زمان مطالعه : ۳ دقیقه

در دنیای پر از تنوع فشن انواع مختلفی از پیراهن های زنانه وجود دارند که بر اساس قد پیراهن، نوع الگو و برش به چند دسته تقسیم می شوند. بیا با هم نگاهی به بعضی از آن ها بیندازیم.

با پیراهنی شروع کنیم که مدتی است ترند این روزهای فشن شده و در اکثر برندهای لباس زنانه می توان این ترند را دید.

(پیراهن های میدی) midi dress

پیراهن هایی که چند وقتی ست از استایل کژوال برای یک قرار عصرگاهی و یا رفتن به لب ساحل گرفته تا استایل های زنانه و رسمی برای یک مهمانی یا مراسم شام را پوشش می دهند؛ اما صبر کن مانند همه لباس های دیگر این پیراهن هم نکاتی برای پوشیدن دارد. پیراهن های میدی معمولاً بلند تر از پیراهن های تا زیر زانو و کوتاه تر از ماکسی های تا مچ پا هستند. این قد و استایل از پیراهن زنانه تو را کوتاه از قد واقعی ات و ساق پا را ضخیم‌ تر از آنچه هست نشان می ‌دهد؛ زیرا کشیدگی ساق پا را در خود پنهان می‌ کند. پس اگر مچ پایت پر است و یا پایین‌ تنه ای کوتاه‌ تر نسبت به بالاتنه ‌ات داری دنبال کننده این مد نباش.

همه ما باید با شناخت صحیح از آناتومی بدنمان به دنبال بهترین لباس برای قوت بخشیدن به نقاط مثبت انداممان باشیم. آن‌ وقت است که یک لباس ارزان ‌قیمت هم به زیبایی روی تن می ‌نشیند و اصطلاحاً بهمان می ‌آید. درست مثل شناخت فرم صورت برای انتخاب میکاپ مناسب.

پیراهن بعدی اسکیتر درس “skater dress” است.

همان پیراهن عروسکی خودمان. پیراهنی که بالاتنه آن جذب و دامنی کلوش دارد. الگوی آن به شکل حرف A بزرگ در الفبای انگلیسی است شبیه لباس های ورزش اسکیت، پاتیناژ و باله. این مدل پیراهن را در بیشتر مجموعه های دخترانه می توان دید و به این راحتی ها طول عمر مد بودنشان به پایان نمی رسد. استفاده از اکسسوری های مختلف برای گردن و النگوهای بزرگ و پهن که ترند این فصل هستند، گزینه خوبی در کنار این لباس محسوب می شود. انواع کفش ازجمله پاشنه بلند، تخت عروسکی و حتی یک جفت کتانی که انتخاب این روزهای دنیای فشن است می تواند استایل های متفاوتی را به تو بدهد.

“پیراهن ماکسی”

تقریباً هر نوع فرم اندامی که داشته باشی ماکسی برای تو مناسب است. این پیراهن قد تو را بلندتر نشان می دهد خصوصاً اگر تک رنگ باشد. فرم برش دار آن اگر برشی در زیر سینه داشته باشد، پایین تنه را کشیده تر می کند. خوشبختانه تنوع بسیار زیاد آن ها باعث شده است که علاوه بر استفاده در مراسم رسمی، از انواع آن کنار ساحل، رفتن به پیک نیک و یا زیر مانتو نیز می توان استفاده کرد که پیشنهادی مناسب برای داشتن استایلی راحت و خنک در  فصل تابستان به حساب می آید.

چند نکته در استایل کردن با پیراهن ماکسی:

. در تابستان استایلت را شاد و خنک نگه دار؛ با کمک یک جفت صندل و کیف حصیری، استفاده از رنگ های شاد و طرح های گلدار در پارچه پیراهن یا به عنوان لوازم جانبی در کنار این پیراهن بلند ست کن.

. مدل آستین بلند این پیراهن با یک جفت کفش پاشنه بلند و یک کیف دستی کلاچ استایل سر زنده، پر انرژی و مطمئن به تو خواهد داد.

. نوع سفید این پیراهن را با کت چرم مشکی یا یک کت جین به همراه یک جفت صندل، فراموش نکن.

. یک ماکسی از جنس حریر یا پارچه هایی که لطافت زنانه دارند، در کنار یک جفت کتانی دقیقاً همان چیزی ست که برای تابستان به آن احتیاج داری (می دانم تابستان تمام شده است اما نگران نباش در بهار و تابستان سال آینده این پیراهن ها همچنان ترند هستند).

. لباس های شب ماکسی و چاک دار از پر طرفدارترین های این پیراهن در قالب رسمی آن است که اخیراً از سکو داران دنیای فشن شده است.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

اکسسوری ها و نکات آرایشی چه نقشی در زیبایی اندام ما دارند؟

کت واک عجیب و متفاوت در هفته مد پاریس (بهار/تابستان ۲۰۱۹)

کفش ‌های ترند پاییز که هر سال تکرار می ‌شوند