زمان مطالعه : ۴ دقیقه

لب ها یکی از مهم ترین اجزاء صورت در آرایش کردن (میکاپ) هستند، بسته به مدل آرایش چشم حتی می توانند اولین مرکز توجه باشند. لب هایی سالم در کنار دندان های مرتب و تمیز تأثیر گذارترین عضو چهره در نگاه اول به حساب می آیند. امروز با هم چند روش برای زیباتر شدن لب ها و نحوه صحیح آرایش آن را یاد می گیریم.

اولین چیزی که مهم است سلامت پوست لب هاست. لب هایی با پوست نرم و دارای آب کافی نشانه جوانی و سلامت اند. هرگز نباید لب هایت پوسته پوسته و خشک باشد زیرا در این صورت بهترین رژ لب ها هم زیبایی ندارند. پس اولین کاری که باید انجام بدهی استفاده از ماسک های مرطوب کننده لب، نرم کننده ها و بالم لب است که می توانی یکی از مدل هایی که بدون رنگ و اسانس هستند را انتخاب کنی؛ برای آقایان هم بهترین گزینه است. نکته بعدی استفاده یک بار در هفته از انواع اسکراب ها است که زیبایی لب هایت را تضمین می کند. اسکراب های آماده و کارخانه ای مخصوص لب را در بین بیشتر برند های زیبایی می توانی پیدا کنی اما ساده ترین راه استفاده از یک اسکراب خانگی و دست ساز است. تو می توانی با مخلوطی از شکر قهوه ای، عسل و مایع درون یک عدد کپسول ویتامین E یک اسکراب عالی برای از بین بردن پوست های مرده لب و نرم کردن آن تهیه کنی. می توانی هر چند وقت یک بار کمی آب لیموترش و یا دارچین به این مخلوط اضافه کنی.

بعد از اسکراب از یک مرطوب کننده لب استفاده کن و از لب های زیبایت لذت ببر.

چند روش برای آرایش لب ها:

گاهی اوقات دلمان می خواهد اجزای صورتمان در عین زیباتر شدن حالتی کاملاً طبیعی و جوان داشته باشد و گاهی هم می خواهیم آرایش لب ها مشخص نباشد. برای این منظور من به تو پیشنهاد می کنم از یک خط لب از خانواده رنگ های نود (طبیعی و نزدیک به رنگ پوست) که نزدیک ترین رنگ به لب هایت را دارد استفاده کنی. دقیقاً روی خط لبت را با آن بکش و کمی روی لب ها را نیز پر کن. سپس با استفاده از یک قلم (براش) مخصوص لب کمی از رژ لب متناسب با مدادی که استفاده کرده ای، روی لبت بگذار و در نهایت از یک برق لب برای مرکز لب های بالا و پایین کمک بگیر. مراقب باش برق لب از خط لب بیرون نزند زیرا تصویری نامرتب و چرب از چهره تو نشان می دهد.

اما گاهی دلمان می خواهد یک آرایش کامل انجام دهیم و یا حداقل لب ها مرکز زیبایی صورت مان باشند. در این صورت ابتدا از کرم پودر و پودر فیکس صورتت روی لب ها نیز پخش کن تا ماندگاری رژ لب را بالا ببرد. سپس یک خط لب تیره تر از رژ لب را بردار و علاوه بر آنکه دور لب ها را با آن کشیدی، یک خط در مرکز لب پایین و دوخط کنار آن بیانداز. برای لب بالا هم از امتداد قسمت هفت مانند آن، خط لب را تا روی لب ادامه بده؛ و سپس رژ لب را بزن. در انتها به وسیله سر قلموی برق لب کمی بین خطوطی که کشیده بودی را براق کن؛ یادت نرود فقط کمی.

راه حل بعدی استفاده از یک خط لب و رژ لب با ۳ الی ۴ درجه اختلاف رنگ است. ابتدا به وسیله مداد، یک خط بالاتر از خط اصلی لب را بکش (نه بیشتر) و گوشه های لب بالا و پایین را با همان خط لب پر کن به طوری که فقط کمتر از ۱/۳ میانی لب ها خالی بماند. سپس رژ لب را به تمام لب مالیده و کمی لب هایت را روی هم فشار بده. در آخر به کمک یک براش کمی مرزهای روی لب را محو کن. در این آرایش میتوانی کمی پودر براق و اکلیل دار با انگشت در ناحیه مرکزی لب به حالت ضربه ای بزنی.