقع نیازی به نگران شدن نیست چرا که در اتاق همه ما خانم ها لاک پاک کن پیدا می شود.

نظرت در مورد کاربردی های دیگر لاک پاک کن که در این مقاله به آن ها اشاره شده است چیست؟ از کدام ها پیش تر نیز اطلاع داشتی و به این منظور از آن بهره می بردی و کدام ها برایت تازگی داشت، بار اول بود در موردش می شنیدی و دوست داری حتی برای یک بار هم شده آن را امتحان کرده و اثر بخشی اش را بسنجی؟ چه کاربرد های دیگری را برای لاک پاک کن سراغ داری که در این مقاله به آن اشاره ای نشده است ولی تو از نتیجه آن راضی هستی؟ نظرات و تجربیاتت را در این باره با من و سایر دوستان منودلیاری ات در زیر این مقاله در میان بگذار.

منودلیار مقاله‌های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پیشنهاد های کاربردی برای گل آرایی در مراسم ها و مهمانی ها

۷ کاربرد لاک ناخن

بهترین روش ها برای تمیز کردن زیورآلات