زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اغلب ما خانم ها در روزهای بارانی نگران به هم خوردن آرایش و خراب شدن ظاهر خود هستیم، مخصوصاً اگر کار یا ملاقات مهمی را در پیش داشته باشیم و نیاز باشد زمانی را در خیابان بگذرانیم. در این روزها حتی اگر چتر هم با خود به همراه داشته باشی، باز هم آرایش یا مدل موهای تو دستخوش تغییراتی خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که با رعایت این نکات آرایشی، حتی در روزهای بارانی نیز جذاب باشی و آرایش روزانه ات را حفظ کنی:

۱. آماده سازی صورت

قبل از آرایش، صورت خود را با محلول شستشوی مناسب بشور و به مدت ۵ دقیقه چند قالب یخ را بر روی آن قرار بده و بعد از تونر استفاده کن. پس از ۱۰ دقیقه به آرایش صورت خود بپرداز، زیرا این کار باعث می شود آرایش به مدت طولانی تیر بر روی صورت بماند. یادت باشد که یکی از نکات مهم برای داشتن پوست سالم و صاف، شست و شو مداوم و درست آن است. نباید اجازه دهی مواد آرایشی روی پوست باقی بمانند و با چربی و مواد شیمیایی خود، آن را آلوده کنند.

۲. کرم پودر

مهم ترین بخش آرایش، استفاده از کرم پودر است و بهترین کرم پودر برای روزهای بارانی، مدل های ضد آب و بر پایه مواد معدنی است. حتما یک لایه نازک از این کرم به پوستت بزن و استفاده از کانسیلر را فراموش نکن. کرم پودر باید با رنگ پوست تو هم خوانی داشته باشد و تنها آن را صاف تر کند. نباید در استفاده از آن زیاده روی کنی و همه چیز را غیر طبیعی نشان دهی. استفاده از کانسیلر هم برای رفع جای جوش و تیرگی دور چشم بسیار خوب است.

۳. چشم ها

ریمل و مداد چشم ضد آب پیشنهاد آرایشگران برای روزهای بارانی است. ریمل و مداد چشم ضد آب، با رگبار هم پایین نمی ریزد و از سیاه شدن دور چشم جلوگیری می کند.

۴. رژ گونه

یکی از نکات آرایشی برای روزهای بارانی این است که از رژگونه های کرمی استفاده کنی، زیرا ماندگاری بیشتری دارند. یکی از ترفندها زدن کمی رژ لب به وسیله برس رژ گونه یا اسفنج های آرایشی بر روی گونه ها است. یادت باشد که انتخاب رژ گونه هم مهم است. از رژ گونه ای استفاده کن که با رنگ پوست تو هم خوانی بیشتری دارد و تنها مقداری از آن را روی استخوان گونه ها بزن تا به آن ها جلوه بیشتری بدهی.

۵. رژ لب

از رژ لب هایی با ماندگاری بالا استفاده کن و به یاد داشته باش برق لب در این روزها پیشنهاد خوبی نیست. تو باید به سراغ مدل هایی بروی که به خوبی روی لب می نشینند و آن را مخملی نشان می دهند. روزهای بارانی با کمی بی حالی و گرفتگی هم همراه است که می توانی با انتخاب رنگ رژ لب خود، به چهره ات جلوه بیشتری بدهی. به سراغ رنگ های شاد مثل قرمز، مرجانی، هلویی و شرابی برو و اجازه بده لب های تو، به نقطه اصلی چهره ات تبدیل شوند. 

می توانی در انتها برای اینکه آرایش ات را مرتب نگه داری، از فیکساتور استفاده کنی. فیکساتور اسپری انتخاب خوبی برای روزهای بارانی است. برای حفظ مدل موهایت هم می توانی از تافت مو استفاده کنی اما نباید در آن زیاده روی کنی چون موها را سفت می کند و افراط در به کارگیری ان، خود مشکل دیگری است که به به هم ریختگی ظاهر منجر می شود. به این نکات آرایشی ساده اما مهم دقت کن تا همیشه ظاهر آراسته و دلنشینی داشته باشی و هیچ باد و بارانی نتواند تو را به هم بریزد! 

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

۵ ترفند برای تقویت مژه ها

مراقبت از پوست و مو در فصول سرد