زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فشن شو های ویکتوریا سکرت دیگر پخش تلویزیونی نخواهند داشت. این خبری بود که از روز جمعه گذشته که Les Wexner، مدیر عامل L Brands که شرکت مادر برند ویکتوریا سکرت محسوب می شود، به کارمندان خود ان را اعلام کرد تا کنون حسابی خبر ساز شده است.
Les Wexner بیان کرده که فکر نمی کند پخش فشن شو ویکتوریا سکرت از تلویزیون دیگر با سیاست های تجاری این برند همخوانی داشته باشد و از سال ۲۰۱۹ میلادی به بعد این برند در نظر دارد تا روی محتوا های متفاوت تر و هیجان انگیز تر برای مشتریان هدف خود کار کند و به دنبال آن، طرفداران برند ویکتوریا سکرت می توانند شاهد مراسم های شگفت انگیز از این برند از طریق رسانه های دیجیتال جهانی باشند.

این تغییر در سیاست تجاری از سوی این برند منطقی به نظر می رسد چرا که از سال ۱۹۹۵ میلادی که ویکتوریا سکرت اولین فشن شو خود را برگزار کرد تا کنون اتفاقات زیادی افتاده است برای مثال دیگر برند ویکتوریا سکرت آن سهم بزرگ از بازار را در اختیار ندارد ولی با این حال ویکتوریا سکرت رسم هر ساله خود یعنی برگزاری فشن شو مشهور خود و پخش ان از شبکه تلویزیونی را انجام می داد.

در سال های اخیر نگرانی های جهانی در مورد استاندارد های زیبایی برند ویکتوریا سکرت که آن ها را به وسیله مدل ها و فرشتگان خود رواج می دهد، به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است؛ معترضان به استاندارد هایی که مدل ها و فرشتگان ویکتوریا سکرت رعایت و به دیگر بانوان هم القاء می کنند، می گویند که این برند از مدل های مختلف در فشن شو ها و تبلیغات گوناگون خود استفاده نمی کند و خود را به یک سری از مدل ها که با استاندارد های زیبایی این برند لباس زیر بانوان هماهنگی دارند به تکرار بهره می برد. از طرفی برخی دیگر نیز ضعف برند ویکتوریا سکرت را در عدم استفاده از مدل هایی می دانند که هر کدام آناتومی و فرم اندام متفاوت داشته باشد که گاهاً با اندام های ایده آل و فوق العاده زیبای فرشته های این برند، فاصله زیادی دارند.
همین مسئله موجب شده که حتی بعضی از مدل ها، ستاره ها و سلبریتی های معروف و مشهور هم فشن شو های این برند را تحریم کنند.

برند ویکتوریا سکرت در زمینه فروش هم دچار افت قابل ملاحظه ای شده است به ویژه لاین مخصوص نوجوانان این برند یعنی PINK که بسیاری از مشتریان خود را از دست داده و به رقبای خود واگذار کرده است.

با وجود این که برند ویکتوریا سکرت بخش زیادی از طرفداران و مشتریان خود را در طی این سال ها از دست داده باز هم به برگزاری فشن شو های مشهور سالانه خود و پخش تلویزیونی آن ها ادامه داده است.

بر اساس گزارش USA Today فشن شو ویکتوریا سکرت در سال ۲۰۱۸ میلادی یکی از پایین ترین رتبه های خود در پخش تلویزیونی را کسب کرد در حالی که پخش تلویزیونی همان فشن شو در سال گذشته یعنی سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۳ میلیون و ۲۷ هزار بیننده داشت.

این اتفاق در حالی رخ داد که پخش فشن شو برند ویکتوریا سکرت سال ۲۰۱۷ میلادی نیز افت مشابهی را نسبت به سال قبل خود یعنی فشن شو سال ۲۰۱۶ میلادی با بیش از ۵ میلیون بیننده تجربه کرد.

باید ببینیم برند ویکتوریا سکرت چه سیاست های جدیدی را برای بهبود وضعیت خود در نظر گرفته و این سیاست های جدید چقدر می تواند به این برند در برگشتن به جایگاه قبل خود کمک خواهد کرد.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

پر طرفدار ترین بادی میست های ویکتوریا سکرت

آخرین حضور “آدریانا لیما” در فشن شو ویکتوریا سکرت

کندال جنر (KENDALL JENNER) و هر آنچه لازم است در مورد او بدانی