زمان مطالعه : ۳ دقیقه

همه ما از اهمیت ظاهر، استایل و سبک پوشش آگاه هستیم و می دانیم که انتخاب لباس درست علاوه بر ایجاد ظاهر بهتر، در افزایش اعتماد به نفس نیز نقش موثری را ایفا می کند. به همین دلیل در این مقاله نکات کلی برای انتخاب و خرید لباس را می خوانیم:

۱. قبل از خرید لباس، مدل و رنگ آن را در نظر بگیر. زمانی که بدانی به چه نوع لباس با چه جنس و رنگی نیاز داری، انتخاب لباس تو سریع تر و درست تر خواهد بود. هیچ وقت بدون فکر به خرید نرو؛ چون بسیاری از اوقات از نتیجه این نوع خرید کردن ناراضی خواهی بود و با خودت فکر می کنی که شاید بهتر بود با فکر و برنامه بیشتری این کار را انجام می دادی.

۲. سایز خودت را بشناس. همیشه لباسی که برای تو مناسب است را انتخاب کن و نه گشادتر یا تنگ تر. اکثر خانم ها لباس های راحت را دوست دارند و معمولا بیشتر ما در زمان خرید لباس، مطمئن می شویم که آیا این لباس برای ما مناسب است و ایرادات قسمتی از بدن را می پوشاند یا خیر. علاوه بر این باید به موارد و زمان استفاده از آن لباس نیز دقت کنی. البته که گاهی مدل یک نوع لباس گشاد و اورسایز یا تنگ و چسبان است و این با بحثی که در بالا داشتیم فرق می کند. شاید یادت باشد که گاهی اوقات مادرها و پدرهای ما ترجیح می دادند لباس ما را بزرگ تر انتخاب کنند تا برای آینده هم قابل استفاده باشد! تو نباید این کار را انجام دهی و همیشه باید به سایز بدن و فرم اندامت توجه کنی تا در انتخاب لباس مناسب موفق باشی.

۳. فرم بدن خودت را بشناس، زیرا این موضوع باعث می شود که استایل خودت را بهتر پیدا کنی. به طور مثال، پیراهن هایی با یقه هفت برای افرادی با گردن بلند مناسب نیست یا کسانی که دارای شانه هایی پهن هستند نباید از لباس های دکلته استفاده کنند. البته که در نهایت انتخاب این لباس ها به سلیقه و خواست تو بستگی دارد، اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند از قوانین مد و فشن پیروی کنند و به همین دلیل باید با فرم اندامت به خوبی آشنا باشی.

۴. هیچ وقت براساس مد لباسی را انتخاب نکن و برند مناسب خود را پیدا کن. شاید این موضوع عجیب و بی اهمیت به نظر برسد، اما بسیار مفید است، چرا که با این کار در زمان و انرژی که خرج می کنی صرفه جویی می شود و با آگاهی بیشتری لباس های خود را انتخاب می کنی. برای مثال برندهای زارا یا شنل برای افرادی با استایل کلاسیک مناسب است و H&M نیز برای افرادی ایده آل است که راحت و ساده تر هستند.

۵. یکی از کارهای اشتباه انتخاب و خرید لباس در لحظات آخر است. حداقل یک هفته قبل از هر مراسم یا مهمانی برای خرید لباس، زمان مناسبی را اختصاص بده تا با آرامش بتوانی آنچه که می خواهی را انتخاب کنی. همچنین به همراه بردن یک دوست یا یکی از نزدیکانت که سلیقه تو را می داند و با تو روراست است، در انتخاب و خرید لباس نقش موثری را ایفا می کند.

۶- بهترین کار این است که استایل شخصی خودت را بشناسی. اگر طرفدار آیتم های کژوال هستی، خودت را به خرید آیتم های رسمی و کلاسیک مجبور نکن. اگر رنگ های شاد و جلوه گر را دوست داری، آیتم های مینیمال برای تو انتخاب خوبی نیستند. اگر دوست داری لباس های اورسایز و گشاد به تن کنی، نباید به سراغ آیتم های رسمی بروی. خوب است در سایت منودلیار چرخی بزنی و با انواع استایل شخصی آشنا شوی تا بتوانی انتخاب لباس را راحت تر انجام دهی و استایل جذاب تری را تجربه کنی! 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۱۰ نکته مهم در مورد استایل شخصی

آیتم های ضروری که هر خانمی باید در کمد لباس هایش داشته باشد