زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پاکسازی بدن و به اصطلاح سم زدایی از قرن ها پیش در فرهنگ های مختلف دنیا مورد توجه قرار گرفته است.
حتی در توصیه های بقراط پزشک یونان باستان هم از این روش برای سلامتی جسم روان و ذهن تأکید شده است.
در Holistic Medicine یا به عبارتی طب سنتی، بافت ها و اجزای مختلف بدن جدا از هم محسوب نمی شوند و بر این باوریم که احتباس مواد زائد در بدن منجر به ناهنجاری های عاطفی و بیماری های مختلف می شود.

پاکسازی و دفع سموم البته اگر با چاشنی علم نوین همراه شود بهترین راه نجات سیستم سلامت است.
از زمانی که پاکسازی و سم زدایی را جزو رکن اصلی برنامه زندگی ام کردم بنیه جسمی، روحی و ذهنی ام را قابل کنترل و قوی تر می بینم. از لحظه به لحظه اتفاق های زندگی ام لذت می برم و در زمان حال با شناخت زیبایی های زمان سیر می کنم. میزان انرژی و نشاط را در جسم و روح و روان و ذهن خود حس می کنم.
آیا تو تا کنون برای سم زدایی و پاکسازی بدن خود اقدامی کرده ای؟

در اواخر زمستان اکثر ما به روش سنتی یا مدرن خانه های خود را پاکسازی می کنیم؛ بد نیست این زمستان این روش را روی بدن خود امتحان کنیم. چطور با پاک کردن غبار از شیشه های منزل و زدودن دوده ها از پرده های منزل زیبایی ها را چند برابر می بینی، چطور اگر مرتب به انبار آشپزخانه و یخچال رسیدگی نکنی بوی نا مطبوعی تو را آزار می دهد. از طریق دفع و پاکسازی بدن هم، سموم انباشته شده در ارگان های مختلف بدن را دفع کن و توانایی بدن را برای حفظ سلامتی و ایمنی بالا ببر. با این تکنیک به صورت کلی بدن را تنظیم و هوشیار می کنی.

کبد اولین ارگان بدن بوده که محل انباشته شدن سموم است و در متابولیسم و فعل و انفعلات گوارشی، ناراحتی های پوستی و آکنه تأثیر گذار است. با دفع سموم از کبد و تولید گلوتاتیون تغییرات چشم گیری را در بدن ملاحظه می کنی.
روده بزرگ متشکل از ۵۰۰ میلیون عصب است و سیستم عصبی روده در حفظ تعادل ذهنی ما تأثیر بسزایی دارد.
سردرگمی، سردرد، سیاهی زیر چشم، خستگی بی دلیل، تنبلی، اختلال در خواب، یبوست، نفخ معده، آلرژی، آکنه و خیلی موارد دیگر همگی عوارض سموم در بدن می باشد.
همگی روزانه درگیر آلودگی هوا، استرس، تغذیه نامناسب، فراز و نشیب کاری و خانوادگی، زندگی ماشینی و بسیاری عوامل دیگر که همگی بستر و زمینه مسموم شدن بدن بوده، دست و پنجه نرم می کنیم.

با دتاکس برنامه ریزی شده اولین شوک و تغییر را به بدن خود بده. زبان که اندام چشایی و تکلم تو است سبک از بار اضافی می شود، نفخ معده کاهش می یابد، با آرامش خوابی راحت می کنی، چشمان تو براق شده و زیبایی ها را در درست می بینی. موزیک به تار و پود بدنتان رخنه می کند و با طبیعت می رقصی. با ذهنی سبک و روشن تصمیم می گیری.
دتاکس تنها شامل تغییر در تغذیه خوراکی (مواد غذایی) نمی شود بلکه از طریق تعرق مانند سونا، ورزش، پیاده روی مواد زائد را از سلول های پوستی دفع کن.

شنا، حمام آب نمک و اسکراب به این روند کمک فاحشی می کند. بدن را با نوشیدن آب مرطوب نگه دار.

با این تکنیک جدید پذیرای نسیم بهاری ۱۳۹۸ باش و فصل زیبایی از زندگی تان را برای خود رقم بزن.

با پاکسازی و سم زدایی مکرر و منظم خودم را کشف کردم، دوباره متولد شدم و جوانه زدم.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

آیا اسکراب قهوه در رفع سلولیت مؤثر است

معرفی انواع رژیم IF: رژیم قانون ۸ تا ۸

سه رژیم غذایی انرژی زا در محل کار