زمان مطالعه : ۳ دقیقه

داشتن پوستی برنزه و زیبا، به خصوص در فصل تابستان، طرفداران بسیاری دارد. اگر دوست نداری آفتاب بگیری یا از دستگاه های سولاریوم استفاده کنی، می توانی برنزر ها (برنزه کننده ها) را امتحان کنی. در این مقاله نکاتی را در مورد انتخاب برنزر مناسب، با تو در میان می گذارم.

پیش از استفاده از محصولات برنزه ‌کننده بر روی پوستت، نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشی یافتن کرم برنزه‌ کننده‌ ای است که برای پوستت بسیار مفید و مناسب است. در اینجا به نکات مهمی درباره انتخاب این محصولات و استفاده از آن ها می ‌پردازیم.

معمولا همیشه یکی از مهم ترین نکات و رایج ترین سوالات در ارتباط با انتخاب رنگ برنزه کننده هاست که از میان ۳ طیف رنگی روشن، متوسط و تیره کدام را باید برای پوستمان انتخاب کنیم. معمولا پوست های تیره تر خیلی انتخاب سختی ندارند. بهترین انتخاب این است که کرم یا برنزه کننده ای را انتخاب کنیم که بین ۱ یا ۲ درجه از پوست ما تیره تر باشد زیرا اگر اختلاف زیادی با پوست داشته باشد، در قسمت هایی که از این کرم ها استفاده نکرده ایم تفاوت خیلی بد و مصنوعی دیده می شود. ضمن اینکه اگر نتوانتم به خوبی این برنزه کننده ها را روی پوست پخش کنیم رنگ یکدستی به ما نمی دهد و ممکن است بدنمان ابلغ شود (نه جان من فکر کن این طوری تکه تکه رنگی بشویم). نکته بعدی این است که به جای محصولاتی که بافت کرم و لوسیون دارند بهتر است از محصولاتی استفاده کنی که اسپری هستند. البته این بستگی به مهارت تو و کیفیت محصول هم دارد اما به طور کلی استفاده از اسپری ها بسیار بهتر از محصولات کرمی هستند. اسپری ها یکدست روی پوست پخش شده و در نهایت رنگ یکنواخت تری هم به ما می دهند.

بهتر این قبل از استفاده از برنزه کننده ها خصوصا برای بدن حتما بدنت را کاملا شیو کنی و از اسکراب های مناسب با نوع پوست خودت برای قسمت های تیره تر مانند سر زانو ها، آرنج و… استفاده کنی زیرا با این کار رنگ پوستت را یکنواخت می کنی و بعد از استفاده از برنز ها برخی قسمت ها تیره تر نمی شود. البته باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که نباید انتظارات غیر واقعی و بی نقص داشته باشیم به هر حال سیستم طبیعی بدن و حالت طبیعی پوست هر فردی این تیرگی روشنی، بی نقص نبودن پوست، زخم و خیلی چیز های دیگر را هم دارد و ما نباید از بدنمان توقع پوست بی نقص عروسک را داشته باشیم. حالا در ادامه برخی دیگر از نکته های مهم در ارتباط با انتخاب برنزر ها را با هم مرور می کنیم.

  1. انتخاب رنگی دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوست، از مهمترین نکات در انتخاب برنزر است. اگر پوست تو تن گرم دارد، می توانی از برنزرهای طلایی و قهوه ای استفاده کنی، اما اگر پوستت تن سرد دارد، رنگ های صورتی و هلویی انتخاب مناسبی هستند.
  2. برنزر ها انواع مختلفی از جمله پودر نرم، پودر فشرده، مایع، کرِمِ و جامد دارند و انتخاب نوع برنزر به نوع پوست بستگی دارد. پودرها برای پوست چرب انتخاب مناسب تری هستند و برنزر های مایع یا کرم، روی پوست خشک ماندگاری بیشتری دارند.
  3. یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیری، مات یا براق بودن برنزر است. توجه کن که برنزرهای براق، نور را برگردانده و باعث می شوند پوست چرب، چرب تر به نظر برسد.
  4. برای استفاده از برنزرها، ابتدا مقدار کمی از آن را روی بینی، استخوان گونه و بالای پیشانی ات بزن. اگر از برنزرهای پودری استفاده می کنی، بهتر است از یک برس آرایشی بزرگ کمک بگیری.

منودلیار مقاله های زیر را به تو پیشنهاد می کند:

مهمترین دلایل برای طبیعت گردی

با برگ ها مهربان باشیم

پیشنهادی برای یک سالاد تابستانی

این مقاله نسخه ویرایش شده مقاله اصلی به شمار می رود. مقاله اصلی با ۲۱۵ کلمه توسط محبوبه طباطبایی نوشته شده است.